KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 Pro ısınma sorunu iOS 17.0.3 güncellemesiyle çözülebilir

Iphone 15 Pro Isinma Sorunu Ios 17 0 3 Ile Cozulebilir169423 0 Apple’ın çiçeği burnunda iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’lerde yaşadığı çok ısınma sorunu hala çözülmüş değil lakin firma sorunun farkında. Teknoloji devi Apple, bir müddet evvel iPhone 15 Pro ısınma sorunu çözen bir güncelleme yayınlayacağını açıklamıştı. Son gelen bilgilere nazaran ise yaşanılan problemde iOS 17.0.3 ile birlikte tahlile kavuşturulabilir.

iOS 17.0.3, iPhone 15 Pro ısınma sorunu çözebilir

iOS 17.0.3’ün halihazırda dahili olarak test edildiği bildirilirken güncellemenin ne vakit kullanıcılara sunulacağı ise muhakkak değil. Lakin, iOS 17.0.3’ün muhtemelen bu hafta içinde ya da önümüzdeki hafta yayınlanması bekleniyor.

Apple, tespit ettiği kusur hakkında rastgele bir spesifik detay vermedi, lakin planlanan yazılım güncellemesiyle A17 Pro çipinin performansını düşürmeyeceğini söyledi. Apple ayrıyeten iPhone 15 Pro’nun titanyum çerçevesinin hatalı olmadığını belirtirken çok ısınma problemlerinin donanım eksikliklerinin bir sonucu olmadığına işaret ediyor.

Iphone 15 Pro Isinma Sorunu Ios 17 0 3 Ile Cozulebilir169423 1 Tıpkı kusur düzeltmesinin şu anda beta evresinde olan ve Ekim ayı sonlarında yayınlanması beklenen iOS 17.1‘de de yer alması bekleniyor. Apple, çok ısınma sıkıntılarının Instagram, Uber ve Asphalt 9: Legends dahil olmak üzere A17 Pro çipine çok yüklenen birtakım uygulamalarla da ilgili olduğunu da aktardı. Apple, durumu ele almak için bu uygulamaların geliştiricileriyle birlikte çalıştığını söylerken Instagram ise bir düzeltme içeren uygulama güncellemesi yayınladı. Uber de bugün uygulamasını güncelledi, lakin bunun sorunu çözüp çözmeyeceği şimdi muhakkak değil.

Öte yandan çok ısınma yaşayan kullanıcılar bunu yalnızca Apple’ın bahsettiği uygulamalarda yaşamıyor. Belirtilenlere nazaran yapılan testlerde aygıt yük altında kaldığı vakit kısa müddette ısınıyor. Bu ısınma Safari’de bile meydana gelebiliyor. Aygıtın ısınmasının birebir vakitte pil ömrünü de olumsuz etkilediğini belirtelim.

İçerik
iPhone 15 kendi şarjını doldurmak yerine powerbank’leri şarj ediyor

iPhone 15 sahipleri beklenmedik bir sorunla karşı karşıya. Seri kapsamında sunulan akıllı telefonların birtakım powerbank1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
WatchOS 10 güncellemesi hava durumu uygulamasını bozdu

Apple, 18 Eylül’de iOS 17 ile birlikte watchOS 10 güncellemesini de yayınladı. Çok geçmeden watchOS1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Google, şifrelerin fişini çekti! Artık geçiş anahtarları kullanılacak

Google, kullanıcıların Google hesaplarındaki şifrelerden vazgeçerek, aygıtlarınızda yerleşik olarak bulunan pin, yüz yahut parmak izi1

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.