KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Xbox oyunları 500 milyon kişi tarafından oynandı

Xbox Kac Oyuncuya Sahip168634 0 Hem konsol hem oyun satışları açısından Microsoft Xbox platformu iki rakibinin de gerisinde fakat Xbox Game Pass olayı biraz değiştiriyor. Bu sayede Xbox küresel çapta oyuncuların yüzde 16’sına erişmeyi başardı.

Xbox oyunları ne kadar oynanıyor?

Yapılan son araştırmalara nazaran birinci taraf Xbox oyunlarını son 5 yılda 500 milyon kişi oynadı. Bunlar ortasında Starfield, Minecraft, Halo ve Forza yer alıyor. Platformun 3.1 milyarlık küresel oyuncu kitlesinin yüzde 16’sına ulaşmayı başardığı belirtiliyor.

Starfield son periyotta 6 milyon oyuncu ile en tanınan Xbox oyunu olmayı başardı lakin tüm vakitlerin en tanınan Xbox oyunu hala Minecraft. Game Pass tesiri olduğu için Minecraft öbür platformlarda daha fazla gelir getiriyor.

Daha evvel açıklanan birtakım sayılara nazaran ise Xbox kısmının tüm platformlarda oyunları aylık 150 milyon üzerinde etkin oyuncuya sahip. Sea of Thieves, Minecraft Legends, Grounded üzere 10’dan fazla oyun 10 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başardı.

2015 yılından bu yana Xbox oyunları 104 milyar dolar gelir getirdi. Yalnızca 2022 yılında 15.5 milyar dolar gelire ulaşıldı. Xbox Game Pass aboneleri 25 milyonu geçerken 2023 yılında da Xbox kısmının PC oyunları 1 milyar dolar geliri aştı.

İçerik
Cyberpunk 2077’nin toplam maliyeti açıklandı: Dudak uçuklatıyor

2020 yılında sorunlu bir çıkış yapan Cyberpunk 2077, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 2.0 ve Phantom Liberty genişlemesi1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy A25 netleşti: İşte özellikleri

Bildiğiniz üzere Samsung, Galaxy A serisi eser yelpazesini daima olarak güncellemeye devam ediyor. Niketim bir1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
PayPal, Apple Pay desteğini sunmaya başladı

PayPal’ın 2023 yılı içinde PayPal ve Venmo kredi/banka kartları için Apple Hisse ve Apple Wallet1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.