KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung ve AMD, 5G vRAN için el ele verdi

Samsung Ve Amd 5G Vran Icin El Ele Verdi169165 0 Samsung, 5G vRAN için AMD ile el ele verdiğini resmen duyurdu. Samsung’un hücresel ağ operatörlerinin taşınabilir ağlarını optimize edilmiş performansla kurmalarına ve modernleştirmelerine yardımcı olma amaçlarını yansıtan bu paydaşlık, yüksek kapasiteli, güç tasarruflu ve performans odaklı ağ sistemleri için daha geniş bir seçenek yelpazesi sunacak.

5G vRAN hamlesi

Hem Samsung hem de AMD, FDD bantları ve TDD Massive MIMO geniş bantlarını kullanarak laboratuvar ortamlarında testler gerçekleştirmeye başlamış durumda. Spesifik sayılar verilmese de bu yeni FDD ve TDD Massive MIMO bantlarının güç kullanımını kıymetli ölçüde azaltırken yüksek performans sundukları aktarıldı. Bu işbirliği kapsamında Samsung’un vRAN yazılımı yeni AMD EPYC 8004 işlemcilerle entegre edilerek testler gerçekleştirildi. Samsung’un vRAN tahlilleriyle bir ortaya getirilen EPYC 8004 işlemciler, sunucu başına optimize edilmiş hücre kapasitesinin yanı sıra yüksek güç verimliliği de sağladı.

Samsung Networks Lider Yardımcısı ve SI Business Group Lideri Henrik Jansson, “Bu teknik işbirliği, Samsung’un daha büyük bir vRAN ve Open RAN ekosistemi oluşturarak hizmet sağlayıcılar için ağ esnekliği ve yüksek performans sunma konusundaki kararlılığını gösteriyor” dedi.

Güney Koreli dev ayrıyeten, yeni jenerasyon ağlar için inovasyonları teşvik etmek üzere ABD merkezli yonga üreticisi ile çalışmaya devam edeceğini söyledi. AMD Sunucu İşi Teknik Pazarlama Kurumsal Lider Yardımcısı Lynn Comp ise şunları ekledi: “AMD EPYC işlemcilerimizi Samsung’un önder vRAN tahliliyle entegre ederek, operatörlere bu ortam için gereken inanılmaz güç verimliliği ve istikrarlı performansa sahip güçlü bir araç sunacağız.”

vRAN nedir?

Samsung Ve Amd 5G Vran Icin El Ele Verdi169165 1 vRAN, sanallaştırılmış bir radyo erişim ağıdır. vRAN, hücresel ağların evriminde, bilhassa de 5G’nin ilerlemesinde bir sonraki adım olarak görülmekte ve daha evvel donanım odaklı olan fonksiyonların sanallaştırılarak yahut yazılım tabanlı hale getirilerek geliştirilmesine yardımcı oluyor. Benzeri formda, birçok operatör yeni hizmetler ve özellik geliştirmelerinin yanı sıra genel ağ idaresinde daha esnek olmak için yazılım tabanlı bir ağa gerçek ilerlemek istiyor. vRAN, günümüzün donanım baz istasyonlarının denetleyici fonksiyonlarını merkezi sunuculara taşıyarak, Taşınabilir Ağ Operatörlerinin yahut MNO’ların kullanıcı trafiğine daha yeterli ahenk sağlamak için radyo kaynaklarını bir ortaya getirme ve ayarlama yeteneği sunuyor.
İçerik
Enerji için otoyollara güneş panelleri kurulmaya başlandı

Kaliforniya eyaleti, güneş panelleri üzere otoyol kenarındaki yenilenebilir enerji alanlarının uygulanabilirliğini pahalandırmak üzere ulaştırma ve1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Oyunculara müjde: Horizon Forbidden West: Complete Edition PC ve PS5’e geliyor

Daha evvel Final Fantasy 16'nın resmi olarak PC'ye geldiğini duyuran Sony'den bir sevindiren haber daha1

1 dk. 11 Okundu
İçerik
Microsoft vs Google: Devlerin savaşı başladı! İşte detaylar

Microsoft CEO'su Satya Nadella, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Google'ın çevrimiçi aramalardaki hakimiyetinin devam etmesine müsaade1

7 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.