KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, iPhone’larda olmak için Apple’a bir servet döküyor!

Google Iphone Larda Olmak Icin Apple A Bir Servet Dokuyor169660 0 Google’ın iOS aygıtlarda varsayılan arama motoru pozisyonunu teminat altına almak için Apple ile bir mutabakatı (Information Services Agreement) bulunuyor. 2021’de analist firması Bernstein, Google’ın bunu korumak için Apple’a yılda 10 milyar dolar ödeme yaptığını öne sürmüştü. Yeni raporda Google’ın Apple’a yaptığı ödemenin daha da arttığı sav ediliyor.

Google, Apple’a milyarca dolar ödüyor!

Google’ın iPhone’da baskın arama motoru olmak olarak kalabilmek için Apple’a yılda 18 milyar ile 20 milyar dolar ortasında bir ödeme yaptığı argüman ediliyor. Bu mutabakatın Apple’ın yıllık işletme kârının %14-16’sını oluşturduğu varsayım ediliyor. Google’ın toplam reklam gelirinin %22’sini trafik edinme maliyetleri kapsamında harcadığı, Apple’ın da muhtemelen bunun yaklaşık %40’ını aldığı iddia ediliyor. Bu sayılar Apple’ın herkese açık evraklarının yanı sıra Google’ın trafik edinme maliyetlerinin tahliline dayandırıyor.

Geçtiğimiz ay Microsoft’un Bing arama motorunu Apple’a satmayı düşündüğü ortaya çıkmıştı. Satın alma gerçekleşmiş olsaydı Bing, Apple aygıtlarda varsayılan arama motoru olarak Google’ın yerini alacaktı. Uzmanlar, Google’ın davayı kaybetme ihtimalinin olduğunu, bunun da Apple’ın on yıldır devam eden çıkarlı muahedesini büyük tehlikeye atacağını söylüyor. Fakat davayla ilgili kararın 2024’ten evvel çıkması beklenmiyor.

İçerik
DJI’ın yeni dronu Osmo Pocket 3’ün özellikleri sızdırıldı

DJI Osmo Pocket 3, çok yakında tanıtılacak ve sızdırılan tanıtım görsellerine nazaran evvelki modele nazaran1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Steam beklenen özelliğe kavuşuyor: Kontrolcü desteği artacak

Valve imzalı tanınan oyun dağıtım platformu Steam, platformun denetimci tecrübesini artıracak yesyeni bir özellik üzerinde çalışıyor.1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple: iPhone 15 Pro’yu kılıfsız kullanırsanız “geçici” renk değişimi olabilir

Apple, iPhone’un nasıl temizleneceğine ait dayanak makalesinde iPhone 15 ve iPhone 15 Pro Max’e özel1

1 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.