KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google Chrome için acil durum güncellemesi yayınladı

Google Chrome Icin Acil Durum Guncellemesi Yayinladi168713 0 Google, yeni bir Chrome sıfırıncı gün güvenlik açığını düzelten acil bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Şirket bir güvenlik bildirisinde “Google, CVE-2023-4863 için bir istismarın var olduğunun farkındadır” dedi. İlgili sorun, WebP görüntü formatında bulunan yığın tabanlı arabellek taşma olayı olarak tanımlanıyor.

Google Chrome için acil güncelleme

Yığın tabanlı arabellek taşması, bir programın kendisine tahsis edilmiş bir bellek arabelleğine gereğinden fazla bilgi yazmaya çalıştığında ortaya çıkıyor. Birtakım durumlarda, bu tip bir güvenlik açığı saldırganların keyfi kod yürütme gerçekleştirmesine müsaade verebilir, yani etkilenen sistemde saldırganlar istedikleri kodu çalıştırabilirler.

Google, Apple Security Engineering and Architecture (SEAR) ve Toronto Üniversitesi Munk School’daki Citizen Lab’ın 6 Eylül 2023 tarihinde bu açığı keşfedip raporladığını belirtiyor. Bununla birlikte yazılım devi açıkla ilgili detayları açıklamaktan kaçınıyor. Google, saldırganların güvenlik açığından nasıl faydalanmış olabileceği konusunda bilgi vermiyor.

Google Chrome Icin Acil Durum Guncellemesi Yayinladi168713 1 Chrome kullanıcılarının web tarayıcılarını en son sürüm olan Mac ve Linux için 116.0.5845.187 ve Windows için 116.0.5845.187.188 sürümlerine güncellemeleri ehemmiyetle tavsiye ediliyor. Yeni eser yazılımı şu anda Kararlı ve Genişletilmiş kararlı kanallardaki kullanıcılara sunuluyor ve önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılar bu sürüme ulaşabilecek.

Chrome tarayıcınızı güncellemek için Chrome menüsü > Yardım > Google Chrome Hakkında bölümüne gidebilişiniz. Bununla birlikte Google, geçtiğimiz ay Chrome için haftalık güvenlik güncellemeleri yayınlayacağını duyurmuş ve şayet halihazırda bir güvenlik açığı tespit edilirse derhal ele alınacağını söylemişti.

İçerik
Google Pixel 8 serisinin özellikleri ve fiyatı sızdırıldı: 7 yıl güncelleme alacak!

Google Pixel 8 serisi, 4 Ekim’de resmî olarak tanıtılacak. Pixel 8 etkinliğinde yeni Pixel Watch1

3 dk. 9 Okundu
İçerik
Google, kırık Pixel Watch ekranını para karşılığında bile onarmıyor

Elektronik aygıtların onarımı karmaşık olabileceği için bu süreç birçok kişi için göz korkutucu olabiliyor. Bilhassa1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
WhatsApp Web uygulaması değişiyor: İşte gelecek yenilikler

WhatsApp, web uygulaması için yeni küme sohbet filtresi özelliği geliştiriyor. Bu özellik kullanıcıların sohbetlerini kolay1

1 dk. 5 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.