KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Aliağa Robotik, TEKNOFEST İzmir’de öğrencilerin robotik projelerini sergiliyor!

Aliaga Robotik Teknofest Izmir De Projelerini Sergiliyor169299 0 Cumhuriyetin yüzüncü yılına özel olarak bu sene üç farklı kentte düzenlenen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin son durağı TEKNOFEST İzmir, teknolojiseveleri ağırlıyor. Çiğli Havalimanı’nda düzenlenen şenlik, 1 Ekim’de sona erecek.

TEKNOFEST İzmir’de teknoloji, bilim, uzay, havacılık ve savunma sanayi sektöründen yerli eserler ziyaretçilerle buluşuyor. Bilim ve teknoloji odaklı çeşitli etkinlikler ve yarışlar düzenleniyor.

Festivalde İzmir Aliağa Belediyesi ve Aliağa Robotik Kodlama Şahsî Gelişim Kursu iş birliğiyle açılan stantta, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin gerçek hayattaki meselelere yönelik inovatif çalışmaları sergileniyor.

Aliaga Robotik Teknofest Izmir De Projelerini Sergiliyor169299 1 İlkokul öğrencileri tarafından robotik gereçler ile geliştirilen tarım makinesi prototipi, tarımda verimliliği artırmayı amaçlıyor. Geliştirilen araç, beşere bağımlılığı en aza indiriyor ve yapay zeka teknolojileriyle topraktan azamî randımanı alıyor. Üzerindeki sensörler ile topraktaki eserleri tam vaktinde hasat ediyor.

Ortaokul öğrencilerinin tasarladığı akıllı vinç sistemleri ise iş kazanlarının önüne geçmek için operatöre muhtaçlık duymadan otonom biçimde çalışıyor. Alanda kesintisiz ve inançlı biçimde nakliyat yapmayı amaçlıyor.

Stantta ayrıyeten çeşitli oyun dizaynları ve arttırılmış gerçeklik uygulamaları yer almakta. Geçen sene Uluslararası STEM Olimpiyatları’nda dünya birinciliği başarısı elde eden Aliağa Robotik öğrencisi Aslan Ateş SARIBAŞ, oyun tasarımı alanındaki projesini ziyaretçilere tanıtıyor.

Aliağa Robotik Kodlama Ferdî Gelişim Kursu Kurucusu Eren Çelikkıran, milletlerarası yarışlarda Türkiye’yi en yeterli formda temsil etmeyi hedeflediklerini söz etti. Geçen sene elde edilen muvaffakiyetin kalıcı olması tarafında çalışmalar yapıldığını söyledi. Aliağa Belediye Lideri Serkan Acar, standı ziyaret ederek öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etti.

İçerik
Twitter (X), kan kaybediyor: İndirmeler ve kullanıcı sayısı hızla düşüyor!

Twitter, X marka değişikliğinin akabinde indirme sayısında son on yılın en düşük düzeyine ulaştı. 601

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Vivo V29 Pro’nun tanıtım tarihi açıklandı: Güçlü geliyor

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Vivo, V29 , V29e ve V29 Lite modellerinden oluşan V29 serisini güncellemeye devam1

1 dk. 11 Okundu
İçerik
Windows 11 güncellemesi AMD sürücülerinde sorunlara neden oluyor

Windows 11'in son güncellemesi, Adrenalin şoförünün denetim panelindeki ayarları varsayılana sıfırlayarak AMD kullanıcılarının sorun yaşamasına1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.