KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Meta ve LG ortaklaşa Apple Vision Pro’ya rakip hazırlıyor

Meta Ve Lg Ortaklasa Apple Vision Pro Ya Rakip Hazirliyor168441 0 Apple’ın geçtiğimiz aylarda Vision Pro isimli artırılmış gerçeklik başlığını tanıtması rakipler ortasında bir hareketliliğe yol açtı. Bu firmaladan biri de Güney Koreli dev LG ile iş birliği yaptığı söylenen Meta. Koreden gelen haberler yeni bir aygıtın yolda olduğunu gösteriyor.

Meta ve LG ortasındaki iştirakin maksadı Apple’ın 3.499 dolarlık eserinden daha uygun fiyatlı üst sınıf bir artırılmış gerçeklik başlığı geliştirmek. Koreli kaynaklara nazaran yeni eser Quest 4 Pro olarak isimlendirilecek. Aygıtın 2025 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Meta Ve Lg Ortaklasa Apple Vision Pro Ya Rakip Hazirliyor168441 1

Önce ucuz model gelecek

Bunun öncesinde ise Meta fiyat-duyarlı pazarı hedefleyen bir model çıkaracak. Raporda, 200 doların altında düşük fiyatlı bir aygıtın 2024 yılında piyasaya sürüleceği yazıyor. Bunu 2025 yılında Quest 4 Pro takip edecek. Fakat bu başlığın nasıl bir fiyatla geleceği aşikâr değil.

LG’nin bu süreçteki rolüne gelecek olursak; şirket 2019 yılında karma gerçeklik başlığıyla ilgili bir patent başvurusunda bulundu ve Ar-Ge çalışmalarına odaklandı. Fakat bu patentin Meta’nın AR başlığıyla ilgili olup olmadığı aşikâr değil. İki şirket ortasındaki en son paydaşlığın ne anlam tabir ettiğini öğrenmek için yeni sızıntıları beklememiz gerekecek.

İçerik
Funtouch OS 14 tanıtıldı: İşte Android 14 alacak Vivo telefonlar

Çinli OEM Vivo, Hindistan’da Android 14’ü temel alan yeni yüz Funtouch OS 14’ü tanıttı. Yeni1

3 dk. 3 Okundu
İçerik
Huawei’nin en büyük tableti: MatePad Pro 13.2 lansman tarihi onaylandı

Bugün Huawei, bir sonraki amiral gemisi tableti için yeni bir tanıtım görseli paylaştı. Bu paylaşımla1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Cities: Skylines 2 performans açısından sıkıntılı olacak

Şehir kurma simülasyonu Cities: Skylines 2'nin geliştiricisi Colossal Order ve yayıncısı Paradox, oyunun performans külfetleri1

1 dk. 4 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.