KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15, Apple sertifikalı olmayan USB-C kablolarla tam hızda şarj olacak

Iphone 15 Standart Usb C Portu Ile Geliyor Kisitlama Yok168841 0 Apple Wonderlust etkinliğinden evvel iPhone 15 USB-C portunun bir formda kısıtlanacağına, sadece Apple sertifikalı kablo ve aksesuarlar takıldığında tam data transfer suratından ve şarj gücünden yararlanılabileceğine dair söylentiler çıkmıştı. Lakin, bugün Amerika’da ön siparişe açılan yeni iPhone’larda bu türlü bir kısıtlamanın olmadığı ortaya çıktı.

Lightning portlu iPhone’lardaki kısıtlama olmayacak

Apple, Lightning portlu iPhone’larda MFi onaylı olmayan kablolar ve aksesuarların fonksiyonelliğini kısıtlıyordu. Apple’ın iPhone 15 modellerinde de USB-C irtibat noktasına misal sınırlamalar uygulayabileceği söylendi lakin durum bu türlü değil. Yeni bir raporda, USB-C ilişki noktasına sahip iPad ve Mac’lerde olduğu üzere mevcut tüm USB kabloları, şarj aygıtları ve aksesuarlarının -doğrulama çipi içermediğinden- iPhone 15 modelleriyle olağan halde çalışacağı belirtildi.

Yalnızca iPhone 15 Pro, USB 3 suratlarını destekliyor

iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max, dört iPhone modeli de USB-C irtibat noktasına sahip lakin bilgi transfer suratlarında farklılık var. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, USB 2.0 veri transfer suratlarıyla (480 Mbps’e kadar) sonlu ki, bu, Lightning ile eş bedel. iPhone 15 Pro’lar, USB 3 data transfer suratlarını (10 Gbps’e kadar) destekliyor. Lakin, iPhone 15 Pro modellerin kutusundan çıkan kablo USB 3 destekli değil; ayrıyeten satın almanız gerekiyor.

İçerik
Cumhuriyetin ilk yıllarına ait fotoğraflar Yüz Yıllık Miras Projesi ile geleceğe taşınıyor

Pek çok milletlerarası markanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenen Bilkom, bu kere farklı bir projeye imza attı.1

4 dk. 5 Okundu
İçerik
Microsoft’un Activision anlaşmasına son onay verildi! Artık sonuçlanıyor

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA), Microsoft'un 68,7 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımı için1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
iPhone 15 serisi için dinamik ada ve Aksiyon tuşu kesin gibi

iPhone 15 serisinin tanıtımına az bir mühlet kala aksesuar üreticileri için hazırlanan birebir maketler internete1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.