KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Yandex AppMetrica SDK, açık kaynak kodu ile geliştiricileri başrole taşıyor

 

Yandex Appmetrica Sdk Acik Kaynak Kodu Ile Gelistiricileri Basr168934 0

Yandex uygulama geliştiricileri ve kullanıcılarının işlerini daha kolay ve esnek hale getirmek için açık kaynak kodlarını genişletmeyi sürdürüyor. Firma son olarak hepsi bir ortada uygulama tahlil platformu AppMetrica’nın SDK kaynak kodunu yayınladı. Bu bilhassa birlikte, rastgele bir geliştirici AppMetrica SDK’yı denetleyebilir, iyileştirmeler önerebilir ve projelerinde kod modüllerini kullanabilir.

Yandex Ads hizmet portföyünde bulunan ve SDK kodu MIT Lisansı altında dağılan AppMetrica, heyetim sayısı bakımından global taşınabilir tahlil sistemindeki birinci 5 platformu ortasında bulunuyor ve günlük 60.000’den fazla uygulamadan gelen bilgileri işliyor. Uygulama geliştirenler; trafik kaynakları, kitleler ve uygulama kullanım senaryoları hakkında istatistik toplamak, A/B testleri yapmak ve uygulamanın yapılandırmasını yönetmek için AppMetrica’yı rahatlıkla kullanabiliyor. Yandex’in yayınladığı kaynak kodu, AppMetrica SDK’nın tüm özelliklerini içeriyor. Geliştiriciler bu kodu artık uygun gördükleri formda atıfta bulunarak kullanabilecek ve değiştirebilecekler.

Yandex Appmetrica Sdk Acik Kaynak Kodu Ile Gelistiricileri Basr168934 1

Uluslararası standartlara uygun AppMetrica bilgi güvenliğini gözetiyor

Yandex, bilgi güvenliğine kıymet vererek milletlerarası standartlarda hizmet sunmaya devam ediyor. AppMetrica, ISO/IEC-27001 milletlerarası standartlarına uygun olmasıyla ön plana çıkıyor. Bu standartlara uygun olması, AppMetrica kullanarak bilgi toplamanın ve tahlil etme prosedürlerinin milletlerarası bilgi güvenliği düzenlemeleriyle örtüştüğü manasına geliyor. AppMetrica’nın sunduğu hizmet; App Store, Google Play ve öteki taşınabilir uygulama pazarlarının ihtiyaçlarına uygun olmakla birlikte sırf ilgili işletim sistemlerinin belgelenmiş fonksiyonlarını kullanıyor.

Yandex Appmetrica Sdk Acik Kaynak Kodu Ile Gelistiricileri Basr168934 2

Yandex açık kaynak kodlarını paylaşarak geliştiricilere itimat veriyor

Yandex geliştiricilerin ve uygulama idaresinin rahatlığı için teknolojilerini daima olarak açık kaynak kodlu hale getirmeye devam ediyor. Şirket daha evvel web sitesi tahlil aracı Metrica’nın kaynak kodunu paylaşmıştı. YDB data tabanı idare sisteminin, dağıtımlı depolama ve sürece için büyük bir bilgi platformu olan YTsaurus’un kodlarının yanı sıra yüksek kapasiteli uygulamalar oluşturmayı sağlayan userver’ın kodunu da yayınladı.

Yandex’in açık kaynak olarak sunduğu kodla, geliştiriciler uygulamalarını daha rahat denetim edebilmekle bir arada süratlice düzenlemeler de yapabilecekler. Son yaptığı güzelleştirmelerle geliştiricilere ve eser yöneticilerine A/B testlerinin direkt ve süratli yapılmasına imkan tanıyan AppMetrica’nın SDK kodunun açık kaynak olarak sunulması tahlil hizmetlerinin ve uygulama idaresinin çok daha şeffaf ve muteber olmasını sağlıyor.

İçerik
Microsoft, OneDrive için büyük duyurular yapabilir

Microsoft'un sunduğu çevrimiçi evrak depolama ve paylaşma hizmeti yahut kısaca bulut depolama platformu OneDrive, bir1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir? - Günlük hayatta her türlü işimizi telefon aracılığı ile halletmemiz1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Norveç ordusu ilk kez bir F-35A savaş uçağını otoyola indirdi

Norveç Kraliyet Hava Kuvvetleri'nde misyon yapan F-35A savaş uçakları daha evvel hiç denenmemiş bir şey1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.