KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Otokar AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı IDEF’23’te görücüye çıktı

Otokar’ın 4×4 taktik tekerlekli zırhlı aracı AKREP II’nin yeni konfigürasyonu AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı’na yakından bakıyoruz. AKREP II R özellikleri neler?

Geliştirdiği zırhlı araçları 5 kıtada 40’ı aşkın ülkeye ihraç eden Otokar’ın IDEF’23 standını ziyaret ettik. IDEF’21’de tanıtılan Akrep II’nin yeni konfigürasyonu AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı ilk sefer IDEF’23’te sergilendi. Otokar Araç Sistemleri Süreç Yöneticisi Furkan Bayav, AKREP II R’yi Cem Sünbül’e anlattı.

AKREP II R Keşif ve Gözetleme Aracı özellikleri

İleri keşif ve gözetleme vazifelerinde kullanılması için tasarlanan AKREP II R, düşük silueti ile muharebe alanına yakın bölgede keşif ve gözetleme faaliyetlerini çarçabuk icra edebilecek. Elde ettiği bilgiyi muharebe alanı idare sistemi ile üzerindeki uydu haberleşme sistemi sayesinde bir komuta denetim merkezine gönderecek.

Aracın keşif ve gözetleme sistemi, gövde içerisine gömülebilen direğe entegre edildi. Bu sayede vazifesini tamamladıktan sonra keşif sistemi aracın içine gizlenebiliyor. Aracın üzerindeki uzaktan komutalı silah sistemi sayesinde yakın muharebe alanında kendini müdafaa ve tespit edilen maksatları imha misyonlarını yerine getirebiliyor.

Üç işçi kapasitesine sahip araca eklenebilecek KBRN müdafaa donanımı, yardımcı güç kümesi ve öteki dayanak ekipmanları sayesinde, araç çalışanı muharebe alanında günlerce misyon yapma kabiliyetine sahip oluyor.

İçerik
Getir ve Uber Eats, Avrupa’da güçlerini birleştirdi!

Süratli market ve yemek teslimatı kesiminde Türkiye’deki muvaffakiyetini Avrupa’ya taşıyan Getir, dev bir muahedeye imza1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Türkiye merkezli güneş enerjisi üreticisi Energate Solar, ABD’ye açılıyor

Kesimde yıllara dayanan deneyimi ve güçlü marka iştirakleri ile Türkiye’nin güneş gücü kesiminde kıymetli bir1

1 dk. 13 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro ve 15 Pro Max’in neden ısındığı keşfedildi

Bildiğiniz üzere iPhone 15 serisi çıktığı günden bu yana tüm dünyanın gündeminde. O denli ki1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.