KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, çalışanlarından iPhone 12’nin radyasyon seviyesi hakkında konuşmamalarını istedi

Apple Dan Calisanlarina Iphone 12 Hakkinda Sessiz Kalma Cagrisi168820 2 Hatırlayacağınız üzere hafta başında Fransız yetkililer, elektromanyetik radyasyona maruz kalma hudutlarının ihlal ettiği gerekçesiyle iPhone 12‘nin satışını yasaklamıştı. Apple cephesi durumun daha karmaşık bir hal almasını önlemek için kimi tedbirler alıyor.

Bloomberg’in servis ettiği habere nazaran Cupertinolu şirket teknik destek işçisinden bu iPhone modelindeki radyasyon düzeyleriyle ilgili soruları yanıtlamaktan kaçınmalarını istedi. Tüketiciler husus hakkında soru sorduğunda rastgele bir bilgi vermemelerini söyledi.

Ayrıca çalışanlara son iki hafta içinde satın alınmadığı sürece müşterilerin telefonu iade etme yahut değiştirme taleplerini kabul etmemeleri bildirildi. Aslında bu Apple’ın genel iade politikasında geçtiği için tartışmaya açık rastgele bir yanı yok.

Apple Dan Calisanlarina Iphone 12 Hakkinda Sessiz Kalma Cagrisi168820 1

“Sıkı testlerden geçtiğini vurgulayın”

Şirkete nazaran telefonun inançlı olup olmadığını soran müşterilere, tüm Apple eserlerinin inançlı olduklarından emin olmak için sıkı testlerden geçtiği söylenmeli. Almanya ve İspanya‘daki tüketici muhafaza kümeleri iPhone 12’nin radyasyon düzeylerine ait kaygılarını lisana getirmişlerdi.

Son olarak Belçika bir açıklama yaparak iPhone 12’nin potansiyel sağlık risklerini tekrar değerlendireceğini duyurdu. Fransa tarafından yapılan SAR testlerinde iPhone 12’nin elde ya da pantolon cebinde tutulması sırasında kilogram başına 5.74 watt elektromanyetik dalga yaydığı tespit edilmişti. AB standardının ise kilogram başına 4.0 watt olduğunu belirtelim.

İçerik
Huawei, 5.5G ile birlikte yarışta bir adım öne geçiyor: 10 kat daha yüksek hız!

Dünya hala 5G teknolojisine ısınırken Huawei Technologies, 5.5G ağlarının tanıtımıyla bir sonraki adıma şimdiden hazır üzere1

2 dk. 9 Okundu
İçerik
Bir sonraki telefonunuz kendi kendini onarabilir: Nasıl mı?

Günümüzde akıllı telefonlar, hayatımızın vazgeçilmez bir modülü olmuş durumda. Dayanıklılık kelam konusu olduğunda ise hepimiz1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Nintendo Switch 2’nin işlemcisi netleşmiş olabilir

2017 yılında piyasaya sürülen Nintendo Switch ile kıymetli bir satış başarısına imza atan Nintendo, konsolun halefi üzerinde hazırlıklara başladı.1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.