KATEGORİLER
Kripto Al Sat

OLED ekranlı Macbook Pro bekleyenlere kötü haber: Yakın zamanda gelmeyecek

Oled Ekranli Macbook Pro Bekleyenlere Kotu Haber169690 0

Apple‘ın gelecek yıl OLED ekranlı iPad Pro‘yu piyasaya sürmesi bekleniyor. Doğal olarak Macbook Pro serisinde de OLED ekran beklentisi doğmuş durumda. Lakin ortaya çıkan bir rapora nazaran şimdi bu türlü bir geçiş mümkün görünmüyor. Zira ekran üreticilerinin bu türlü bir geçiş için gerekli üretim hatlarını kurmasının yıllar alacağı bildiriliyor.

2026-2027’den evvel gelmesi zor

Bloomberg’in düzenlediği bir web seminerde konuşan ekran kesiminin değerli bir temsilcisine nazaran OLED ekranlı Macbook Pro’ların 2026 ile 2027 yılından önce piyasaya çıkması beklenmiyor. Üstelik bu tarihler herşey yolunda giderse mümkün olan tarihler. Üreticiler 14 ve 16 inç Macbook Pro’lar için özel üretim çizgilerini şimdi kurmadılar, hasebiyle bunun belli bir vakit alacağı öngörülüyor.

Daha maliyetli olacak

Apple’ın eserlerinde yüksek kaliteli bileşenler kullandığı bilinen bir gerçek. Dolayısla yeni OLED ekranların maliyetlerinin yüksek olacağı bekleniyor. Apple’ın yeni iPad Pro’lardaki OLED ekranlar için LG ve Samsung ile anlaştığı biliniyor. Emsal kalitede ve üretim hacminde diğer firma olmadığı için Macbook Pro serisi için de bu iki firmanın üretim yapacak olması süpriz olmayacaktır.

İçerik
TCL yeni ekonomik tabletini tanıttı: TAB 10L Gen 2

TCL yeni bir uygun fiyatlı tablet piyasaya sürdü. TAB 10L Gen 2 olarak isimlendirilen model1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Google Pixel telefonlara ilgi artıyor: İşte satış rakamları

Google Pixel, global akıllı telefon pazarında pozisyonunu giderek düzgünleştiriyor. Pixel 8 serisinin çıkışıyla birlikte güncellenen1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Vivo V29 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Vivo, yeni telefonu Vivo V29 Pro modelini duyurdu. Pekala rekabetçi bir fiyatla1

3 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.