KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Nintendo Switch 2’nin işlemcisi netleşmiş olabilir

Nintendo Switch 2 Nin Islemcisi Netlesmis Olabilir168630 0 2017 yılında piyasaya sürülen Nintendo Switch ile kıymetli bir satış başarısına imza atan Nintendo, konsolun halefi üzerinde hazırlıklara başladı. O denli ki uzun müddettir Nintendo Switch 2’ye dair sızıntılar duyuyoruz. Son olarak yeni kuşak el konsolunun işlemcisi de netleşmiş olabilir. 

Nintendo Switch 2’nin işlemcisi sızdı

Bildiğiniz üzere yaklaşan Nintendo Switch 2 hakkındaki söylentiler hala devam ediyor ve en son geliştirici kitlerinin yetkili isimlere dağıtıldığı belirtilmişti. Bugün paylaşılan yeni bir raporda ise, konsola güç verecek işlemci hakkında değerli bilgiler yer alıyor. Buna nazaran yeni Nintendo Switch, 2 adet Cortex-A4, 2 adet Cortex-A720 ve 4 adet Cortex-A520 çekirdeklerini içeren bir MediaTek işlemci ile desteklenebilir.

Daha evvel Switch 2’nin özel bir Nvidia Tegra T239 “Drake” işlemciye sahip olacağı söyleniyordu. Lakin bu sızıntı o kadar evvel ortaya çıktı ki platformun özellikleri de eskimeye başladı. Niketim T239’un temel aldığı Tegra Orin çip ailesi 2018’de piyasaya sürüldü. Nintendo Switch 2’nin ise 2024 yılının ikinci yarısında piyasaya çıkacağı belirtiliyor.

16GB’a kadar RAM ve geriye dönük uyumluluk

Dolayısıyla savlar doğrulandığı taktirde, MediaTek işlemcili Switch 2 selefine kıyasla kıymetli bir yükseltme olabilir ve Switch 2’yi performans açısından PlayStation 5 ve Xbox Series S’e yakınlaştırabilir. Ek olarak yeni konsolun MediaTek işlemcinin yanı sıra Nvidia Ada Lovelace mikro mimarisine dayanan 12 ila 16 SM’li bir GPU’ya sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıyeten 12 ila 16GB RAM ve Tegra X1 ile geriye dönük uyumluluk sunacak. 

Elbette, bu bilgilerin birer söylenti olduğunu unutmamak gerek. Niketim Nintendo Switch 2, şimdi Nintendo tarafından doğrulanmadı. Ancak söylentiler doğruysa, Switch 2 oyun sanayisinde büyük bir güç olabilir.

İçerik
Samsung’dan bir modele daha Android 13 müjdesi: Galaxy Watch 5 için hazır

Google'ın en yeni işletim sistemi Android 14 için hazırlıklara başlayan Samsung, bir önceki Android 13 güncellemesinidaha fazla1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Web Sitesi Açmanın Faydaları Nelerdir?

Web Sitesi Açmanın Faydaları Nelerdir? Eğer internet üzerinde kendinizi tüm dünyaya tanınmak istiyorsanız bu konuda1

2 dk. 7 Okundu
İçerik
Apple Watch Ultra 2 tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Geçtiğimiz yıl Apple, Apple Watch'un sağlam ve premium bir versiyonu olan Apple Watch Ultra'yı tanıtarak1

5 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.