KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları

Uçak Korkusunu Yenmenin Yolları – Uçak korkusu, biz kara canlıları için ilkel korkulardan birisidir. Hemen hemen herkes bilir ki, uçakla yolculuk en güvenilir yolculuk çeşididir. Hatta her gün yüzlerce trafik kazası meydana gelirken yılda sadece birkaç uçak kazasına denk geldiğimizi de söyleyebiliyoruz. Peki, bu kadar güvenilir olduğu halde insanlar neden uçaktan korkuyor?

Uçaklar, özellikle de türbülansa girdiklerinde tehlikeli gibi görünür. Ancak her uçak, kalkıştan önce sayısız prosedürden geçmektedir ve her uçak, türbülansa dayanıklı şekilde üretilmiştir. Ancak yaşanan sarsıntı ve beynimizin içinde kurduğumuz onca senaryo, bizleri korkutmaya yetmektedir. Yani kendimizi kendimiz korkutuyoruz aslında. Peki bu korkuyla başa çıkmak kolay mı? İstenirse evet!

Uçak korkusuyla baş etmenin en temel yolu, bu korkunun üzerine gitmektir. Yani bir uçak bileti satın alarak yolculuğa çıkmak gerekir. Buradaki adımlarımız da, uçak içerisinde atacağınız adımların bir listesini göstermektedir.

Uçak Korkusuyla Baş Etme

İlk adım, hosteslere bu durumdan bahsetmek olacaktır. Sizi rahatlatacak ve ilgileriyle bir nebze de olsa kafanızın dağılmasını sağlayacaklar. Onlar bu konuda uzman eğitimi almış kişilerdir. Ek olarak, THY telefon hattını arayarak bu korku hakkında danışmanlık alabilirsiniz. Aynı şekilde Anadolujet iletişim hattını arayarak da uçak fobisiyle başa çıkma yollarını öğrenebilirsiniz.

Bir diğer adım, uçaktaki eğlence sistemlerinden faydalanmaktır. Film izlemek, iyi bir yemek yemek ve aynı zamanda biraz da rahatlatıcı müzik dinlemek sizi mutlu edecektir. Biliyoruz odaklanma sorunları yaşayacaksınız ancak bunu denemeye değer olduğunu da anlayacaksınız.

Korkunuzla başa çıkmak adına alkol ya da fazla su içmek gibi yollara başvurmayın. Mümkünse sakız çiğneyebilirsiniz. Bu hem kulaklarınızın basınçtan tıkanmasını önleyecektir hem de rahatlamanızı sağlayacaktır. Ek olarak uzun süreli yolculuklarda cam kenarını tercih etmemeniz gerektiğini söyleyelim. Bu durum paniğe kapılmanıza neden olabilir.

Son yöntem ise profesyonel destek almaktır. Özellikle de havayolu şirketleri bu konuda size yardımcı olmaktadır. Sunexpress iletişim hattıyla iletişime geçerek bu konuda yardım isteyebilirsiniz. Eğer sorununuzun büyük olduğunu düşünüyorsanız, test uçuşlarıyla korkularınızın üzerine gidebilir ve motivasyonel destek sayesinde bu korkuyu rahatlıkla yenebilirsiniz.

İçerik
Online Alışveriş Nasıl Yapılır?

Online alışveriş nasıl yapılır?  Teknolojinin gelişmesiyle birlikte karşımıza çıkan yeniliklerden biri de online alışveriş. Kişiler1

2 dk. 9 Okundu
Nedir
Apk Nedir?

Apk Nedir? - APK kelimesinin anlamı Anroid Application Package yani Türkçe haliyle Android Uygulama Paketidir.1

2 dk. 5 Okundu
Nedir
Motor Gömleği Nedir?

Motor Gömleği Nedir? - Motor gömleği, pistonların içerisinde yer alan parçalardan birisidir. Pistonların içerisinde yanma1

2 dk. 12 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.