KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Otokar AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı IDEF’23’te görücüye çıktı

Otokar’ın 4×4 taktik tekerlekli zırhlı aracı AKREP II’nin yeni konfigürasyonu AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı’na yakından bakıyoruz. AKREP II R özellikleri neler?

Geliştirdiği zırhlı araçları 5 kıtada 40’ı aşkın ülkeye ihraç eden Otokar’ın IDEF’23 standını ziyaret ettik. IDEF’21’de tanıtılan Akrep II’nin yeni konfigürasyonu AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı ilk sefer IDEF’23’te sergilendi. Otokar Araç Sistemleri Süreç Yöneticisi Furkan Bayav, AKREP II R’yi Cem Sünbül’e anlattı.

AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı özellikleri

İleri keşif ve gözetleme vazifelerinde kullanılması için tasarlanan AKREP II R, düşük silueti ile muharebe alanına yakın bölgede keşif ve gözetleme faaliyetlerini çarçabuk icra edebilecek. Elde ettiği bilgiyi muharebe alanı idare sistemi ile üzerindeki uydu haberleşme sistemi sayesinde bir komuta denetim merkezine gönderecek.

Aracın keşif ve gözetleme sistemi, gövde içerisine gömülebilen direğe entegre edildi. Bu sayede vazifesini tamamladıktan sonra keşif sistemi aracın içine gizlenebiliyor. Aracın üzerindeki uzaktan komutalı silah sistemi sayesinde yakın muharebe alanında kendini müdafaa ve tespit edilen maksatları imha misyonlarını yerine getirebiliyor.

Üç işçi kapasitesine sahip araca eklenebilecek KBRN müdafaa donanımı, yardımcı güç kümesi ve öteki dayanak ekipmanları sayesinde, araç çalışanı muharebe alanında günlerce misyon yapma kabiliyetine sahip oluyor.

İçerik
Google Pixel 8 ve 8 Pro’nun tanıtım sayfaları sızdı: İşte özellikleri

Teknoloji devi Google, önümüzdeki günlerde yeni kuşak telefonları Pixel 8 ve Pixel 8 Pro'yu duyuracak. Bu bağlamda heyecanlı bekleyiş1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
iPhone 16’dan kötü haber: Apple’ın 5G modemi üç yıl geride

Bildiğiniz üzere Apple, iPhone'lar başta olmak üzere kendi aygıtlarında Qualcomm tarafından geliştirilen hücresel modemleri kullanıyor.1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 artık resmi: Bir özelliği daha belli oldu

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, Xiaomi 14 serisi için hazırlıklara başladı. O denli ki1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.