KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google doğruladı: Bütçe odaklı Pixel modelleri gelmeyecek

Google Dogruladi Butce Odakli Pixel Modelleri Gelmeyecek169591 0 Bildiğiniz üzere Google, yakın tarihli Made By Google aktifliği kapsamında merakla beklenen Pixel 8 ve 8 Pro’yu tanıttı. Bu bağlamda 7 yıl güncelleme ve Tensor G3 platformu ile dikkat çeken telefonlar, kısa sürede 40 milyon satışı geride bırakmayı başardı. Bugün ise Google’ın Taşınabilir İşlerden Sorumlu Lider Yardımcısı Nanda Ramachandran, bütçe odaklı Pixel aygıtlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Bütçe odaklı model planda yok

Bilmeyenler için Google, 2016 yılında tanıtılan Pixel XL modelinden bu yana, Pixel serisinde ana akım aygıtlara yer veriyor. Fakat bir müddettir, şirketin bütçe odaklı aygıtlar üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Google’dan Nanda Ramachandran ise, mevcut savlara açıklık getirdi. Buna nazaran Google, bütçe odaklı bir Pixel aygıt yapmanın, bilhassa yapay zeka, kamera ve güvenlik hususlarında “çok fazla ödün verilmesine” yol açacağını düşünüyor.

Dolayısıyla arama devi, yeni aygıtlar yerine mevcut eser yelpazesini koruyacak. Niketim yaklaşmakta olan Pixel 8a’nın Pixel 8 ve 8 Pro’da kullanılan Tensor G3 ve kamera dizaynını koruyacağı söyleniyor. Bu da şirketin mevcut planlarını doğruluyor diyebiliriz. Ayrıyeten bunun bir öbür nedeni de, şirketin Android ekosisteminin başında yer alması olabilir. Çünkü bütçe odaklı bir aygıt, Pixel aygıtların marka bilinirliliğine ziyan verebilir.

İçerik
LG’nin katlanabilir ekranlı ilk dizüstü bilgisayarı LG Gram Fold çıktı

Son yıllarda Lenovo ve Asus’un kompakt dizüstü bilgisayar tecrübesi ya da dev bir ekran sunan1

3 dk. 6 Okundu
İçerik
Galaxy S24 serisi Galaxy S23’ten yüzde 50 daha hızlı olabilir!

Samsung Galaxy S24 serisi muhakkak pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 for Galaxy yongasıyla birlikte gelirken1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Apple etkinliği: Apple Watch 9 ve Watch Ultra 2’den tüm beklenenler

Apple, 12 Eylül’de Türkiye saatiyle 20:00’da düzenleyeceğiz Wanderlust isimli aktiflik kapsamında iPhone 15 serisiyle birlikte1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.