KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

İçindekiler

Telefon Şifresi Nasıl Kırılır? – Telefonlarımız olmadan yaşantımıza devam etmemiz artık son derece zor gözüküyor. Çünkü bu harika cihazlar yalnızca insanlarla iletişime geçmemizi sağlamamakta. Bunun yanı sıra birçok farklı işlemi telefonlarımız üzerinden yapabiliyor.

Çok sayıda işlemin telefonlar üzerinden yapılabiliyor olması telefonlarda çok daha fazla kişisel verinin birikmesine sebep oldu. Artık birçok bilgimizi telefonumuzda saklıyoruz. Fotoğraflar ve videolar da cabası. Hal böyle olunca akıllı telefon üreticileri de şifreleme sistemlerini daha gelişmiş bir hale getirdi.

Telefonlarımızın tuş kilidini açmak için bir desen, şifre ya da yüz tanıma gibi özel sistemleri kullanıyoruz. Ancak bu şifreler uzun süre aynı kaldıktan sonra değiştirildiğinde unutulabiliyor. Böyle bir durumda da telefon şifresi kırma işlemine ihtiyaç duyulmakta.

Telefon Şifresi Kırma Yollar Nelerdir?

Akılı telefonunuzun kilidini açmak için kendi oluşturduğunuz şifreyi unuttuysanız ya da bir yakınınız bu durumda kaldığında sizlerden yardım istiyorsa telefon şifresi kırma işlemini kusursuz bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekli. Bunu yapmanın da birkaç farklı yolu var.

Telefonunuzun hangi işletim sistemine sahip olduğu çok önemli. Apple marka akıllı telefonlarınızla Android işletim sistemine sahip olan telefonunuz arasında şifre kırma işlemlerinde ciddi farklar bulunmaktadır. Bunun bilincinde olarak adımlar atmanız gerekli. Bilgisayarınızı kullanarak, telefonunuzu sıfırlayarak ya da özel uygulamaları tercih ederek şifre kırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgisayarsız Telefon Şifresi Nasıl Kırılır?

Bilgisayar kullanarak şifrenin kırılması seçeneklerimiz arasında yer alıyor. Ancak her zaman bilgisayarlara ulaşmak mümkün olmayabilir. Bilgisayarınızın yanınızda olmadığı bir durumda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda sizlere farklı çözümler gerekecektir.

İlk olarak iPhone kullanıcısıysanız bilgisayarınız olmadan şifrenizi kıramayacağınızı bilmeniz gerekiyor. Bilgisayarınızda yüklü olması gereken iTunes uygulaması olmadan şifrenizi kıramazsınız. Ancak Samsung gibi Android işletim sistemine sahip telefonlar için bu durum geçerli değil.

Telefonunuzu sıfırlayarak ya da “Find My Mobile” sitesi üzerinden Samsung hesabınıza giriş yaparak telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz.

Telefonu Sıfırlamadan Şifre Kırma

Telefonunuzun markası telefon şifresi kırma işlemlerinde kaderinizi belirliyor. Her markanın kendine has yöntemleri bulunmakta. Eğer iPhone kullanıyorsanız telefonunuzu sıfırlamanıza gerek olmayacak. Bu yönden rahat olabilirsiniz. Samsung telefonunuz varsa daha önce dediğimiz gibi “Find My Mobile” sitesi üzerinden telefonunuzu kurtarabiliyorsunuz. Ancak diğer Android işletim sistemine sahip olan telefonlardan bir tanesini kullanıyorsanız fabrika ayarlarına dönmek sizin için tek seçenek haline geliyor.

Samsung Şifre Kırma

Samsung telefon şifresi kırma işlemlerinde iki farklı seçeneğiniz var. İlki telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmek olacak. Eğer içerisinde değerli verilerin olduğunu düşünmüyorsanız rahatlıkla telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilir ve deseni unutma sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz.

Diğer bir seçenek olarak sunulan “Find My Mobile” sitesi ise son derece sorunsuz bir şekilde telefon şifrenizi kıracaktır. Siteye giriş yaptıktan sonra Samsung hesabınıza girmeniz ve karşınıza çıkan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Telefonunuz kilitliyken telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmek için yapmanız gereken şey oldukça basittir. Güç tuşu, ana ekran tuşu ve ses azaltma tuşuna aynı anda basmaya başlamanız gerekiyor. Bu tuşlara bir süre basılı tuttuğunuzda telefon ekranınızda karşınıza sıfırlama seçenekleri gelecektir. Bu şekilde telefon şifrenizi kırabilirsiniz.

İphone Şifre Kırma

Uzun süredir iPhone kullanıyorsanız telefon şifresi kırma işlemi için iTunes kullanmak zorunda olduğunuzu bilmelisiniz. Bu işlemi yapmak için bir bilgisayara ihtiyacınız oluyor. Bilgisayarınıza iTunes uygulamasını yükledikten sonra telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız gerekli. Bilgisayar üzerinden telefonunuzu kurtarma işleminin yapmanız gerekiyor.

Telefonunuz bilgisayara bağlıyken telefonunuzda yer alan kurtarma tuşuna basılı tutarsanız bilgisayar ekranında kurtarma menüsü çıkar. Buradan geri yükle seçeneğini tercih ettiğinizde eski şifreniz geçerli hale gelecek ve telefonunuzu açabileceksiniz.

İçerik
Çin’in yeni ekran kartı GITSTAR JH920 tanıtıldı: GTX 1050’den daha hızlı

Bildiğiniz üzere Çinli şirketler son yıllarda GPU pazarına adım atmaya başladı. Bu noktada farklı ekran1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Galaxy Tab S9 FE ve Galaxy Buds FE’nin Türkiye fiyatı açıklandı

Samsung Galaxy Buds FE, Galaxy Tab S9 FE ve S9 FE+ tablet serisinin Türkiye fiyatı1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Okulların açılması ile ChatGPT trafiği yeniden yükseldi: Ödevleri o yapıyor

ChatGPT trafiği Haziran ayı prestijiyle gerilemeye başlamıştı. Üç aylık düşüşün akabinde sohbet robotunun trafiği tekrar1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.