KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Sony Bravia XR MASTER A95L OLED TV serisini duyurdu

Sony Bravia Xr Master A95L Oled Tv Serisini Duyurdu168671 0 Tüketici elektroniği pazarının önde gelen isimlerinden Sony, akıllı televizyon yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Bu yıl pek çok farklı model ile karşımıza çıkan marka, yeni amiral gemisi Bravia XR MASTER A95L OLED TV serisini duyurdu. İki farklı ekran boyutundan oluşan yeni Bravia TV’ler, QD-OLED panel ve yenilikçi manzara teknolojilerini beraberinde getiriyor.

Bravia XR Master A95L OLED TV özellikleri

Sony Bravia XR MASTER A95L OLED TV serisi, 65 inç (164 cm) ve 55 inç (139 cm) olmak üzere iki farklı ekran boyutunda geliyor. Sony’nin Cognitive Processor XR işlemcisinin eşlik ettiği her iki sürümde de, 144 Hz değişken yenileme suratı sahip 10 bit QD-OLED panel, AMD FreeSync Premium Pro, HDR10+, HDR10+ Adaptive takviyesi tercih edilmiş. Ayrıyeten AI tabanlı Cognitive Processor XR, içerik yahut kaynak ne olursa olsun 4K yükseltme, detay geliştirme, bölge bölme ve dinamik çerçeve dahil olmak üzere kıymetli yenilikler sunuyor. 

Sony Bravia Xr Master A95L Oled Tv Serisini Duyurdu168671 1 Sony X90L, dört adet HDMI 2.1 temas noktasına sahip ve değişken yenileme suratlarını destekliyor. 55 inç ve 65 inç seçenekleriyle gelen bu aygıtta Sony’nin eklediği oyuncu fonksiyonu de bulunuyor. Bu sayede hareket bulanıklığı, ekran yırtılması ve siyah istikrar ayarı otomatik bir biçimde yapılabiliyor. Ayrıca oyuncular için 4K 120FPS’e kadar çözünürlük, PS5 ile tam uyumluluk, VRR (Değişken Yenileme Hızı), ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) ve Otomatik HDR Tonlu Oyun Modu özellikleri üzere geliştirmeler de unutulmamış.

Ek olarak diğer konsollar takıldığında ise tekrar belli oranda optimizasyonlar kullanılabiliyor. Akıllı TV özellikleri kelam konusu olduğunda Bravia XR MASTER A95L, Google TV platformundan güç alıyor. Ayrıyeten kullanıcılara Google Asistan ve Alexa üzerinden sesli denetim imkanı da tanınmış.

Sony Bravia XR MASTER A95L OLED TV fiyatı

55 inç Bravia XR MASTER A95L OLED TV (XR-55A95L), 4.102 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. 65 inçlik model ise 5.068 dolardan başlayan fiyatlara sahip olacak. Yeni Bravia TV’lerin Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı ise şimdi açıklanmadı.

İçerik
Apple’a darbe: Çin, devlet çalışanlarının iPhone kullanmasını yasakladı

Çin, yabancı teknolojilere yönelik bağımlılığını azaltmaya çalışıyor. Bu bağlamda hususla ilgili bilgi sahibi şahıslar tarafından1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
iPhone 16 Pro modellerde ekran büyüyor: İşte iPhone 16’nın tasarım detayları

iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max’in tartı ve1

2 dk. 5 Okundu
İçerik
Motorola Edge 40 Neo 5G tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Günümüz akıllı telefon pazarında Lenovo çatısı altında varlık gösteren Motorola, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.