KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple, 14 inç iPad Pro’nun fişini çekiyor

Apple 14 Inc Ipad Pro Nun Fisini Cekiyor168444 0 Bildiğiniz üzere Apple, OLED ekranlı iPad Pro ailesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Bu noktada son sızıntılar, şirketin 14.1 inç iPad Pro ile ekran boyutlarında önemli bir yükseltme yapacağı yönündeydi. Bugün ise kelam konusu model hakkında kıymetli bir gelişme paylaşıldı. 14.1 inç iPad Pro rafa kaldırmış olabilir. 

14 inç iPad Pro planları rafa kaldırıldı

Bilmeyenler için Apple’ın eser portföyünde yer alan büyük tableti şu an için 12,9 iPad Pro. Fakat bir müddettir şirketin 14 inçlik bir model üzerinde çalıştığına dair söylentiler mevcuttu. Bugün ise ünlü Apple analisti Mark Gurman, şirketin planlarında böyle bir eserin bulunmadığını bildirdi. O denli ki Gurman, 2023 yılı için 14 inç iPad Pro’nun hakikaten planlandığını fakat kısa müddet içerisinde iptal edildiğini belirtti. 

Ekran boyutları 13 inç olacak

Bunun nedeni ise kolay. OLED ekranların daha yüksek bir maliyete neden olması. Bunun yerine, OLED ekranlı birinci iPad Pro modellerinin 13 inç boyutlarında olması ve 2024’ün birinci yarısında satışa sunulması bekleniyor.

Ayrıca Apple’ın 2023’ün sonlarında piyasaya sürülebilecek 16 inçlik bir iPad geliştirdiğine dair söylentiler de vardı. Lakin bu planlar da rafa kaldırılmış üzere görünüyor. Çelişkili söylentilere karşın Apple’ın gelecekte daha büyük bir iPad çıkarması hala mümkün. Niketim Cuppertino devi, 2018’den beri mevcut olan en büyük iPad’ler 11 inç ve 12,9 inç iPad Pro üzerinde büyük bir değişikliğe adım atmadı. 

İçerik
Türk dizilerinin Avrupa ve Amerika’da yayınlanması için yeni iş birliği

HBO Max'in eski yöneticilerinden Christian Toksvig’in kurduğu Cocoa Media ve Türkiye’nin kıymetli dijital firmalarından Merzigo,1

1 dk. 9 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max aşırı ısınma ve büyük performans kaybı problemi ile karşı karşıya. Peki suçlu kim?

Apple’ın çok ilgi nedeniyle siparişlere yetişmekte zorlandığı ve gerçek bir oyun makinesi olarak tanımlanan iPhone1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Instagram Keşfete Düşme Teknikleri

Instagram, popüler gönderilerin sergilendiği keşfet adı verilen bir bölüme sahiptir. Bu alanda Instagram kullanıcıları takip1

2 dk. 15 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.