KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Microsoft, Windows 7’den Windows 11’e ücretsiz yükseltmeyi sonlandırdı

Microsoft Windows 7 Den Windows 11 E Ucretsiz Gecisi Sonlandirdi169314 0 Windows 7’den Windows 11’e ücretsiz yükseltme yolu daha çok yasal bir boşluktu. Windows 10 çıktığında Microsoft, Windows 7 ve 8 kullanıcılarının ücretsiz yükseltme yapmasına müsaade verdi. Bu seçeneğin 2016’da sonlandırılması planlanıyordu fakat Microsoft’tan rastgele bir açıklama gelmedi, çalışmaya devam etti. Windows 11 çıktığında tıpkı fiyatsız yükseltme yolu sunuldu.

Eski Windows 7/8 anahtarları artık işe yaramayacak

Ancak, Microsoft, bu ayın başlarında Windows 7 ve 8’den daha yeni Windows sürümlerine fiyatsız yükseltmeyle suram yolunun artık mümkün olmadığını belirten bir paylaşımda bulundu. Bu, artık Windows 7/8/8.1’den Windows 10 yahut Windows 11’e yükseltme yapılamayacağı manasına geliyor. Öteki bir deyişle Windows 11’i aktifleştirmek için eski Windows lisans anahtarlarının kullanılanılması engellendi.

Windows 10’dan 11’e geçiş ücretsiz

Bu ortada eski Windows 7 ve 8 anahtarları Windows 11 sürüm 22H2’yi aktifleştirmek için hâlâ kullanılabiliyor. Lakin daha yeni 24H2 sürümü ve gelecek sürümlerde işe yaramayacak. Windows 10’dan Windows 11’e fiyatsız yükseltme seçeneği devam ediyor.

İçerik
GPD Win Mini taşınabilir konsol duyuruldu

Şimdi piyasada bir tane Steam Deck var ve ikincisi için net bir tarih verilmiyor. Lenovo,1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi Watch 2 Pro’nun ilk görüntüleri internete düştü: İşte tasarımı

Yakında duyurulması beklenen Xiaomi Watch 2 Pro'nun yüksek kaliteli imajları ortaya çıktı. Yayınlanan görseller şirketin1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Oppo Find N3 ilk kez canlı olarak görüntülendi: İşte tasarımı

Bir müddettir sızıntılarla gündemde olan Oppo Find N3 için geri sayım resmen başladı. Bildiğiniz üzere1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.