KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Plan-S ve KAREL uydu haberleşmeli loT ürünleri için anlaşma imzaladı

Plan S Ve Karel Lot Urunleri Icin Iyi Niyet Anlasmasi Imzaladi169817 0

Türkiye’nin dev telekomünikasyon ekipmanları firması KAREL, uydu ve uzay sistemleri şirketi Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri ile uydu haberleşmeli IoT eserlerinin geliştirilmesi emeliyle muahede imzaladı.

KAREL ve Plan-S, uydu haberleşmeli IoT eserlerinin geliştirilmesi gayesiyle işbirliği yapma kararı aldı ve bu doğrultuda bir muahede imzaladı.

Bu işbirliği için yapılan düzgün niyet muahedesine Plan-S Genel Müdürü Tugay Hoş ve KAREL Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu katıldı.

Plan S Ve Karel Lot Urunleri Icin Iyi Niyet Anlasmasi Imzaladi169817 1

Yapılan işbirliğiyle birlikte KAREL tarafından oluşturulan IoT eserleri ve Plan-S tarafından geliştirilen uydu haberleşme sistemlerinin entegrasyonu planlanıyor. Bu sayede uydu haberleşmeli IoT eserlerinin geliştirilmesi sağlanacak.

Plan-S Genel Müdürü Tugay Hoş yapılan mutabakatla ilgili “”Uydu ve uzay teknolojilerini geliştirerek uzayı bir tahlil olarak sunan Plan-S olarak elektronik haberleşme sistemleri alanında Türkiye’nin öncü ve teknoloji başkanı KAREL ile işbirliği yapmak üzere mutabakat mutabakatı imzalamaktan ötürü çok memnunuz. Birlikte kaç hoş ve ülkemiz için yararlı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Birinci eserimizin ziraî üretim emelli kullanılacak IoT temelli teknolojiler olmasını hedefliyoruz. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Hepimizin için güzel olsun.” dedi.

KAREL Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu imzalanan muahede üzerine “KAREL olarak her vakit teknolojide öncü olmayı hedefledik. Son yıllarda bilhassa IoT teknolojilerinde tahliller sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu manada Plan-S ile yaptığımız mutabakat, bizim için de çok kıymetli. Birlikte uydu tabanlı IoT haberleşme servislerini kullanan eserler geliştirmeyi hedefliyoruz. Birinci kademede ziraî üretim gayeli kullanılacak IoT temelli teknolojiler için bir çalışma yapacağız. Hepimizi heyecanlandıran bu mutabakatın iki taraf için de iyi olmasını dilerim.” halinde açıklamalarda bulundu.

İçerik
Yerli su altı robotu “ROV” ile yasak avcılığın önüne geçiliyor

TEKNOFEST Ankara'da, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünün (EGM) standında yerli ve ulusal eserler sergileniyor. HOYTEK1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Gaming mouse önerisi arayanlar için en iyi mouse’lar (2023)

Hızlı yansıma müddetleri, düşük gecikme ve art geriye atılan “headshotlar” istiyorsanız en âlâ mouse’a gereksiniminiz1

16 dk. 12 Okundu
İçerik
Huawei, bir Avrupa ülkesinde daha yasaklanabilir: işte nedeni

Bildiğiniz üzere Huawei, ABD yaptırımları nedeniyle hem akıllı telefon hem de telekomünikasyon pazarındasert darbeler aldı. O1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.