KATEGORİLER
Kripto Al Sat

X’te beğenilenleri gizleme dönemi başladı

X Te Begenilenleri Gizleme Donemi Basladi168805 0 X (eski ismiyle Twitter) yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Platform tarafından yapılan açıklamada X’e ödeme yapan aboneler artık beğeni sekmelerini gizleyebilecek. Saklılığı artırmayı amaçlayan bu özellik faal hale getirildiğinde beğeni sekmesi, X Premium kullanıcısının profilinden büsbütün kayboluyor.

X’te beğenilenler gizleniyor

X Te Begenilenleri Gizleme Donemi Basladi168805 1 X’in işvereni Elon Musk, geçmişte beğenilerin özel olmasını istediğini söylemişti. Bu bağlamda bâtın beğeniler, platformu kullanmak için ödeme yapan bireyler için sunulan en son özellik oluyor. Resmi X hesabı tarafından paylaşılan bir ekran manzarası, beğenilerin büsbütün bâtın olmadığını da belirtiyor. Twitter’a nazaran zımnî beğeni özelliğini açtığınızda beğenilerinizi profilinizden yalnızca siz görebileceksiniz. Bununla birlikte ferdi Beğenileriniz gönderilerde görünmeye devam edecek. Ek olarak, beğenileriniz X API’lerinden de gizlenecek.

Öte yandan bir kullanıcı X Premium için ödeme yapmayı bıraktığında ne olacağı net değil, lakin bu noktada beğeniler sekmesinin tekrar görünü hale gelmesi mümkün görünüyor. Yıllar boyunca Twitter beğenilerinin, yüksek profilli kullanıcıları utandırdığı pek çok örnek yaşandı ve bu kullanıcılar çoklukla beğenilerinin herkese açık olduğunu fark etmemiş üzere görünüyordu.

Tüm bunlar temelinde Musk’ın X Premium’u cazip hale getirme dileğinden kaynaklanıyor. X, aylık 8 dolar yahut 150 TL karşılığında sizi Premium abonesi yapıyor ve mavi onay rozetini veriyor. Premium kullanıcılar birebir vakitte gereklilikleri karşıladığında paylaştıklarını gönderilerden de para kazanabiliyor. Bu özellik, içerik üreticilerinin X’e daha fazla ilgi göstermesini sağladı.

İçerik
Qualcomm, Apple’a iPhone 18’e kadar 5G modem tedarik edecek

Apple, iPhone'larda kullanılacak modem çiplerinin tedariği konusunda Qualcomm ile yaptığı muahedeyi 2026 yılına kadar uzattı.1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Xiaomi 13T ve 13T Pro’nun alacağı Android güncelleme desteği belli oldu

Xiaomi, geçtiğimiz gün Xiaomi 13T ve Xiaomi 13T Pro akıllı telefonlarını 26 Eylül'de Berlin'de tanıtacağını1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Hedefli reklamlarda yeni yöntem: Google, tarayıcı geçmişinizi gözetliyor!

Yakın vakitte Google Chrome'u açtığınızda gayeli reklamlardan bahseden bir açılır pencere aldıysanız ve "Anladım" düğmesine1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.