KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, İsrail ve Gazze için 8 milyon dolar bağış yapacağını duyurdu

Google Israil Ve Gazze Icin 8 Milyon Dolar Bagis Yapacak169872 0 Avrupa Birliği tarafından İsrail-Filistin savaşı hakkında dezenformasyona yönelik resmen ihtar alan Google ve CEO Sundar Pichai, kısa bir mühlet evvel yeni bir güncelleme paylaştı. Yapılan açıklamada Google, İsrail ve Gazze’deki yardım çalışmalarına bağışta bulunacağını duyurdu.

Google’dan İsrail ve Filistin’e bağış

Google, İsrail ve Gazze’deki mağdur sivillere yardım sağlayan lokal kar maksadı gütmeyen kuruluşlara 8 milyon doların üzerinde hibe vereceğini açıkladı. Google.org, İsrail‘deki mahallî acil durum müdahalesi ile birlikte mağdurlar, çocuklar ve aileler için ruhsal ve duygusal dayanak için 3 milyon dolar taahhüt ediyor. Firmanın hayırseverlik kolu ayrıyeten Gazze‘deki insanlara takviye sağlayan yardım kuruluşlarına besin, barınma ve ruhsal dayanak üzere temel muhtaçlıklar sağlayan kurumlara 3 milyon dolar bağışta bulunuyor.

Google çalışanları şirket eşleştirmesiyle 1 milyon dolardan fazla bağış toplarken, şirket de yardım etmek isteyenlere bilgi sağlamak üzere kâr maksadı gütmeyen kuruluşlara Arama Ağı Reklamları için 1 milyon dolar bağışta bulunacak.

CEO Sundar Pichai, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “Dünyanın dört bir yanındaki Yahudi Google çalışanlarımız, tarihteki en makus anları acı bir formda hatırlatan bu akınların şokunu yaşıyor ve sinagoglarda ve okullarda güvenliğin artırılmasını gerektiren antisemitik olaylarda artış yaşanıyor.

Filistinli, Arap ve Müslüman çalışanlarımız İslamofobideki dert verici artıştan derinden etkileniyor ve Gazze’deki Filistinli sivillerin önemli kayıplar verdiğini ve tırmanan savaş ve insani kriz nedeniyle hayatlarından telaş duyduklarını dehşetle izliyorlar.”

Google’ın İsrail’deki varlığı ve çalışmaları epeyce esaslı. Şirketin İsrail’de Hayfa ve Tel Aviv olmak üzere iki ofisi ve 2.000’den fazla çalışanı bulunmakta. Bu yerleşkeler öncelikli olarak Waze ve çip tasarımı üzerinde çalışırken birçok takım, Arama, sıhhat hizmetleri ve krize müdahale alanlarında makine tahsili, doğal lisan manaya (NLU) ve makine algısına odaklanan araştırmalar üzerinde çalışıyor.

İçerik
Yeniden tasarlanan 12V güç kablosu yanma ve erime sorunlarını çözdü

Geçtiğimiz aylarda, PCI-SIG'in revize edilmiş ATX 3.1 standardının bir modülü olarak 16 pinli 12VHPWR güç1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
MediaTek Dimensity 9300 aşırı ısınma sorunu yaşayabilir

MediaTek'in Dimensity 9300 yongasını önümüzdeki ay, Ekim ayında tanıtacağı söyleniyor. Bu son teknoloji çip TSMC'nin1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Starfield’ın merakla beklenen grafik modu HD Reworked Project 1.0 yayınlandı

Bethesda ve Xbox’ın merakla beklenen üretimi Starfield, geçtiğimiz haftalarda resmen satışa çıkmıştı. Kısa müddette yüksek1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.