KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nem Maskesi Nedir?

Nem Maskesi Nedir? Özellikle soğuk havalarla birlikte cilt kendi nemini yitirmeye başlar. Bu durum için kişilerin bazı önlemleri alması gerekmektedir. Cildin kendi nem dengesini kazanması ve daha iyi bir görünüm elde edebilmesi için bu konuda nem maskeleri yapılabilir. Özellikle evde yüz maskesi yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda doğru malzemelerle yüz maskesi yaparak etkili bir sonuç alabilirsiniz. Kış aylarında çoğu kişinin cildi soğuk havalar nedeniyle kurur veya çatlar. Bu duruma engel olmak için kişilerin nemlendirici kullanması gerekir. Nemlendirici bazı durumlarda tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu nedenle kişiler ekstra olarak yüz maskesi yapabilir. Sadece evinizde doğal yüz maskesi yaparak istediğiniz değişimleri başlatabilirsiniz.

Yoğurt ve Bal Maskesi

Evde doğal olarak yapabileceğiniz nem maskelerinden birisidir. Bunun için yoğurt, bal ve yulaf ezmesi malzemelerini kullanarak maskeyi hazırlayabilirsiniz. Güzellik ve nem için denenmiş bir yüz maskesidir. Bilindiği üzere yoğurt doğal bir nem verir. Cildin daha net bir şekilde ortaya çıkabilmesi için bu maskeyi yapabilirsiniz. Özellikle yulaf ezmesiyle birlikte tahriş olan cildi rahatlatmak mümkündür. Bu nedenle kuru ve hassas cilt tipleri için bu maske önerilebilir. Bu maskeyi evde yapmak için şu malzemelere ihtiyacınız vardır.

 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Bu ürünleri aldıktan sonra blender yardımıyla yulafları toz olarak karıştırmanız gerekir. Ardından yoğurt ve balı ekleyerek maskenin macun kıvamına gelmesini sağlayın. Bu kıvam elde edildikten sonra yüzünüze bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Maskenin yüzünüzde 20 dakika kalması yeterlidir. 20 dakikanın ardından cilt ölü deriden kurtulur ve adeta parlar.

Kahve Maskesi

Kahve maskesiyle birlikte cildi gençleştirebilirsiniz. Nem maskelerinden birisi olan bu maskeyle birlikte cilt yüzeyinde yer alan şişlikler iyice azalır. Kahve maskesi tüm cilt tiplerine uygundur. Cildinizin neye ihtiyacı olduğu bu konuda önemli bir husustur. Özellikle kuru cilde sahip olan kişiler kahve maskesinin içerisine bal ve süt eklemesi yapabilir. Ayrıca kişiler isterse maskenin içerisine kakao ekleyebilir.

 • 1 yemek kaşığı kahve
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı kakao
 • 100 ml Süt

Bu malzemeleri karıştırarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. 20 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Avokado Maskesi

Avokadonun içerisinde nemlendiren yağlar bulunur. Bu nedenle nemlendirme için en iyi çözümlerden birisidir. Özellikle kuru cilt tipine sahip olan kişiler bu yüz maskesini yapabilir. Bunun için bazı malzemelere ihtiyacınız vardır.

 • Yarım avokado
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 1 yemek kaşığı bal

Bu malzemeleri elde ettikten sonra avokadoyu çatalla eziniz. Bunun ardından içerisine yoğurt ve balı ekleyiniz. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekletiniz. Ardından biraz nemlendirici sürerek nemlendirme için muhteşem bir çözüm yapabilirsiniz.

Muzlu ve Yoğurtlu Maske

Muzlar cildin ihtiyacı olduğu birçok vitamini karşılar. Özellikle derinlemesine besleyici özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı bir özelliği bulunur. Cildin dokusunu güçlendirir ve güzel bir cildi ortaya çıkarır. Cildin ihtiyacı olan güzelliğini ve nemi karşılaması için bu maskeyi tercih edebilirsiniz. Bu maskeyi kullanabilmek için şu malzemelere ihtiyacınız vardır.

 • Yarım muz
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

Muzu ezdikten sonra içerisine bal ve yoğurdu ekleyiniz. Tamamen pürüzsüz bir karışım elde edene kadar karıştırınız.  Elde ettiğiniz karışımları yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika yüzünüzde bekletiniz. Beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi denerken daha temiz bir uygulama için yanınızda bir peçete bulundurmanız gerekebilir. Bu maskeyle birlikte besleyici bir cilde kavuşabilirsiniz.

Nedir
Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Tüp Bebek Tedavisi Nedir? - Çocuk sahibi olmak insanın doğasında var olan ve sağlıklı iki…

2 dk. 20 Okundu
İçerik
Halı Saha Nasıl Açılır? Maliyeti Nedir ?

Halı Saha Nasıl Açılır? Maliyeti Nedir ? Günümüzde belli miktarda sermayesi olan her vatandaşın açmayı…

3 dk. 7 Okundu
İçerik
Kalp Çarpıntısı Nasıl Geçer?

Kalp Çarpıntısı Nasıl Geçer? Kalp çarpıntısı, aniden gelen ritimlerin vurgulu bir şekilde yapılmasıdır. Buna halk…

2 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.