KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook logosunu değiştirdi

Milyarlarca Kullanicisi Olan Facebook Logosunu Degistirdi168992 0 Görünüşe nazaran Meta, Facebook’un “kimlik sistemini” güncelliyor. Aylık 3 milyar kişi tarafından kullanılan dev toplumsal medya platformu Facebook, kısa bir müddet evvel logosunu değiştirdi. Lakin yapılan değişiklik birinci bakışta fark edilemeyebilir. Çabucak üstteki görselin solunda eski logoyu ve sağında ise yeni logoyu görebilirsiniz. Yeni logo artık biraz daha mavi ve “f” harfinde kimi ince değişikliklere sahip.

Facebook’un yeni logosu

Facebook tarafından yapılan açıklamada değişiklikten “Facebook’un temel mavi renginin daha kendinden emin bir ifadesi” biçimiyle bahsediliyor. Bu, logonun daha koyu mavi olduğunu söylemenin bir öbür yolu. Öte yandan elbette Meta’nın Facebook logosunu büsbütün tekrar tasarlamak yerine yalnızca biraz değiştirmesi mantıklı. Meta, platformun her gün dudak uçuklatan 2 milyar günlük etkin kullanıcıya sahip olduğunu, yani rastgele bir görsel değişikliğin çok sayıda insan tarafından görüleceğini söylüyor.

Meta’nın yapmış olduğu tek değişiklik logo değil. Yazı biçiminde, renk paletinde ve hareketli reaksiyonlarda de irili ufaklı değişiklikler yapıldı. Lakin Meta, bu değişikliklerle yetinmeyecek çünkü daha fazla değişiklik planlanıyor. Meta, bloğunda yer alan güncellemeleri platform için “yenilenmiş bir kimlik sisteminin birinci aşaması” olarak tanımlıyor. Bu nedenle Facebook’ta daha fazla tasarımsal değişikliğin geleceğine işaret ediliyor.

İçerik
Bilgisayar Siyah Ekranda Kalıyor

Bilgisayarınız açık iken çoğu kez başınıza gelen ve “ bilgisayar siyah ekranda kalıyor ” şikayetleri1

14 dk. 14 Okundu
İçerik
iPhone 15, Apple sertifikalı olmayan USB-C kablolarla tam hızda şarj olacak

Apple Wonderlust etkinliğinden evvel iPhone 15 USB-C portunun bir formda kısıtlanacağına, sadece Apple sertifikalı kablo1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Galaxy S23 FE’nin basın görseli ortaya çıktı: İşte tasarımı

Galaxy S20 FE ile yakaladığı başarıyı devam ettirmek isteyen Samsung, bu maksatla birçok Fan Edition1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.