KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Chrome, yeni özelliğiyle videodan ekran görüntüsü almayı kolaylaştırıyor

Google Chrome Videodan Ekran Goruntusu Almayi Kolaylastirdi168333 0 Google, tanınan masaüstü web tarayıcısı Chrome’a süratli bir formda görüntüden ekran imgesi alma sürecini sağlayan yeni bir seçenek ekledi. Chrome 116 sürümde kullanılabilen yeni özellik sayesinde kırpma süreci uygulanmadan yüksek kalitede görüntünün istenilen bir karesi kopyalanabiliyor.

Chrome tarayıcıda görüntüdeki bir görseli kaydetmek için tek yapılması gereken, görüntüyü duraklatıp sağ tıklamak ve “Video karesini kopyala” seçeneğine tıklamak. Yalnız bu seçenek, sağ tık menüsünün engellendiği sitelerde çıkmıyor. Ayrıyeten belgeyi kaydetmek yerine ekran manzarasını panoya kopyalıyor ve görüntünün çözünürlüğü neyse o kalitede alıyor.

Kullanıcıların artık YouTube yahut diğer sitelerdeki görüntülerden bir görsel almak için üçüncü parti uygulamaları (araçları) kullanmalarına gerek kalmayacak. Google, özelliğin bugünden itibaren kullanıma sunulduğunu söylese de Chrome 116 sürümde şimdi herkese açılmış değil.

İçerik
Huawei patronundan şaşırtan çıkış: Apple fanıyım!

Teknoloji dünyasında genelde devlerin birbiri ile sıkı rekabetini ve vakit zaman iğneleyici açıklamalarını okuyoruz. Rakibini1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
LG’den dizüstü bilgisayarlar için katlanabilir OLED atağı

LG Display, ekran teknolojilerindeki liderliğini bir kere gözler önüne seriyor. Şirket, kısa bir müddet evvel1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 14 artık resmi: Bir özelliği daha belli oldu

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Xiaomi, Xiaomi 14 serisi için hazırlıklara başladı. O denli ki1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.