KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15, Apple sertifikalı olmayan USB-C kablolarla tam hızda şarj olacak

Iphone 15 Standart Usb C Portu Ile Geliyor Kisitlama Yok168841 0 Apple Wonderlust etkinliğinden evvel iPhone 15 USB-C portunun bir formda kısıtlanacağına, sadece Apple sertifikalı kablo ve aksesuarlar takıldığında tam data transfer suratından ve şarj gücünden yararlanılabileceğine dair söylentiler çıkmıştı. Lakin, bugün Amerika’da ön siparişe açılan yeni iPhone’larda bu türlü bir kısıtlamanın olmadığı ortaya çıktı.

Lightning portlu iPhone’lardaki kısıtlama olmayacak

Apple, Lightning portlu iPhone’larda MFi onaylı olmayan kablolar ve aksesuarların fonksiyonelliğini kısıtlıyordu. Apple’ın iPhone 15 modellerinde de USB-C irtibat noktasına misal sınırlamalar uygulayabileceği söylendi lakin durum bu türlü değil. Yeni bir raporda, USB-C ilişki noktasına sahip iPad ve Mac’lerde olduğu üzere mevcut tüm USB kabloları, şarj aygıtları ve aksesuarlarının -doğrulama çipi içermediğinden- iPhone 15 modelleriyle olağan halde çalışacağı belirtildi.

Yalnızca iPhone 15 Pro, USB 3 suratlarını destekliyor

iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max, dört iPhone modeli de USB-C irtibat noktasına sahip lakin bilgi transfer suratlarında farklılık var. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, USB 2.0 veri transfer suratlarıyla (480 Mbps’e kadar) sonlu ki, bu, Lightning ile eş bedel. iPhone 15 Pro’lar, USB 3 data transfer suratlarını (10 Gbps’e kadar) destekliyor. Lakin, iPhone 15 Pro modellerin kutusundan çıkan kablo USB 3 destekli değil; ayrıyeten satın almanız gerekiyor.

İçerik
Galaxy S24 Ultra Geekbench’te test edildi: Sonuçlar şaşırtıcı

Samsung‘un 2024 yılında tanıtmaya hazırlandığı Galaxy S24 serisiyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere yeni1

2 dk. 6 Okundu
İçerik
Apple’ın bahsetmediği iPhone 15 özelliği ortaya çıktı: Pil şarjını sınırlama!

Yeni iPhone 15 serisi, Lightning yerine USB-C temas noktasını kullanıyor. Bu, kullanıcıların tüm Apple aygıtlarını1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy S23 FE’nin ilk gerçek görüntüleri yayınlandı

Uzunca bir müddettir gündemi meşgul eden Samsung Galaxy S23 FE sonunda gün ışığına çıktı. Akıllı1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.