KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Huawei’nin işletim sistemi HarmonyOS, 600 milyon kullanıcıya ulaştı

Harmonyos 600 Milyon Kullaniciya Ulasti169065 0 2019 yılında ABD, Huawei Technologies‘e karşı sert yaptırımlar uygulayarak bu Çinli şirketin gelişmiş çip teknolojilerinin yanı sıra Google’ın Android yazılım altyapısına erişimini kesti. Sonuç olarak Çinli dev, istemci aygıtlar için HarmonyOS ve sunucu sistemleri için EulerOS işletim sistemini geliştirdi ve bugüne kadar da kullanıcı tabanını genişletmeye devam ediyor.

HarmonyOS’a yatırım devam edecek

Huawei’nin kurucusu ve CEO’su Ren Zhengfei’ye nazaran kurduğu şirket, ABD yaptırımlarının baskısı altında, vakit zaman güç olsa da başarılı olabilecek. Zhengfei’ye nazaran, şu anda Çin’de akıllı telefonlara, tabletlere ve endüstriyel ekipmanlara yüklenen yaklaşık 30 çeşit HarmonyOS işletim sistemi kullanılıyor ve platformun toplam kullanıcı sayısı 600 milyon bireye ulaşıyor. Huawei, sunucu tabanlı EulerOS da dahil olmak üzere bu ekosistemin geliştirilmesi için her yıl binlerce geliştiricinin emeğine ve milyarlarca dolarlık sermayeye yatırım yapmaya devam edecek.

Harmonyos 600 Milyon Kullaniciya Ulasti169065 1 Huawei’nin kurumsal bulut ekosistemi EulerOS platformu üzerinde çalışıyor ve Çin’deki öbür endüstriyel ortaklar da buna bağlanacak. Huawei’yi vuran tüm sert ABD yaptırımlarından sonra bile, şirketin kurucusunun Amerikalıların en uygun uygulamalarını benimsemeyi utanç verici bulmaması dikkat çekici. En azından kendisinin de inandığı üzere, Huawei’nin insan kaynaklarını ve bilimsel potansiyelini geliştirebilmesi için Çin’in de uzmanlar ve geliştiriciler için ABD kadar cazip şartlar yaratması gerekiyor.
İçerik
OnePlus, Android 14 tabanlı OxygenOS 14’ün çıkış tarihini duyurdu

OnePlus, Android 14 tabanlı OxygenOS 14'ün kararlı sürümünü yakında kullanıma sunmaya hazırlandığını duyurdu. Şimdi bahisle1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung 1 inç formatında sensörler hazırlıyor

Akıllı telefon kameralarında artık 1 inç tipindeki sensörler tanınan olmaya başladı. 1 inç boyutlarına yakın1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
iPhone 15 vs iPhone 15 Pro Max: En “ucuzuyla” en pahalısı karşı karşıya

Apple, geçtiğimiz gece düzenlediği canlı aktiflikle birlikte iPhone 15 serisini tanıttı. Yeni iPhone modellerine Watch1

4 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.