KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Adobe videolara nesne ekleyip silebilen yapay zeka aracını tanıttı: Muazzam!

Adobe, MAX 2023 konferansında video düzenlemeye yönelik üretken yapay zeka ilerlemelerini sergiledi. Şirket bu gayeyle geliştirdiği Project Fast Fill‘i tanıttı. Yapay zeka tabanlı araç görüntülere basitçe obje eklenmesine yahut kaldırılmasına imkan tanıyor.

Gösterilen örneklerden birinde hareket eden kadro elbiseli bir bireye kravat eklendiği görülüyor. Hudut ağının bu süreci gerçekleştirirken ışıklandırma şartlarını ve kişinin yürüyüş biçimini dikkate aldığını görüyoruz. Bir başka denemede kahvedeki desen değiştiriliyor. Öbür birinde ise arkan geçen istenmeyen şahısların kaldırılıyor. Sonuçlar hakikaten de muazzam.

Premiere Pro ve After Effects’e eklenecek

Photoshop’taki üretken dolgu teknolojisine dayanan Project Fast Fill aracı tüm bu süreçleri kullanıcıların girdiği basit metin açıklamaları üzerinden yapıyor. Adobe’nin konferansında tanıtılan yeni özelliklerin birden fazla üzere bu araç da şirket mühendislerinin şu anda etkin olarak üzerinde çalıştığı deneysel bir proje.

Adobe eninde sonunda bu aracı Premiere Pro ve After Effects‘e getirmeyi planlıyor. Lakin bunun ne vakit gerçekleşeceği şimdi aşikâr değil. Bu derece gerçekçi sonuç veren bir teknolojinin genel kullanıma sunulması ile artacak “manipülasyon vakaları” daha şimdiden telaş uyandırıyor.

İçerik
Minecraft kendi rekorunu egale etti

Dünyanın açık orta en çok satan görüntü oyunu olan Minecraft, 300 milyon barajını geçerek kendine1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Apple Wonderlust etkinliğine geri sayım: iPhone 15 tanıtım lansmanı nasıl izlenir?

Apple, 12 Eylül 2023’te TSİ 20.00’de başlayacak bir aktiflik düzenleyecek. Wonderlust (Heyecapcanlı) ismi verilen aktiflik1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Play Store’a Shorts stili videolar geliyor

Google Play Store’da listeler ve önerilenlere ek olarak, en âlâ ve en yeni uygulama ve1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.