KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Hamilelikte Neden Çatlaklar Oluşur?

İçindekiler

Hamilelikte Neden Çatlaklar Oluşur? – Hamilelik sürecinde bebeğinde büyümesiyle birlikte anne daha fazla kilo alır ve özellikle karnı bebekle birlikte büyüdüğü için vücudunda çatlaklar meydana gelir. Anne adayının çatlaklardan en az şekilde etkilenmesi için uygulaması gereken birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Çatlaklar meydana gelirken kaşınma olabilir. Çatlakları kaşımak vücudunuzu olumsuz etkileyerek, iz kalmasına sebep olabilir. Bu nedenle çatlaklarınıza kaşınma önleyici kremler kullanarak, bu rahatsız edici hissiyatı da giderebilirsiniz.

Hamile kadınlar da çatlaklar vücudun daha az yağ üretmesi sonucunda cildin kuruması sonucunda oluşur. Hem bebeğine hem kendine yeteli miktarda sıvı alması gereken anne eğer yeterince sıvı alamazsa cildi normalden fazla kuruduğu için çatlamaya daha müsait hale gelir. Cilt kuruluğuna eşlik eden kilolar ile birlikte başta karın olmak üzere, kol ve bacaklar da çatlaklar meydana gelir.

Hamilelikte Oluşan Çatlaklar Nasıl Önlenir?

Hamilelik sürecinde çatlak oluşumunu yüzde yüze kadar engellemek mümkün değildir. Anne adayının vücudu hamilelik sürecine ayak uydurmaya çalıştı için vücudunda belli başlı sorunlar meydana gelmektedir. Hamilelikte oluşan çatlakları önlemek için yapmanız gereken birkaç basit yöntem vardır. Düzenli uygulanan bu yöntemler sayesinde çatlakları en aza indirgeyebilirsiniz.

Cildinizi Nemlendirin

Ciltte ki çatlakları önlemenin ilk yolu kesinlikle cildi nemli tutmaktır. Cildinizi nemli tutmanın en önemli etkeni ise yeterli miktar da su ve sıvı tüketmektir. Vücudunuzun sıvı dengesini sağlamak cildinizin doğal yoldan nemlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca ek olarak hamilelere özel üretilen nemlendirici kremler sayesinde de cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Zeytinyağı Sürün

Zeytinyağı oldukça sağlıklı ve doğal bir yağdır. Vücuda oldukça faydalı olan zeytinyağını vücudunuzda ki çatlak oluşabilecek bölgelere yumuşak adımlarla masaj yapmak burada oluşabilecek çatlakları da engelleyecektir.

Dengeli Beslenin

Cilt esnekliğini sağlamak için bol miktar da E ve C vitamini alınmalıdır. Cildin sağlığının yanı sıra hem annenin hem bebeğin sağlığını korumak için dengeli beslenmek en önemli etkendir. Sağlıklı beslenmek cildinizin nem ve esneklik seviyesini ayarlayacağı için çatlakları da büyük oranda engelleyecektir. Bu sayede hamilelik sonrasında çatlakların etkisi daha az olacaktır.

Nedir
Anksiyete Hastalığı Nedir?

Anksiyete Hastalığı Nedir? - Anksiyete hastalığı, bir kaygı bozukluğudur. Gelecek hakkında düşünüp yaptığı hiçbir şeyden1

2 dk. 40 Okundu
İçerik
Akıllı Telefonlar Çocuklar İçin Ne Kadar Zararlı?

İstisnasız olarak gün içerisinde birkaç saatimiz, akıllı telefonlarımızla geçmektedir. Peki akıllı telefonların çocuklara verdiği zararın1

2 dk. 11 Okundu
İçerik
Findeks Puanı Nasıl Yükseltilir?

Findeks puanı, findeks kredi notu olarak bilinmektedir ve kişilerin kredi kartı, kredi mevduatı kredi hesaplarındaki1

3 dk. 16 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.