KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Valorant Siyah Ekran Sorunu 2022

İçindekiler

Dünya çapında 12 milyondan fazla kullanıcısı olan Valorant siyah ekran sorunu 2022 yılı itibari ile çözümleri bulunmuş bir konudur. Haydi başlayalım.

Valorant, Riot oyunlarının yarattığı en çok oynanan nişancı oyunlarından biridir. Riot Games, oynaması ücretsiz bir birinci şahıs kahraman nişancı olan Valorant’ı yarattı ve dağıttı. Bazı Valorant oyuncuları, oyunu başlatırken siyah ekran sorunuyla karşı karşıya. Açılışta da siyah ekran alıyorsanız endişelenmeyin, yalnız değilsiniz, diğer oyuncular da aynı sorunla karşı karşıya bulunmaktadır.

Bu yazıda, Valorant siyah ekran sorunu çözüme kavuşacak. Oyun başlatıldığında neden siyah ekran olduğunu ve nasıl düzeltileceğini açıklayalım. Valorant siyah ekran sorunu neden oluyor?

Valorant Açılışta Neden Siyah Ekran Görüyor?

Valorant’ın Başlatıldığında Siyah Ekrana sahip olmasının olası nedenlerinden biri eski sürüm veya bozuk verilerdir. Bu nedenle oyununuzu her zaman en son sürümle güncel tutun ve grafik kartınız güncel olmalıdır. Valorant siyah ekran sorunu çözümü için bu konuya göz atabilirsiniz.  

Valorant Siyah Ekran Sorunu Çözümü

 1. Yol: Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın

Valorant Başlatıldığında Siyah Ekran Görüyorsa, yapmanız gereken ilk şey bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır. Önce oyunu kapatın, ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından Valorant’ı Yeniden Başlatın. siyah ekran sorununu çözecektir. Başlatmada Siyah ekran sorunu hala devam ediyorsa, diğer düzeltmeleri deneyin.

 1. Yol: Valorant İçin Tam Ekran Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırakın

“Başlatıldığında Valorant Siyah Ekran” sorununu gidermek için Valorant için tam optimizasyonları devre dışı bırakın. Valorant için tam optimizasyonları devre dışı bırakarak Valorant Siyah Ekran sorununu çözecektir. Valorant için Tam Ekran Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırakma Adımları:

 • Oyunun Dosya Konumuna gidin. Bunun için “Riot Game” klasörüne gidin.
 • Bundan sonra “Riot Game” klasörüne tıklayın.
 • Şimdi “ Valorant ” klasörüne ve ardından “ Canlı ” klasörüne tıklayın.
 • Bundan sonra valorant.exe’ye sağ tıklayın ve Özellikler’e dokunun .
 • Şimdi, Uyumluluk’a tıklayın ve Tam Ekran Optimizasyonlarını Devre Dışı Bırak’ta Onay İşareti’ne tıklayın .
 • Son olarak Uygula ve Tamam’a tıklayın.
 • Şimdi Shooter Game klasörüne gidin >> Binaries >> Win64 >> VOLARANT-Win64-shipping.exe’ye sağ tıklayın ve 5. ve 6. adımları tekrar izleyin.

Başlatmada Siyah ekran sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, diğer düzeltmeleri deneyin. Valorant siyah ekran sorunu halen devam ediyorsa aşağıdaki yolu inceleyin.

 1. Yol: Razer Cortex Programını Kaldırın

Razor Cortex programını kurduysanız, Valorant ile çakışıyor olabilir. Bu nedenle, Razor Cortex programını kaldırın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Başlatmada Siyah ekran sorununun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, diğer düzeltmeleri deneyin.

 1. Yol: Valorant için Önceliği Normalin Üstüne Ayarlayın

“Valorant Başlatıldığında Siyah Ekran” sorununu gidermek için, Valorant için normalin üzerinde bir öncelik ayarlamanız gerekir. Bunu görev yöneticisinden yapabilirsiniz. İlk önce Valorant’a giriş yapın. Valorant’a giriş yaptığınızda siyah bir ekran gelecektir. Bundan sonra Görev Yöneticisini Açın , Valorant Under Valorant’a sağ tıklayın. “ Ayrıntılara Git ”e dokunduktan sonra VOLARANT-Win64-shipping.exe ve valorant.exe’yi bulun. Her ikisi için de Önceliği Yüksek olarak ayarlayın, her birine tek tek sağ tıklayın ve “Önceliği Ayarla” ya tıklayın ve ardından Yüksek’e tıklayın. Başlatmada Siyah ekran sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, diğer düzeltmeleri deneyin.

 1. Yol: Grafik Kartı Sürücüsünü En Son Sürüme Güncelleyin

Grafik oyun kartı sürücünüz eski olduğunda, bozulmaya ve hasar görmeye eğilimlidir. Bu, Valorantı başlatırken de sorun yaratacaktır. Windows düğmesine gidin ve “görev yöneticisi”ne tıklayın, “Aygıt Yöneticisi”ne dokunun, ardından “Görüntü Bağdaştırıcıları” seçeneğine çift tıklayın. Bir açılır kutu alacaksınız. Bundan sonra “Sürücüyü Güncelle” üzerine dokunun, “Güncellenmiş Sürücü Yazılımını Otomatik Olarak Ara” üzerine tıklayın. Başlatmada Siyah ekran sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, diğer düzeltmeleri deneyin. Valorant siyah ekran sorunu çözülmediyse, 6. Yol’a bakalım.

 1. Yol: Valorantı Yönetici Olarak Oynayın

Oyununuz yönetim ihtiyaçlarını karşılamıyorsa, bu düzeltme sorunu gidermeye uygundur. Valorantın masaüstündeki kısayol versiyonunda, sağ tıklayın, “ Özellikler ” e tıklamak için bir açılır menü görünecektir. Bundan sonra, bir seçenekler listesi göreceksiniz, “ Uyumluluk Sorun Gidericisini Çalıştır r” üzerine dokunun, imleci aşağı hareket ettirin ve ardından “Bu programı Yönetici olarak çalıştır” sekmesine tıklayın. Son olarak, Uygula’ya dokunun ve ardından Tamam’a tıklayın. Oyuna erişmeyi deneyin ve çalışıp çalışmadığını görün. Başlatmada Siyah ekran sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, diğer düzeltmeleri deneyin.

 1. Yol: Valorant ile İlgili Arka Plan Görevlerini Sonlandırın

Arka planda çalışan uygulamalar, Valorant oyununun verimliliğini azaltabilir. Valorant ile ilgili görevleri yürüten çok fazla büyük arka plana sahip olduğunuzda. Sonuç olarak, oyunu yükleyemezsiniz. Bu nedenle, önce Görev Yöneticisi’nden Volarant ile ilgili tüm görevleri kapatın ve Valorantı yeniden başlatın. Başlatmada Siyah ekran sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Sorun devam ederse, diğer düzeltmeleri deneyin. Valorant siyah ekran sorunu çözüldü diye düşünüyorum, halen çözülmediğini düşünüyorsanız haydi diğer yola başlayalım.

 1. Yol: Valorant’ı Kaldırın ve Yeniden Yükleyin

Yukarıdaki düzeltmeler işe yaramazsa, Volarant’ı kaldırabilir ve bir süre sonra yeniden yükleyebilirsiniz. “Win + S” tıklayabilir ve ardından yardımcı program arama çubuğuna “Denetim Masası” yazabilirsiniz. Kontrol panelini açın ve ardından sayfanın sağ üst köşesindeki “Kategoriye göre seç” seçeneğine dokunun. Bundan sonra, “Programı kaldır” seçeneğine tıklayın ve ardından Volarant’ı arayın ve sağ tıklayarak kaldırın. Kaldırma işleminden sonra önce bilgisayarı yeniden başlatın ve ardından Valorantı tekrar yükleyin. başlatma sırasında siyah ekran sorununu çözecektir.

Valorant Oyunu Açılıyor Ama Ekran Gelmiyor

Bilgisayarınızda Valorant’ı çalıştırmayı denediyseniz ve açıldığını ancak ekranın gelmediğini fark ettiyseniz, aynı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Neyse ki, bu yaygın bir sorundur ve düzeltmenize yardımcı olacak bazı çözümler vardır. Valorant’ta siyah bir ekranın en yaygın nedeni ile başlayalım:

Eski veya Arızalı Sürücüler

Sürücüleri manuel olarak güncellemek uzun zaman alabilir ve teknik bilgi gerektirir. Zaman alıcı ve teknik çalışmalardan kaçınmak için, tüm sürücülerinizi güncellemek için Driver Easy gibi bir sürücü güncelleme yardımcı programını kullanabilirsiniz.

Bu süre zarfında bilgisayarınız çok yavaş olacaktır. Bilgisayarınızın ayarlarında tam ekran optimizasyonlarını etkinleştirmeyi deneyin. Bunlar işe yaramazsa, Valorant’ı farklı bir diske yeniden yükleyin. Bu yöntemlerden hiçbiri işe yaramazsa, Riot desteğine başvurmanız gerekebilir. Ancak, bu sorun genellikle PC’nize giriş yaptıktan sonraki 20 dakika içinde gerçekleşmez. Çoğu zaman, yeniden başlatıldıktan sonra çözülecektir.

Siyah ekran sorununa başka bir çözüm de pencereli moda geçmektir. Bunu yapmak için Alt + Enter tuşlarına basın. Alternatif olarak, Alt + Enter tuşlarına basarak da tam ekrana geçebilirsiniz. Bu sorunu gidermezse, VALORANT’I yönetici olarak çalıştırmayı deneyin. Bu, oyunun düzgün çalışmasına izin verecektir. Tam ekran ve pencereli mod arasında geçiş yaparak farklı bir ekran moduna geçmeyi de deneyebilirsiniz.

İçerik
Kas Yaparak Kilo Vermek

Kas Yaparak Kilo Vermek - Kilo vermek ile yağ yakmak çok farklı konulardır. Kilo vermek1

3 dk. 5 Okundu
İçerik
Amerika’da İş İmkanları

Amerika'da İş İmkanları - Amerika Birleşik Devletleri ekonomi açısından dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer1

4 dk. 18 Okundu
İçerik
Avukat Nasıl Olunur?

Avukat nasıl olunur? Prestiji olan mesleklerden biri de avukatlıktır. Bu nedende dolayı insanların merakını çeken1

2 dk. 14 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.