KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Final Fantasy 16 resmi olarak PC’ye geliyor

Final Fantasy 16 Resmi Olarak Pc Ye Geliyor168430 0 Final Fantasy serisinin hayranı olan PC oyuncularını sevindiren haber geldi. Square Enix, serinin son oyunu Final Fantasy XVI‘nın PC versiyonunun resmi olarak imal basamağında olduğunu doğruladı. Resmi açıklama, evvelden Twitter olan X’te resmi i Final Fantasy hesabından oyunun imalcisi Naoki Yoshida tarafından yapıldı.

Final Fantasy 16 PC sürümü yolda

Final Fantasy 16’nın PC portu için rastgele bir çıkış tarihi verilmedi ancak 2023’ün sonuna kadar daha fazla bilginin açıklanacağı belirtildi. Yoshida, yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı: “Final Fantasy 16 Playstation 5’e özel olarak piyasaya sürülmüş olsa da, birçoğunuzun PC versiyonu istediğinin farkındayız. Bu vesileyle bir PC versiyonu üzerinde geliştirme çalışmalarının devam ettiğini resmi olarak duyurmama müsaade verin”

Yoshida ayrıyeten oyunun mevcut PlayStation 5 için iki fiyatlı DLC ile destekleneceği de belirtildi. PC portunda olduğu üzere, yıl sonundan evvel iki DLC paketi hakkında daha fazla bilgi alacağımız söz ediliyor. Hasebiyle hem DLC’ler hem de PC portu hakkında kesin tarihlerden yoksunuz. Yoshida, daha evvelki açıklamalarında oyunun PC sürümünü optimize etmenin vakit ve kaynak gerektirdiğini söylemişti. O periyotta “yarım yıl” içinde bile optimizasyonun çok mümkün olmadığı ima eden Yoshida, eninde sonunda PC sürümünün geleceğini açıklamıştı. Münasebetiyle Final Fantasy 16’nın haziran ayında çıktığını düşünürsek PC sürümünün de gelecek yılın ortalarında çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

İçerik
Gmail’de e-postalara emoji ile tepki verme desteği geliyor

Google, Gmail için, yayınlanması halinde e-posta platformunu biraz daha iletileşme uygulaması üzere hissettirecek emoji reaksiyonları1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Google, Android’in yeni logosunu tanıttı: İşte yeni logo

Google, At a Glance Google Assistant widget'ına yönelik güncellemeler, Lookout görsel erişilebilirlik uygulamasına yönelik geliştirmeler1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Ozon deliği Brezilya’nın üç katı büyüklüğüne ulaştı

Antarktika'nın etrafındaki deniz buzunun her yıl büyüyüp küçülmesi üzere, kıtanın üzerindeki ozon deliği de büyüyüp1

2 dk. 3 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.