KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei’nin işletim sistemi HarmonyOS, 600 milyon kullanıcıya ulaştı

Harmonyos 600 Milyon Kullaniciya Ulasti169065 0 2019 yılında ABD, Huawei Technologies‘e karşı sert yaptırımlar uygulayarak bu Çinli şirketin gelişmiş çip teknolojilerinin yanı sıra Google’ın Android yazılım altyapısına erişimini kesti. Sonuç olarak Çinli dev, istemci aygıtlar için HarmonyOS ve sunucu sistemleri için EulerOS işletim sistemini geliştirdi ve bugüne kadar da kullanıcı tabanını genişletmeye devam ediyor.

HarmonyOS’a yatırım devam edecek

Huawei’nin kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei’ye nazaran kurduğu şirket, ABD yaptırımlarının baskısı altında, vakit zaman güç olsa da başarılı olabilecek. Zhengfei’ye nazaran, şu anda Çin’de akıllı telefonlara, tabletlere ve endüstriyel ekipmanlara yüklenen yaklaşık 30 çeşit HarmonyOS işletim sistemi kullanılıyor ve platformun toplam kullanıcı sayısı 600 milyon bireye ulaşıyor. Huawei, sunucu tabanlı EulerOS da dahil olmak üzere bu ekosistemin geliştirilmesi için her yıl binlerce geliştiricinin emeğine ve milyarlarca dolarlık sermayeye yatırım yapmaya devam edecek.

Harmonyos 600 Milyon Kullaniciya Ulasti169065 1 Huawei’nin kurumsal bulut ekosistemi EulerOS platformu üzerinde çalışıyor ve Çin’deki öbür endüstriyel ortaklar da buna bağlanacak. Huawei’yi vuran tüm sert ABD yaptırımlarından sonra bile, şirketin kurucusunun Amerikalıların en uygun uygulamalarını benimsemeyi utanç verici bulmaması dikkat çekici. En azından kendisinin de inandığı üzere, Huawei’nin insan kaynaklarını ve bilimsel potansiyelini geliştirebilmesi için Çin’in de uzmanlar ve geliştiriciler için ABD kadar cazip şartlar yaratması gerekiyor.
İçerik
Kamera canavarı: Vivo X100 Pro+ görüntüleri internete sızdı

Vivo X90 serisi ile kullanıcılar olumlu tenkitler almayı başaran Vivo, çok yakında Vivo X100 serisini1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Vivo T2 Pro işlemcisi belli oldu: Performans odaklı model olacak

Vivo, çok yakında T2 serisine yeni model ekleyecek. Hindistan’da tanıtılacak Vivo T2 Pro, MediaTek’in Dimensity1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
WePlay, App Store ve Google Play’de Türkiye’de birinci sırada!

WePlay, gençlerin oyun oynarken online ortamda toplumsallaşmasına imkan tanıyor. Uygulamada bulunan Uzay Vampir Köylü, Kırmızı1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.