KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15, yeni Qualcomm modemle daha hızlı 5G performansı sunuyor

Apple’ın iPhone 15 Pro modellerinde daha âlâ 5G performansı için Qualcomm’un yeni X70 modemine geçiş yaptığı biliniyordu. iFixit grubu, iPhone 15 ve 15 Plus modellerinde de tıpkı modemin kullanıldığını ortaya çıkardı.

iPhone 15 serisi Qualcomm X70 modem kullanıyor

iFixit, geçtiğimiz günlerde iPhone 15 Pro modelinin kamerasını mikroskopla inceledi. iFixit’ten Shahram Mokhtari’ye nazaran, Apple geçen yıl Pro modellerinin anakartını bu yılki baz modellere entegre etmedi. Düz iPhone 15 modelleri de yükseltildi. iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro ve 15 Pro Max, serideki tüm modeller Qualcomm’un X70 modemini kullanıyor. iPhone 14 serisinde de Qualcomm X65 modem kullanılmıştı. Apple, bu geleneği sürdürüyor.

Qualcomm X70 modem neler sunuyor?

Qualcomm X70 modem, 5G performansında kıymetli iyileştirmeler sunuyor. Yeni test sonuçlarına nazaran, iPhone 15, evvelki seriye kıyasla %24’e kadar daha yüksek 5G suratları sunuyor. X70 modem, daha yüksek süratlerde internet irtibatı sunmasının yanında güç tüketimini azaltma, baz istasyonundan uzakta daha yeterli performans sunma, 5G taşıyıcı toplamada düzgünleştirme getiriyor.

Qualcomm ile Apple anlaşması

Qualcomm’un açıklamasına nazaran, Apple, iPhone’lar için 2026 yılına kadar Qualcomm’un 5G modemlerini kullanacak.

İçerik
Intel, 288 çekirdekli Sierra Forest Xeon işlemcisini duyurdu

Intel, bu hafta düzenlediği Innovation 2023 etkinliğinde gelecekteki tüketici eserleriyle ilgili pek çok ayrıntısı açıklamakla1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Google Haritalar, yeni renklere sahip bir görünüm test ediyor

Google Haritalar uygulamasının art plan harita katmanında yeni renkler test ettiği ortaya çıktı. Apple Maps'in1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
X’te aldatıcı videolara son: Topluluk Notları geldi

Evvelden Twitter olarak bilinen platform X, kitle kaynaklı doğruluk denetimi yapan Topluluk Notları özelliğini, videoları1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.