KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nintendo Switch 2 için geri sayım başladı: Geliştirici kitleri hazır

Nintendo Switch 2 Icin Geri Sayim Gelistirici Kitleri Hazir168561 0 Nintendo Switch ile konsol pazarında değerli bir muvaffakiyete imza atan Nintendo, modelin halefi üzerinde hazırlıklara başladı. Bu bağlamda yeni konsolun 2024 yılı içinde vitrine çıkacağından sizlere bahsetmiştik. Eurogamer’dan gelen son raporlar ise, Nintendo Switch 2 için hazırlıkların neredeyse tamamlandığını gösteriyor. O denli ki çok yakında sürpriz bir duyuru ile karşılaşabiliriz. 

Nintendo Switch 2 için geliştirici kitleri hazır

Bildiğiniz gibi yeni bir Nintendo Switch’e dair söylentiler yıllardır devam ediyor. O denli ki 2020 yılında Bloomberg, Nintendo’nun bir 4K Switch versiyonu üzerinde çalıştığını söyledi. Bu noktada yeni Switch geliştirme kitlerinin en az 11 geliştiriciye ulaştığı bildirilirken, bu model pandemi ve global çip problemleri nedeniyle iptal edildiğini öğrendik.

Şimdi de Eurogamer tarafından Nintendo Switch 2’ye dair yeni bir tez ortaya atıldı. Buna nazaran yeni konsolun, Gamescom 2023 kapsamında kimi sağlam geliştiricilere gösterildiği söyleniyor. Bu sızıntının şimdi doğrulanmadığını belirtmekte yarar var. Fakat doğrulandığı takdirde Switch 2 için bekleyişin çok yakında sona ereceğini söyleyebiliriz. Pekala yeni Nintendo Switch neler sunacak?

Yeni konsolun OLED yerine bir LCD ekran içereceği ve oyunların fizikî sürümlerini oynamak için kartuş yuvalarını desteklemeye devam edeceği söyleniyor. Bilmeyenler için Nintendo Switch, 20 nm Nvidia Tegra X1 ve 16 nm Tegra X1+ platformu ile tanıtıldı. Switch 2 ise kuvvetle muhtemel Samsung 5nm 5LPP (5nm Low Power Plus) üretim teknolojisini kullanan yeni bir NVIDIA Tegra çipi ile desteklenecek.

Ayrıca Microsoft’un halihazırda devam Activision Blizzard satın alımında, yeni Nintendo konsolunun Playstation 4 ve Xbox One’a benzer bir performans göstereceğini de doğruladı.

İçerik
Harry Potter severlere müjde: Hogwarts Legacy 2 geliyor

Avalanche Software geliştirilen ve 1800'lerin sonlarında Harry Potter evreninde geçen aksiyon rol yapma oyunu Hogwarts1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
GPRS nedir, ne işe yarar? GPRS açma ve kapatma

GPRS, birinci olarak sesli irtibat için oluşturulmuş bir teknoloji olsa da cep telefonları ve öteki1

5 dk. 4 Okundu
İçerik
RedMagic Dao oyuncular için akıllı şarj adaptörü

Bugün süratli şarj kavramı geliştikçe evimizdeki şarj adaptörlerini de daha süratli değiştirir olduk. Tüketiciler en1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.