KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Tesla rakibi Polestar, kendi akıllı telefonunu çıkarıyor

Tesla Rakibi Polestar Kendi Akilli Telefonunu Cikariyor168509 0 İsveçli elektrikli araba üreticisi Polestar, aralık ayında Çin’de piyasaya süreceği birinci SUV modeliyle birlikte bir de akıllı telefon piyasaya sürmeyi planlıyor. Firma, önümüzdeki aylarda Polestar 4 SUV aracını dünyanın en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin’de piyasaya sürecek. Bu model firmanın Çin’de satacağı üçüncü model olacak.

Polestar, akıllı telefon yapıyor

Polestar CEO’su Thomas Ingenlath verdiği demeçte, şirketin Çin pazarı için Polestar 4‘ün üretimine bu yıl başlamayı planladığını ve teslimatların bu yılın sonunda yapılacağını söyledi. Bunun yanı sıra Polestar, markanın ismini taşıyan bir akıllı telefonu piyasaya sürmek üzere alışılmadık bir adım atacak. Bu adım, haziran ayında Polestar ile Çinli araba devi Geely‘nin sahibi olduğu akıllı telefon üreticisi Meizu ortasında kurulan ortak teşebbüs sayesinde gerçekleştirilecek.

Ancak Polestar, akıllı telefonunun satış rekorları kırması yahut kıymetli bir pazar hissesi elde etmesini beklemiyor. Meizu da Çin’de bilinen bir marka olsa da büyük bir oyuncu değil. Münasebetiyle bu atağın, araba üreticilerinin arabası “tekerlekli bir cep telefonu” üzere yapma isteğinden kaynaklandığını söyleyebiliriz.

İki dünyanın birleşimi

Tesla Rakibi Polestar Kendi Akilli Telefonunu Cikariyor168509 1 Polestar CEO’su bunu iki dünyanın birleşimi olarak görüyor. Örneğin, telefonunuzda bir uygulama kullandığınızı ve otomobile girdiğinizde birebir uygulamanın otomobilin gösterge paneli ekranında görüntülendiğini bir düşünün. Ayrıyeten telefonu bir anahtar olarak da kullanmak muhtemelen mümkün olacak.

Bununla birlikte Ingenlath, telefonun “premium” bir aygıt olacağını da kelamlarına ekledi. Fakat şimdilik telefonun tasarımı yahut donanımı hakkında bir bilgi bulunmuyor. Araba şirketlerinin telefon piyasaya sürmesi hala alışılmadık bir durum olsa da, bu fikir giderek ilgi görüyor. Çinli elektrikli araç start-up’ı Nio, kendi geliştirdiği birinci cep telefonunu bu ay piyasaya sürmeyi planlıyor.

Çin özel bir yer

Öte yandan bunun bilhassa dünyanın en büyük ikinci iktisadında olmasının da birçok nedeni var. Birinci olarak, Google Android taşınabilir işletim sistemi yok. Bu da araba üreticilerinin telefonlarındaki işletim sistemi ile arabası senkronize edebilecekleri manasına geliyor. Örneğin Meizu’nun FlyMe adında kendi işletim sistemi bulunuyor. Ve şirket buna dayanarak Polestar arabaları için bir işletim sistemi yapıyor.

Polestar’ın piyasaya süreceği akıllı telefonun da entegrasyonu sıkıntısız hale getirecek misal bir işletim sistemine sahip olması beklenen. Ayrıyeten Çin’e yalnızca güçlü dizaynlı ve performanslı bir araç getirmek tek başına kâfi değil. Çin pazarı yazılım konusunda hayli hassas ve kapsamlı özellikler talep ediyor.

İçerik
Google reklam bağlantılarına dikkat: Mac bilgisayarınıza virüs bulaşabilir!

Mac kullanıcılarını hedefleyen makûs gayeli yazılım Atomic Stealer, birinci olarak Nisan ayında ortaya çıktı. Telegram1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Microsoft, bir cihazın daha desteğini kesiyor

Yazılım devi Microsoft, bir aygıtın daha güncelleme dayanağını kesiyor. Bundan sonra birinci jenerasyon Surface Duo1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Satürn’ün halkaları çarpışan iki uydunun kalıntıları olabilir

Yakın vakitte yayınlanan bir çalışma, Satürn'ün halkalarının birkaç yüz milyon yıl önce iki buzlu uydunun1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.