KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Chrome, yeni özelliğiyle videodan ekran görüntüsü almayı kolaylaştırıyor

Google Chrome Videodan Ekran Goruntusu Almayi Kolaylastirdi168333 0 Google, tanınan masaüstü web tarayıcısı Chrome’a süratli bir formda görüntüden ekran imgesi alma sürecini sağlayan yeni bir seçenek ekledi. Chrome 116 sürümde kullanılabilen yeni özellik sayesinde kırpma süreci uygulanmadan yüksek kalitede görüntünün istenilen bir karesi kopyalanabiliyor.

Chrome tarayıcıda görüntüdeki bir görseli kaydetmek için tek yapılması gereken, görüntüyü duraklatıp sağ tıklamak ve “Video karesini kopyala” seçeneğine tıklamak. Yalnız bu seçenek, sağ tık menüsünün engellendiği sitelerde çıkmıyor. Ayrıyeten belgeyi kaydetmek yerine ekran manzarasını panoya kopyalıyor ve görüntünün çözünürlüğü neyse o kalitede alıyor.

Kullanıcıların artık YouTube yahut diğer sitelerdeki görüntülerden bir görsel almak için üçüncü parti uygulamaları (araçları) kullanmalarına gerek kalmayacak. Google, özelliğin bugünden itibaren kullanıma sunulduğunu söylese de Chrome 116 sürümde şimdi herkese açılmış değil.

İçerik
Steam beklenen özelliğe kavuşuyor: Kontrolcü desteği artacak

Valve imzalı tanınan oyun dağıtım platformu Steam, platformun denetimci tecrübesini artıracak yesyeni bir özellik üzerinde çalışıyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Tecno Phantom V Flip ufukta göründü

Katlanabilir telefonların uygun fiyata da satılabileceğini gösteren Tecno Phantom V modeline kardeş geliyor. Tecno Phantom1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Bir sonraki Apple Watch Ultra büyük yeniliklerle gelecek

Apple'ın yeni Apple Watch Ultra 2 modeli, 3.000 nit üzere yüksek parlaklık düzeylerine ulaşan güncellenmiş1

1 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.