KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xbox oyunları 500 milyon kişi tarafından oynandı

Xbox Kac Oyuncuya Sahip168634 0 Hem konsol hem oyun satışları açısından Microsoft Xbox platformu iki rakibinin de gerisinde fakat Xbox Game Pass olayı biraz değiştiriyor. Bu sayede Xbox küresel çapta oyuncuların yüzde 16’sına erişmeyi başardı.

Xbox oyunları ne kadar oynanıyor?

Yapılan son araştırmalara nazaran birinci taraf Xbox oyunlarını son 5 yılda 500 milyon kişi oynadı. Bunlar ortasında Starfield, Minecraft, Halo ve Forza yer alıyor. Platformun 3.1 milyarlık küresel oyuncu kitlesinin yüzde 16’sına ulaşmayı başardığı belirtiliyor.

Starfield son periyotta 6 milyon oyuncu ile en tanınan Xbox oyunu olmayı başardı lakin tüm vakitlerin en tanınan Xbox oyunu hala Minecraft. Game Pass tesiri olduğu için Minecraft öbür platformlarda daha fazla gelir getiriyor.

Daha evvel açıklanan birtakım sayılara nazaran ise Xbox kısmının tüm platformlarda oyunları aylık 150 milyon üzerinde etkin oyuncuya sahip. Sea of Thieves, Minecraft Legends, Grounded üzere 10’dan fazla oyun 10 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı.

2015 yılından bu yana Xbox oyunları 104 milyar dolar gelir getirdi. Yalnızca 2022 yılında 15.5 milyar dolar gelire ulaşıldı. Xbox Game Pass aboneleri 25 milyonu geçerken 2023 yılında da Xbox kısmının PC oyunları 1 milyar dolar geliri aştı.

İçerik
Intel Core i5-14600K lansmandan önce test edildi: İşte sonuçlar

Intel'in yeni masaüstü platformu 14.Nesil Raptor Lake Refresh işlemcilerin önümüzdeki haftalarda tanıtılması bekleniyor. Bu bağlamda daha1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi, Black Shark S1 akıllı saatini tanıttı: İşte özellikleri ve fiyatı

Xiaomi ekosisteminin bir kesimi olan Black Shark markası, gloabal pazara yönelik Black Shark S1 akıllı1

1 dk. 36 Okundu
İçerik
Spotify kabul etti: iOS cihazlarda uygulama düzgün çalışmıyor

Son vakitlerde bilhassa iPhone kullanıcıları tarafından Spotfiy'ın düzgün çalışmadığına dair birçok şikayet ortaya çıktı. Spotfiy'ın1

1 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.