KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Plan-S ve KAREL uydu haberleşmeli loT ürünleri için anlaşma imzaladı

Plan S Ve Karel Lot Urunleri Icin Iyi Niyet Anlasmasi Imzaladi169817 0

Türkiye’nin dev telekomünikasyon ekipmanları firması KAREL, uydu ve uzay sistemleri şirketi Plan-S Uydu ve Uzay Teknolojileri ile uydu haberleşmeli IoT eserlerinin geliştirilmesi emeliyle muahede imzaladı.

KAREL ve Plan-S, uydu haberleşmeli IoT eserlerinin geliştirilmesi gayesiyle işbirliği yapma kararı aldı ve bu doğrultuda bir muahede imzaladı.

Bu işbirliği için yapılan düzgün niyet muahedesine Plan-S Genel Müdürü Tugay Hoş ve KAREL Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu katıldı.

Plan S Ve Karel Lot Urunleri Icin Iyi Niyet Anlasmasi Imzaladi169817 1

Yapılan işbirliğiyle birlikte KAREL tarafından oluşturulan IoT eserleri ve Plan-S tarafından geliştirilen uydu haberleşme sistemlerinin entegrasyonu planlanıyor. Bu sayede uydu haberleşmeli IoT eserlerinin geliştirilmesi sağlanacak.

Plan-S Genel Müdürü Tugay Hoş yapılan mutabakatla ilgili “”Uydu ve uzay teknolojilerini geliştirerek uzayı bir tahlil olarak sunan Plan-S olarak elektronik haberleşme sistemleri alanında Türkiye’nin öncü ve teknoloji başkanı KAREL ile işbirliği yapmak üzere mutabakat mutabakatı imzalamaktan ötürü çok memnunuz. Birlikte kaç hoş ve ülkemiz için yararlı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Birinci eserimizin ziraî üretim emelli kullanılacak IoT temelli teknolojiler olmasını hedefliyoruz. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz. Hepimizin için güzel olsun.” dedi.

KAREL Genel Müdürü Yaman Tunaoğlu imzalanan muahede üzerine “KAREL olarak her vakit teknolojide öncü olmayı hedefledik. Son yıllarda bilhassa IoT teknolojilerinde tahliller sunmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu manada Plan-S ile yaptığımız mutabakat, bizim için de çok kıymetli. Birlikte uydu tabanlı IoT haberleşme servislerini kullanan eserler geliştirmeyi hedefliyoruz. Birinci kademede ziraî üretim gayeli kullanılacak IoT temelli teknolojiler için bir çalışma yapacağız. Hepimizi heyecanlandıran bu mutabakatın iki taraf için de iyi olmasını dilerim.” halinde açıklamalarda bulundu.

İçerik
Xiaomi 14 Pro’nun render görüntüleri paylaşıldı: İşte tasarımı

Akıllı telefon pazarının savlı oyuncularından Xiaomi, Xiaomi 14, 14 Pro ve 14 Ultra modellerinden oluşacak Xiaomi1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Çin’in iPhone yasağı sonrası Apple hisseleri çakıldı

Çin’deki kritik devlet kurumlarında iPhone veya yabancı eserlerin kullanımı çalışanlar için aslında yasaktı fakat bir1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Redmi Note 13 Pro+ tanıtıldı: Şık tasarım, 200 MP kamera, 16 GB RAM, 120W şarj

Xiaomi bugün düzenlediği aktiflikte Redmi Note 13 serisi akıllı telefonlarını resmen tanıttı. Lansmanın yıldızı elbet1

3 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.