KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Playstation 5 için Yeni Sistem Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yeni Özellikler

 
Sony Interactive Entertainment, PlayStation 5 için yeni erişilebilirlik özelliklerini, yeni ses seçeneklerini, öteki oynatıcılarla irtibat kurmanın yeni yollarını, daha yüksek kapasiteli M.2 SSD takviyesini ve daha fazlasını ekleyen yeni bir yazılım güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme performansı arttırıyor ve yeni özellikleri sisteme dahil ediyor.
 
Android aygıtlarda uzaktan oynatma desteği 
 
82C2D456 F5D4 47E7 Bf65 F8Daf0740C14 
 
PlayStation Remote Play öbür ismiyle uzaktan oynatma takviyesiyle PlayStation 4 yahut PlayStation 5 oyunlarını akıllı telefonlar, tabletler (iOS ve Android), PC’ler ve Mac sistemleri de dahil birçok bir aygıttan oynayabiliyorsunuz. Oyunları oynamak için internet üzerinden ve mesken ağınız üzerinden bağlanmanız gerekiyor. Bu sayede favori oyunlarınızı deneyimleyebiliyorsunuz.
 
Yeni sesli komut seçenekleri (ABD ve Birleşik Krallık sonlu sürüm) 
 
A189B6B6 70Fe 4261 9100 963615D5326A 
 
Sesli komut sistemi geliştirildi. Yardım içeriğini aktifleştirmek için “Hey PlayStation, help” demeniz gerekiyor. Artık sesli komutu kullanarak yardım sayfaları ortasında gezinebiliyorsunuz. Bu yeni Sesli Komut (Ön izleme) sistemi şu anda ABD ve İngiltere’deki mevcut PlayStation 5 oyuncuları için İngilizce olarak mevcut.
 
Yeni PlayStation Uygulaması geliştirmeleri 
 
Bu ayın ilerleyen vakitlerinde PS App için kimi yeni özellikler iOS ve Android için kademeli olarak dünya çapında kullanıma sunulacak. Tıpkı PlayStation 5 konsol güncellemelerinde olduğu üzere iletilere emojilerle reaksiyon verebilecek ve PlayStation App’te partiye katılmadan evvel birinin paylaşım ekranının ön izlemesini görebileceksiniz. 
 
Yeni Erişilebilirlik Özellikleri 
 
A9370Fc7 B56A 468B 8Ee4 D3Cfd90647A8 
 
Yardım için ikinci bir denetim aygıtını kullanabilirsiniz: Artık ikinci bir denetim aygıtı atayabilir ve PlayStation 5 konsolunuzu güya tek bir denetim aygıtı kullanıyormuş üzere çalıştırabilirsiniz.
 
Uyumlu Dolby Atmos özellikli ses aygıtları desteği 
 
8Be47Ead Bd54 4B61 9F9F D665E60E69E4 
 
Tempest 3D AudioTech tarafından desteklenen 3D Ses artık ses çubukları, TV’ler yahut konut sinema sistemleri üzere uyumlu Dolby Atmos özellikli HDMI aygıtlarında da kullanılabilir. 
 
Sosyal özellik geliştirmeleri
 
Grup arayüzü güncellemesi: Artık bir oyuncuyu otomatik olarak kümeye eklemeden yahut yeni bir küme oluşturmadan kapalı bir partiye davet edebilirsiniz. 
 
36C8A5D6 8B21 42D2 B4E8 05C105Dca9A9 
 
Ekran ön izlemesini paylaşma: Birisi katılabileceğiniz bir kümede ekranını paylaştığında artık siz partiye girmeden evvel bile o kişinin Paylaşım Ekranının ön izleme imgesini görebileceksiniz. 
 
Yüksek kapasiteli M.2 SSD’ler için destek 
 
Artık PlayStation 5 konsolunuzda depolama alanını genişletmek için azamî 8 TB kapasiteye (önceden 4 TB) sahip bir M.2 SSD kullanabilirsiniz. 
 
Diğer tüm güncelleme ayrıntıları için buraya tıklayabilirsiniz. 

İçerik
Valorant Oyun Karakterleri ve Özellikleri Nelerdir?

Valorant Oyun Karakterleri ve Özellikleri Nelerdir? - Riot Games’in yeni serüveni Valorant oyunu kısa sürede1

2 dk. 17 Okundu
İçerik
GOG Yeni Bir Oyunu Daha Ücretsiz Veriyor

 Oyun platformu GOG, "Sonbahar İndirimi" kapsamında bir öteki oyunu daha fiyatsız dağıtıyor. Geçtiğimiz gün King's Bounty: The1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Eski PlayStation Patronu, Apple ve Amazon’u Oyun Endüstrisi için Tehdit Olarak Görüyor

 Eski PlayStation işvereni Shawn Layden, oyun sanayisine tam adapte olamayan büyük teknoloji şirketlerinin mevcut durumlarından1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.