KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Cyberpunk 2077’nin toplam maliyeti açıklandı: Dudak uçuklatıyor

Cyberpunk 2077 Nin Toplam Maliyeti Aciklandi Dudak Ucuklatiyor169586 0 2020 yılında sorunlu bir çıkış yapan Cyberpunk 2077, geçtiğimiz haftalarda yayınlanan 2.0 ve Phantom Liberty genişlemesi ile oyunculardan olumlu tenkitler almayı başardı. O denli ki üretimin tekrar Steam listelerinden düşmediğini görüyoruz. Bugünse Cyberpunk 2077’nin CD Projekt Red’e olan maliyeti muhakkak oldu. Polonyalı geliştirici, oyununu düzeltmek için devasa paralar harcamış. 

Cyberpunk 2077’yi kurtarmanın maliyeti belirli oldu

Bildiğiniz üzere Cyberpunk 2077’nin teknik problemleri, vadedilen birçok özelliğin oyunda yer almaması ve son jenerasyon konsollarda oynanamaz durumu, geri ödeme taleplerine ve çeşitli davalara yol açtı. Ancak bir dizi yama, yükseltme ve yeni modların akabinde imal artık oynanabilir durumda. Natürel ki bunların büyük çoğunluğu 2.0 güncellemesi ve Phantom Liberty ile gerçekleşti. Peki Cyberpunk 2077, Polonyalı şirkete ne kadara mal oldu?

Yakın tarihli Yatırımcı Günü’nde CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi mevcut konsol kuşağına getirmek ve yeni özellikler için 40 ila 41 milyon dolar harcadığını açıkladı. Bu ortada yeni çıkış yapan Phantom Liberty genişletmesi ise, Hollywood oyuncu takımı ve büyük yapım bedelleri ile şirkete 84 milyon dolara mal oldu. Bunun bir DLC için şaşırtan biçimde yüksek.

Pekii Cyberpunk 2077’nin toplam maliyeti ne kadar?

Karşılaştırma yapmak gerekirse CDPR, Cyberpunk 2077’nin geliştirilmesine 174 milyon dolar, oyunun pazarlanmasına ise 142 milyon dolar harcadı. Dolayısıyla 439.8 milyon dolarla resmi olarak kayıtlara geçen en kıymetli ikinci görüntü oyununa bakıyoruz. Listenin birinci sırasında ise, 500 milyon doların üzerinde bütçe ile Star Citizen bulunmakta. Ancak oyunun bütçesi çoğunlukla kitle fonlamasından geliyor.

Ayrıca CDPR, Cyberpunk 2077’nin neredeyse üç yıl evvelki lansmanından bu yana 25 milyondan fazla kopya sattığı bildirdi. Phantom Liberty’nin satışları ise birinci haftasında 3 milyonu geride bıraktı. Bu noktada CDPR CEO’su Adam Kicinski, ”The Witcher 3 ve genişletme paketlerinin bu dönüm noktasına ulaşmasının dört yıl sürdüğünü” söylüyor. 

İçerik
Avrupa Birliği, İsrail-Filistin gerginliğiyle alakalı Google’ı resmen uyardı

Orta Doğu'da tekrar sıcak çatışmaların tekrar başlaması üzerine toplumsal medya üzerinde de bu bahis çokça1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
GoPro Hero 12 Black daha iyi batarya ve AirPods desteği sunuyor

Aksiyon kamerası dünyasının bir numaralı ismi GoPro merakla beklenen yeni modelini duyurdu. GoPro Hero 121

1 dk. 4 Okundu
İçerik
OnePlus 11 ülkemizde satışa sunuldu

Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde resmi olarak faaliyete başlasa da bir devir orta vermek durumunda kalan OnePlus1

1 dk. 10 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.