KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Final Fantasy 16 resmi olarak PC’ye geliyor

Final Fantasy 16 Resmi Olarak Pc Ye Geliyor168430 0 Final Fantasy serisinin hayranı olan PC oyuncularını sevindiren haber geldi. Square Enix, serinin son oyunu Final Fantasy XVI‘nın PC versiyonunun resmi olarak imal basamağında olduğunu doğruladı. Resmi açıklama, evvelden Twitter olan X’te resmi i Final Fantasy hesabından oyunun imalcisi Naoki Yoshida tarafından yapıldı.

Final Fantasy 16 PC sürümü yolda

Final Fantasy 16’nın PC portu için rastgele bir çıkış tarihi verilmedi ancak 2023’ün sonuna kadar daha fazla bilginin açıklanacağı belirtildi. Yoshida, yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı: “Final Fantasy 16 Playstation 5’e özel olarak piyasaya sürülmüş olsa da, birçoğunuzun PC versiyonu istediğinin farkındayız. Bu vesileyle bir PC versiyonu üzerinde geliştirme çalışmalarının devam ettiğini resmi olarak duyurmama müsaade verin”

Yoshida ayrıyeten oyunun mevcut PlayStation 5 için iki fiyatlı DLC ile destekleneceği de belirtildi. PC portunda olduğu üzere, yıl sonundan evvel iki DLC paketi hakkında daha fazla bilgi alacağımız söz ediliyor. Hasebiyle hem DLC’ler hem de PC portu hakkında kesin tarihlerden yoksunuz. Yoshida, daha evvelki açıklamalarında oyunun PC sürümünü optimize etmenin vakit ve kaynak gerektirdiğini söylemişti. O periyotta “yarım yıl” içinde bile optimizasyonun çok mümkün olmadığı ima eden Yoshida, eninde sonunda PC sürümünün geleceğini açıklamıştı. Münasebetiyle Final Fantasy 16’nın haziran ayında çıktığını düşünürsek PC sürümünün de gelecek yılın ortalarında çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

İçerik
18 karat altınlı saat: Huawei Ultimate Design Türkiye fiyatı dudak uçuklatıyor!

Huawei, birinci altın kaplamalı akıllı saatini piyasaya sürdü. Huawei Watch Ultimate Gold Edition, lüks aksesuarlara1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Oppo’nun en yeni katlanabilir telefonu yakında global pazara geliyor

Oppo Find N3 Flip hatırlayacağınız üzere kısa müddet evvel Çin pazarında tanıtılmıştı. Şirket yeni katlanabilir1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Motorola Moto G54 5G tanıtıldı: İşte fiyatı ve özellikleri

Akıllı telefon pazarında Lenovo çatısı altında varlık gösteren Motorola, geçtiğimiz Aralık ayında tanıtılan Moto G53 modelinin halefi üzerinde1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.