KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google doğruladı: Bütçe odaklı Pixel modelleri gelmeyecek

Google Dogruladi Butce Odakli Pixel Modelleri Gelmeyecek169591 0 Bildiğiniz üzere Google, yakın tarihli Made By Google aktifliği kapsamında merakla beklenen Pixel 8 ve 8 Pro’yu tanıttı. Bu bağlamda 7 yıl güncelleme ve Tensor G3 platformu ile dikkat çeken telefonlar, kısa sürede 40 milyon satışı geride bırakmayı başardı. Bugün ise Google’ın Taşınabilir İşlerden Sorumlu Lider Yardımcısı Nanda Ramachandran, bütçe odaklı Pixel aygıtlar hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Bütçe odaklı model planda yok

Bilmeyenler için Google, 2016 yılında tanıtılan Pixel XL modelinden bu yana, Pixel serisinde ana akım aygıtlara yer veriyor. Fakat bir müddettir, şirketin bütçe odaklı aygıtlar üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Google’dan Nanda Ramachandran ise, mevcut savlara açıklık getirdi. Buna nazaran Google, bütçe odaklı bir Pixel aygıt yapmanın, bilhassa yapay zeka, kamera ve güvenlik hususlarında “çok fazla ödün verilmesine” yol açacağını düşünüyor.

Dolayısıyla arama devi, yeni aygıtlar yerine mevcut eser yelpazesini koruyacak. Niketim yaklaşmakta olan Pixel 8a’nın Pixel 8 ve 8 Pro’da kullanılan Tensor G3 ve kamera dizaynını koruyacağı söyleniyor. Bu da şirketin mevcut planlarını doğruluyor diyebiliriz. Ayrıyeten bunun bir öbür nedeni de, şirketin Android ekosisteminin başında yer alması olabilir. Çünkü bütçe odaklı bir aygıt, Pixel aygıtların marka bilinirliliğine ziyan verebilir.

İçerik
Paint uygulamasına Photoshop özelliği eklendi: Katmanlarla çalışma!

Yazılım devi Microsoft, Windows uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Insider kullanıcılarına güncellenmiş bir1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
iOS 17’den sonra eski iPhone’ların pil ömrü kötüleşti

Apple'ın dün genel kullanıma sunduğu iOS 17 işletim sistemi pek çok değişiklik ve uygunlaştırma içeriyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Erdoğan ve Musk görüşmesi: Türkiye’de Tesla fabrikası, yapay zeka ve diğer başlıklar

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Şurası öncesinde uzay teknolojisinden elektrikli araç bataryalarına kadar1

3 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.