KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Minecraft’a Star Wars DLC’si geliyor!

Minecraft A Star Wars Dlc Si Geliyor169837 2

Minecraft’ın büyük Live aktifliği düzenlendi. Aktiflikte oyun ile ilgili yeni duyurular yapıldı. İşte bütün aktiflikte yapılan duyurular: 

300 Milyon Satış

Microsoft’un tüm vakitlerin en çok satan görüntü oyunu olduğunu belirttiği Minecraft, şu anda 300 milyon kopya satışına ulaşmış durumda. Bu sayı, 2021’de 238 milyondu. 

Yıldız Savaşları DLC’si

7 Kasım’da Minecraft Marketplace’e Star Wars: Path of the Jedi DLC’si gelecek. Aktiflik sırasında yayınlanan bir fragman, ışın kılıcı savaşlarını ve Güç güçlerini içeriyordu. DLC’de ayrıyeten kimi ikonik Star Wars karakterleri görünecek.

Minecraft A Star Wars Dlc Si Geliyor169837 1

Planet Earth III DLC’si

Yeni bir televizyon dizisi olan Planet Earth III, bu sonbaharda yayınlanacak ve bu kutlamayla birlikte Minecraft Eğitim, 2024 yılında Minecraft Marketplace için BBC ile bir DLC üzerinde çalışıyor. Daha evvel de Minecraft için Frozen Planet II DLC’sinde birlikte çalışmışlardı. Bu DLC, gezegenimize nasıl daha düzgün bakmamız gerektiği bildirisini taşıyor.

Minecraft Efsaneleri

Minecraft Live sırasında, Minecraft Legends baş tasarım yöneticisi Craig Leigh, topluluk tarafından talep edilen birtakım değişikliklerin üzerinden geçti. Bu değişiklikler ortasında “hayvanları evcilleştirebilme, özel sefer ve PVP modları, ekran denetimleri ve kullanıcı arayüzü, ışık sütunları için orta noktalar ve geliştirilmiş yol bulma” üzere özellikler bulunuyor. 

15. Yıldönümü Planları

2024 yılında Minecraft, 15. yıldönümünü kutlayacak. Mojang’dan Lydia Winters, bu vesileyle heyecan verici planlar yapacaklarını belirtti.

Minecraft Vanilla Güncellemesi 1.21

2024’ün ortalarında, Minecraft’a “The Crafter” dahil olmak üzere bir dizi özellik ekleniyor. Bu özellikler, oyunculara otomatik personellik yapma yeteneği üzere Minecraft vanilla için bir birinci sunuyor. Ayrıyeten, yeraltı yapıları olan deneme odaları ve Bakır Ampuller ismi verilen ışık yayan bloklar üzere yeni özellikler de oyuna ekleniyor. “The Breeze” isimli yeni düşman çetesi de oyuna dahil ediliyor.

İçerik
NASA, Mars’taki devasa bir toz hortumunun videosunu yayınladı

NASA'nın Perseverance keşif aracı Mars'ta eski hayatın izlerini ararken yüksek bir toz hortumu tespit etti. Yaklaşık1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Redmi Note 13 Pro’nun şarj hızı ortaya çıktı

Xiaomi'nin Redmi Note 13 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmeye hazırlandığı biliniyor. 3C sertifikasyon sitesinde 2312DRA50C1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Türkiye’ye gelmesi gündemde olan Starlink’in abone sayısı 2 milyonu geçti

SpaceX, uydu internet hizmeti Starlink'in 2 milyon aboneye ulaşarak kıymetli bir kilometre taşını geride bıraktığını1

1 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.