KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir? – Günlük hayatta her türlü işimizi telefon aracılığı ile halletmemiz ve bunun yanı sıra eğlenmek, müzik dinlemek ya da aklınıza gelebilecek her türlü davranışı telefonlar aracılığı ile yaptığımız için şarj çok kısa bir süre içerisinde bitmektedir. Herkesin telefonu olduğu şu yıllarda en çok sorulan sorular arasında telefonlar nasıl hızlı şarj edilir sorusu yer almaktadır. Telefonların daha hızlı nasıl şarj edilebileceğini sizler için başlıklar şeklinde derledik

Telefonunuzu Kapatın ya da Uçak Moduna Alın

Telefonunun daha hızlı şarj olmasını isteyen kişiler kesinlikle telefonunu kapatmalıdır. Telefon kapatıldığı zaman herhangi bir noktada enerji kaybı yaşamayacağı için açık olduğu zaman şarj edildiğinden çok daha hızı bir şekilde şarj edilecektir. Kapatmanın yanı sıra uçak moduna almak da normalden çok daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayacaktır. Bunun nedeni ise telefonun ağ sinyallerini kullanırken enerji harcamasıdır. Uçak modunda olan telefon ağ sinyali kullanmayacağı için ekstra bir enerji tüketimi de olmayacaktır. Birinden haber beklemiyorsanız işiniz ya da herhangi bir konuda mutlaka dönmeniz gereken bir arama ya da mesaj yoksa telefonunuzu şarj ederken uçak moduna alın ya da kapatın. Çünkü telefonun kapalı ya da uçak modunda şarja takılması normalden %25 daha hızlı şarj almasını sağlamaktadır.

Şarj Modunu Etkin Hale Getirin

Android telefonların son sürümlerinde etkin olan bu özellikle ile telefonunuzun şarj modunu etkin hale getirebilirsiniz. Etkinleştirdiğiniz bu özellik sayesinde Android telefonlarınız normalden çok daha hızlı bir şekilde şarj olacaktır.

Kablolu Şarj Kullanın

Son zamanların en çok ilgi çeken ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen yenilik kablosuz şarjlar oldu. Kablosuz şarj imkânı kullanıcılara oldukça kolaylık ve daha toplu bir görüntü sağladı. Fakat telefonların bu kablosuz cihazlar ile şarj edilmesi oldukça yavaş ilerlemektedir. Hatta %50 oranında daha yavaş şarj olmaktadır. Bu nedenden dolayı telefonunuzun daha hızlı bir şekilde şarj olmasını istiyorsanız kablolu şarj aletleri kullanmalısınız.

Orijinal Kablo Kullanın

Telefonunuzu şarj ederken kullandığınız kablonun orijinal olması telefonun daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlayacaktır. Orijinal kabloların yanı sıra kaliteli kablolar da kullanabilirsiniz. Telefonunuzu şarj etmek için kullandığınız kalitesiz şarj kabloları cihazın şarj edilme hızını oldukça düşürmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan kalitesiz kablolar telefonun zarar görmesine de neden olmaktadır. Telefonunuzun hem zarar görmemesi hem de daha hızlı şarj olması için orijinal kablolar kullanmalısınız.

İçerik
MacOS Sonoma’da oyun modu nasıl açılır ve kapatılır?

macOS Sonoma ile gelen Game Mode, CPU ve GPU performansına öncelik vererek Mac’i oyun oynamak1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Çalışma Odasında Kullanacağınız Mobilyalar

Çalışma Odasında Kullanacağınız Mobilyalar - Çalışma odası mobilyaları genellikle koyu renk tercih edilir fakat dikkatinizi1

2 dk. 24 Okundu
İçerik
Boğaz Ağrısına Doğal Çözüm

Boğaz Ağrısına Doğal Çözüm - Havalarında soğuması ile birlikte insan vücudu daha hassas ve hastalanmaya1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.