KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Adobe videolara nesne ekleyip silebilen yapay zeka aracını tanıttı: Muazzam!

Adobe, MAX 2023 konferansında video düzenlemeye yönelik üretken yapay zeka ilerlemelerini sergiledi. Şirket bu gayeyle geliştirdiği Project Fast Fill‘i tanıttı. Yapay zeka tabanlı araç görüntülere basitçe obje eklenmesine yahut kaldırılmasına imkan tanıyor.

Gösterilen örneklerden birinde hareket eden kadro elbiseli bir bireye kravat eklendiği görülüyor. Hudut ağının bu süreci gerçekleştirirken ışıklandırma şartlarını ve kişinin yürüyüş biçimini dikkate aldığını görüyoruz. Bir başka denemede kahvedeki desen değiştiriliyor. Öbür birinde ise arkan geçen istenmeyen şahısların kaldırılıyor. Sonuçlar hakikaten de muazzam.

Premiere Pro ve After Effects’e eklenecek

Photoshop’taki üretken dolgu teknolojisine dayanan Project Fast Fill aracı tüm bu süreçleri kullanıcıların girdiği basit metin açıklamaları üzerinden yapıyor. Adobe’nin konferansında tanıtılan yeni özelliklerin birden fazla üzere bu araç da şirket mühendislerinin şu anda etkin olarak üzerinde çalıştığı deneysel bir proje.

Adobe eninde sonunda bu aracı Premiere Pro ve After Effects‘e getirmeyi planlıyor. Lakin bunun ne vakit gerçekleşeceği şimdi aşikâr değil. Bu derece gerçekçi sonuç veren bir teknolojinin genel kullanıma sunulması ile artacak “manipülasyon vakaları” daha şimdiden telaş uyandırıyor.

İçerik
iPhone 15 vs iPhone 15 Pro Max: En “ucuzuyla” en pahalısı karşı karşıya

Apple, geçtiğimiz gece düzenlediği canlı aktiflikle birlikte iPhone 15 serisini tanıttı. Yeni iPhone modellerine Watch1

4 dk. 2 Okundu
İçerik
Samsung’un katlanabilir telefon satışları Galaxy Note satışlarını geçti

Samsung'un Galaxy Note serisini sonlandırmasının akabinde birçok kullanıcı şirketin kendi ayağına sıkmış olabileceğini söylemişti. Şirket1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
macOS 14 Sonoma, iOS 17 ile birlikte çıkabilir

Apple, yeni macOS sürümlerini genelde Ekim-Kasım aylarında yayınlıyor lakin bu yıl değişebilir. macOS 14 Sonoma1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.