KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Türkiye merkezli güneş enerjisi üreticisi Energate Solar, ABD’ye açılıyor

Turk Gunes Enerjisi Ureticisi Energate Solar Abd Ye Aciliyor169874 0 Kesimde yıllara dayanan deneyimi ve güçlü marka iştirakleri ile Türkiye’nin güneş gücü kesiminde kıymetli bir yere sahip olan Energate Solar, Ekim 2023 sonunda duyurulacak yeni bir tesisle ABD pazarına açılacak. Şirket, 2023’te galyum katkılı monokristal PERC silikon panelleri ve TOPCon panellerinden 500 MW’lık üretim gerçekleştirmeyi beklerken 2024’te ise kapasiteyi 1 GW’a çıkarmayı planlıyor.

Energate Solar, ABD’de üretim tesisleri açıyor

Energate Solar, fotovoltaik panel üretimi bölümünde Türkiye‘nin önde gelen üreticilerinden birisi pozisyonunda. Şirket şu anda Kayseri‘deki iki tesisinde 370 W ile 670 W arasında değişen güneş modülleri için 1 GW üretim kapasitesine sahip. Üretilen half-cut modüller yüzde 20,87 ile yüzde 22,56 ortasında verimliliğe sahipken TOPCon modüller ise yüzde 21,03 ile yüzde 22,47 ortasında verimliliğe sahip.

Şirketin CEO’su Yasin Güçlü, “Geniş toprakları, çeşitli güç muhtaçlıkları ve artan etraf şuuruyla Amerika Birleşik Devletleri, Energate’in sürdürülebilir güç tahlilleri için eşsiz bir sahne sunuyor” dedi. Güçlü, 2025 yılında ABD’nin Batı Yakası bölgesinde başlangıçta 1 GW kapasiteli ikinci bir üretim tesisi kurulacağını, böylelikle şirketin 2025 yılı sonuna kadar ülkede toplam 2 GW kapasiteye sahip olacağını söylüyor. Doğu Yakası ve Batı Yakası’ndaki tesislerin kurulması, şirketin ABD’ye yönelik üç yatırım planından ikisini oluşturuyor. Şimdilik bu iki üretim tesisi için yapılacak yatırımın ölçüsü muhakkak değil. Üçüncü yatırım planı ise ülkede güneş hücresi üretimine başlamak.

İçerik
Samsung Galaxy M34 5G: Bütçe segmentinde güçlü rakip

Samsung, tanınan M serisinin yeni üyesi Galaxy M34 5G’yi satışa çıkarıyor. Vision Booster özellikli gözü1

5 dk. 1 Okundu
İçerik
Motorola Edge (2023) duyuruldu: İşte fiyatı ve özellikleri

Akıllı telefon pazarında Lenovo çatısı altında varlık gösteren Motorola, yeni akıllı telefonu Motorola Edge (2023)1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Huawei, 5.5G ile birlikte yarışta bir adım öne geçiyor: 10 kat daha yüksek hız!

Dünya hala 5G teknolojisine ısınırken Huawei Technologies, 5.5G ağlarının tanıtımıyla bir sonraki adıma şimdiden hazır üzere1

2 dk. 9 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.