KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nintendo Switch 2 için geri sayım başladı: Geliştirici kitleri hazır

Nintendo Switch 2 Icin Geri Sayim Gelistirici Kitleri Hazir168561 0 Nintendo Switch ile konsol pazarında değerli bir muvaffakiyete imza atan Nintendo, modelin halefi üzerinde hazırlıklara başladı. Bu bağlamda yeni konsolun 2024 yılı içinde vitrine çıkacağından sizlere bahsetmiştik. Eurogamer’dan gelen son raporlar ise, Nintendo Switch 2 için hazırlıkların neredeyse tamamlandığını gösteriyor. O denli ki çok yakında sürpriz bir duyuru ile karşılaşabiliriz. 

Nintendo Switch 2 için geliştirici kitleri hazır

Bildiğiniz gibi yeni bir Nintendo Switch’e dair söylentiler yıllardır devam ediyor. O denli ki 2020 yılında Bloomberg, Nintendo’nun bir 4K Switch versiyonu üzerinde çalıştığını söyledi. Bu noktada yeni Switch geliştirme kitlerinin en az 11 geliştiriciye ulaştığı bildirilirken, bu model pandemi ve global çip problemleri nedeniyle iptal edildiğini öğrendik.

Şimdi de Eurogamer tarafından Nintendo Switch 2’ye dair yeni bir tez ortaya atıldı. Buna nazaran yeni konsolun, Gamescom 2023 kapsamında kimi sağlam geliştiricilere gösterildiği söyleniyor. Bu sızıntının şimdi doğrulanmadığını belirtmekte yarar var. Fakat doğrulandığı takdirde Switch 2 için bekleyişin çok yakında sona ereceğini söyleyebiliriz. Pekala yeni Nintendo Switch neler sunacak?

Yeni konsolun OLED yerine bir LCD ekran içereceği ve oyunların fizikî sürümlerini oynamak için kartuş yuvalarını desteklemeye devam edeceği söyleniyor. Bilmeyenler için Nintendo Switch, 20 nm Nvidia Tegra X1 ve 16 nm Tegra X1+ platformu ile tanıtıldı. Switch 2 ise kuvvetle muhtemel Samsung 5nm 5LPP (5nm Low Power Plus) üretim teknolojisini kullanan yeni bir NVIDIA Tegra çipi ile desteklenecek.

Ayrıca Microsoft’un halihazırda devam Activision Blizzard satın alımında, yeni Nintendo konsolunun Playstation 4 ve Xbox One’a benzer bir performans göstereceğini de doğruladı.

İçerik
2024, Microsoft sayesinde AMD için büyük bir yıl olacak

Yapay zekanın yükselişinden şimdiye kadar en düzgün faydalanan şirket elbet Nvidia oldu. Pahasını 1 trilyon1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Samsung, devasa ekranlı 8K televizyonunu tanıttı: 40.000 dolar!

Samsung, 2023 65 inç, 75 inç ve 85 inç 8K QN900C Neo QLED TV serisinden1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Microsoft’tan ayrılan Panos Panay’ın yeni adresi Amazon oldu

Windows işletim sistemi ve Surface serisi aygıtların geliştirilmesinden sorumlu olan Panos Panay, 19 yılın akabinde1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.