KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Evde karasineklerden nasıl kurtuluruz? Karasinekleri uzaklaştıran yöntemler nelerdir?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte pencerelerden giren karasinekler meskende dolanıp rahatsızlığa neden oluyor. Birçok kişi bilhassa mutfaklarda ve banyolarda her şeye konan bu karasineklerden kurtulmanın yollarını merak ediyor. Daima vızıldayan karasineklerden nasıl kurutuluruz, Karasineği uzaklaştıran formüller nelerdir? Yasemin.com takımı olarak en pratik teknikleri sizler için araştırdık.

Hemen çabucak herkesin rahatsız olduğu karasinekler vakit içerisinde açık olan pencerelerden girerek her yere doluşur ve rahatsızlığa neden olur. Yemek yerken, yemek hazırlarken çabucak hemen her yerde vızıltısıyla ve rahatsızlık veren sinekleri yok etmek için bilmeniz gereken kimi püf noktaları bulunuyor. Bunun öncesinde de karasinekleri konuttan uzaklaştırmak isterseniz yaz mevsiminde asla tezgahın üzerinde yemek kalıntıları bırakmayın. Tıpkı vakitte kullandığınız çöp kutunuzun ağzı kapalı olmasına dikkat edin.. Bütün bunlara dikkat ettiğiniz halde karasineklerle baş edemiyorsanız kimyasal ilaçlar yerine bu doğal prosedürleri kullanarak karasineklerden kurtulmanız mümkün. İşte ayrıntılar:

KARASİNEKLER TEHLİKELİ Mİ?

Milyonlarca bakteri taşıyan böceklerden biri de karasineklerdir. Sıcak havalarda daha çok ortaya çıkan karasinekler insanları ısırdığında hastalıklara neden olur. Uzmanlar karasineklerin; dizanteri, kolera, tifo ve tüberküloz üzere hastalıkları taşıyabilecekleri konusunda uyarıyor. 

9Aigc 1654866007 5373

Evde karasineklerden nasıl kurtuluruz

KARASİNEKLERDEN KURTULMANIN DOĞAL YOLLARI

LAVANTA YAĞI

Malzemeler:

  • Yarım çay bardağı lavanta yağı
  • 1 adet kullanmadığınız boş teneke kutusu
  • Temiz bir bez ya da sünger

Yapılışı: Evde bulundurduğunuz bir beze ya da süngere lavanta yapını batırın. Daha sonra boş olan tenekenin üstüne lavanta yağı ıslatmış olduğunu bezi yahut süngeri yerleştirin. Teneke kapağını kapatın ve 24 saat boyunca sineklerin olduğu alanda bekletin. 24 saat geçtikten sonra kapağını açın ve meskenin her tarafına yerleştirin. Böylelikle rahatsızlık veren sineklerden çarçabuk kurtulabilirsiniz.

Irbhp 1654865597 0331

Karasinekleri uzaklaştıran metotlar nelerdir

ŞEFFAF POŞET

Çok kolay olan bu prosedürü kullanarak karasineklerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bunun için boş bir naylon poşetin içine su doldurun. Çok az ispirto ekleyebilirsiniz. Daha sonra belirlemiş olduğunu bir yere su dolu poşeti koyun. Bilim insanları tarafından yapılan araştırmaya nazaran en tesirli sinek kovucu tarifler ortasında yer almaktadır.

Sn3S2 1654865612 3419

karasinekleri yok etmek için şeffaf poşet

KARANFİL VE LİMON

Karasinekleri yok etmek için meskende bulunan bu iki doğal malzemeyi kullanabilirsiniz. 

Malzemeler:

  • 25 adet karanfil
  • 2 adet limon

Yapılışı: Limonları ortadan ikiye ayırın. Daha sonra kestiğiniz limonların içine bütün karanfilleri eşit olacak biçimde yerleştirin. Konutunuzun farklı noktalarına yerleştirin. Böylelikle karasinekler evinizden uzaklaşacaktır. 

Iofb5 1654865641 3169

karasinek için karanfil ve limon

FESLEĞEN

Sıcak havalarda sinek sirkülasyonunu azaltan formüllerden biri de fesleğendir. Fesleğen bitkisinin keskin kokusunu sevmeyen sinekler meskenden uzaklaşacaktır. Karasineklerin gelmesini istemiyorsanız bilhassa fesleğen bitkisini pencerenin önüne koyun.

Wihue 1654865673 8943

karasinek kovucu fesleğen

Bir öbür sistem ise boş sprey şişesinin içine fesleğen yaprakları koyup gelen sineklere sıkarak uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz.

E5Nn1 1654865687 6399

sinek kovucu tarifler

İçerik
Kürtaj Nedir? Zararları Nelerdir?

Kürtaj, hamileliğin sonlandırılma işlemidir. Gebelik sonlandırılması tıbbi işlemler aracılığı ile gerçekleşir. Rahim içinde yer alan1

2 dk. 8 Okundu
İçerik
Çocuklar neden şiddete başvurur? Çocuklarda vurma alışkanlığı nasıl giderilir?

Çocuklarını hayatının geri kalan kısmında sağlıklı ve nizamlı bir formda devam etmesini amaçlayan anne babalar,1

4 dk. 1 Okundu
İçerik
Su İçmenin Faydaları

Su içmenin faydaları adlı yazımızda sağlığınıza doğrudan etki edecek önerilerde bulunacağız. Su günlük hayatımızda en1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.