KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Meta’nın Metaverse hayali suya düştü. Büyük işten çıkarma

Meta Da Kritik Isten Cikarma169438 0 Metaverse konseptini herkesin erişebileceği bir dünya haline getirmek sloganıyla yola çıkan Meta, heba olan milyarlarca dolara karşın bu işten vazgeçmemiş ve yatırımlara devam etmişti. Ne var ki artık bıçak kemiğe dayandı.

Metaverse kısmında büyük işten çıkarma

Meta yeni konsepti yürütmek için Reality Labs isminde bir kısım kurmuş ve milyarlarca dolarlık yatırımlar yapmıştı. Kısım Meta Quest isminde sanal kask serisi de piyasaya sürmüş ve ayrıyeten özel bir yonganın geliştirilmesine başlamıştı.

Gelen bilgilere nazaran FAST ismindeki yonga grubunda toplam 600 kişinin işine son veriliyor. Hafta içerisinde işten çıkarılmasına karar verilen çalışanlara tazminatlar ve çıkış süreçleri hakkında bilgilendirme maili gitmeye başladı.

FAST takımı firmanın dışa bağımlılığını azaltmak ve dikey entegrasyon ismine adımlar atmak için kurulmuştu. Yılın başlarında işler yolunda gitmemeye başlayınca bir tekrar yapılanma dedikodusu da gündeme gelmişti.

FAST grubunun dağıtılması zincir tesire neden olabilir çünkü FAST yongasını temel alan bir Meta sanal gerçeklik kaskı da gündemdeydi. Öbür taraftan yapay zekâ çalışmalarına yonga tasarımı hazırlayan ikinci bir ünitede de dertli günler geçiriyor. Geçtiğimiz haftalarda kısmın lideri ani bir kararla vazifesini bırakmıştı.

İçerik
Güvenlik robotları devriye gezmeye başladı

New York Polis Departmanı (NYPD) Times Meydanı metro istasyonunda yeni bir güvenlik tedbirini hayata geçiriyor.1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Epic Games’te haftanın ücretsizi: 205 TL değerinde

Epic Games Store, Steam'e karşı sunduğu fiyatsız oyun fırsatları ile kullanıcıları sevindirmeye devam ediyor. Bu bağlamda1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
ChatGPT her 20 komut için yarım litre su ‘içiyor’

Kasım ayında hayatımıza giren ve hem kendi başında hem de birçok hizmete eklenerek hayatımızda kalmaya1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.