KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, 14 inç iPad Pro’nun fişini çekiyor

Apple 14 Inc Ipad Pro Nun Fisini Cekiyor168444 0 Bildiğiniz üzere Apple, OLED ekranlı iPad Pro ailesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu noktada son sızıntılar, şirketin 14.1 inç iPad Pro ile ekran boyutlarında önemli bir yükseltme yapacağı yönündeydi. Bugün ise kelam konusu model hakkında kıymetli bir gelişme paylaşıldı. 14.1 inç iPad Pro rafa kaldırmış olabilir. 

14 inç iPad Pro planları rafa kaldırıldı

Bilmeyenler için Apple’ın eser portföyünde yer alan büyük tableti şu an için 12,9 iPad Pro. Fakat bir müddettir şirketin 14 inçlik bir model üzerinde çalıştığına dair söylentiler mevcuttu. Bugün ise ünlü Apple analisti Mark Gurman, şirketin planlarında böyle bir eserin bulunmadığını bildirdi. O denli ki Gurman, 2023 yılı için 14 inç iPad Pro’nun hakikaten planlandığını fakat kısa müddet içerisinde iptal edildiğini belirtti. 

Ekran boyutları 13 inç olacak

Bunun nedeni ise kolay. OLED ekranların daha yüksek bir maliyete neden olması. Bunun yerine, OLED ekranlı birinci iPad Pro modellerinin 13 inç boyutlarında olması ve 2024’ün birinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.

Ayrıca Apple’ın 2023’ün sonlarında piyasaya sürülebilecek 16 inçlik bir iPad geliştirdiğine dair söylentiler de vardı. Lakin bu planlar da rafa kaldırılmış üzere görünüyor. Çelişkili söylentilere karşın Apple’ın gelecekte daha büyük bir iPad çıkarması hala mümkün. Niketim Cuppertino devi, 2018’den beri mevcut olan en büyük iPad’ler 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro üzerinde büyük bir değişikliğe adım atmadı. 

İçerik
Starlink Türkiye genel müdürü belli oldu

Elon Musk, Türkiye’deki faaliyetlerini büyütmeye devam ediyor. Tesla Model Y’nin ülkemizde önemli bir ilgi görmesi1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Hangi Yazılım Dili Ne İşe Yarar?

Bilgisayar yazılım dilleri, programcıların bilgisayarlar ile iletişim kurabilmesini sağlayan bir dizi kod yapılarıdır. Programcının yazdığı1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Galaxy Z Flip 5’e rakip geliyor: Xiaomi Mix Flip doğrulandı

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon pazarındaki odağını katlanabilir modellere kaydırmış durumda. Bu bağlamda Xiaomi Mix1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.