KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook logosunu değiştirdi

Milyarlarca Kullanicisi Olan Facebook Logosunu Degistirdi168992 0 Görünüşe nazaran Meta, Facebook’un “kimlik sistemini” güncelliyor. Aylık 3 milyar kişi tarafından kullanılan dev toplumsal medya platformu Facebook, kısa bir müddet evvel logosunu değiştirdi. Lakin yapılan değişiklik birinci bakışta fark edilemeyebilir. Çabucak üstteki görselin solunda eski logoyu ve sağında ise yeni logoyu görebilirsiniz. Yeni logo artık biraz daha mavi ve “f” harfinde kimi ince değişikliklere sahip.

Facebook’un yeni logosu

Facebook tarafından yapılan açıklamada değişiklikten “Facebook’un temel mavi renginin daha kendinden emin bir ifadesi” biçimiyle bahsediliyor. Bu, logonun daha koyu mavi olduğunu söylemenin bir öbür yolu. Öte yandan elbette Meta’nın Facebook logosunu büsbütün tekrar tasarlamak yerine yalnızca biraz değiştirmesi mantıklı. Meta, platformun her gün dudak uçuklatan 2 milyar günlük etkin kullanıcıya sahip olduğunu, yani rastgele bir görsel değişikliğin çok sayıda insan tarafından görüleceğini söylüyor.

Meta’nın yapmış olduğu tek değişiklik logo değil. Yazı biçiminde, renk paletinde ve hareketli reaksiyonlarda de irili ufaklı değişiklikler yapıldı. Lakin Meta, bu değişikliklerle yetinmeyecek çünkü daha fazla değişiklik planlanıyor. Meta, bloğunda yer alan güncellemeleri platform için “yenilenmiş bir kimlik sisteminin birinci aşaması” olarak tanımlıyor. Bu nedenle Facebook’ta daha fazla tasarımsal değişikliğin geleceğine işaret ediliyor.

İçerik
Tecno Phantom V Flip’in tüm özellikleri lansmana sayılı günler kala sızdırıldı

Tecno şimdilerde yeni katlanabilir cihazı Phantom V Flip'i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Flip aygıtlar ortasında en uygun1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google, kırık Pixel Watch ekranını para karşılığında bile onarmıyor

Elektronik aygıtların onarımı karmaşık olabileceği için bu süreç birçok kişi için göz korkutucu olabiliyor. Bilhassa1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Jüpiter’in buzlu uydusu Europa’da yaşamın ayak izi keşfedildi

Bilim insanları bir müddettir Europa'nın buzlu kabuğunun altında su okyanuslarının yattığının farkındaydı fakat bu okyanusların1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.