KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Elon Musk’ın uydu interneti Starlink’in kazancı belli oldu

Elon Musk In Uydu Interneti Starlink In Kazanci Belli Oldu168776 0 Elon Musk’ın önderliğinde SpaceX’in uydu tabanlı genişbant internet hizmeti Starlink, her geçen periyot global kapsamını yeni fırlatılan uydularla birlikte geliştiriyor. Starlink hizmetinin ne kadar gelir elde ettiği ise SpaceX tarafından açıklanmıyordu. Fakat The Wall Street Journal tarafından görüntülenen evraklara nazaran, 2022 yılında Starlink’in ne kadar kazandığı ortaya çıkartıldı.

Starlink gayelerinden çok uzakta

TWSJ’ye nazaran SpaceX’in uydu internet hizmeti Starlink geçen yıl 1,4 milyar dolar gelir elde etti. Journal’a nazaran bu rakam 2021’de 222 milyon dolardı ancak özgün projeksiyonlarının yaklaşık 11 milyar dolar altında kaldı. Bununla birlikte SpaceX yöneticisi Jonathan Hofeller, katıldığı bir konferansta Starlink’in uydu antenlerini üretmek için artık ziyan etmediklerini söyledi.

Elon Musk‘ın kurduğu şirket 2015 yılında yatırımcılara yaptığı bir sunumda Starlink’in 2022 yılında 12 milyar dolar gelir ve 7 milyar dolar faaliyet kârı elde edeceğini öngörmüştü. Sunuma nazaran SpaceX ayrıyeten kısmın 2022 yılı sonunda 20 milyon aboneye sahip olacağını öngörüyordu. Bunun yerine, geçen yılın sonunda Starlink’in sadece 1 milyondan fazla etkin abonesi bulunuyordu. An itibariyle abone sayısının 1,5 milyondan fazla olduğu iddia ediliyor.

Bununla birlikte Starlink’in uydu sayısı daima olarak yükselmeye devam ediyor. Geçtiğimiz ayın sonlarında SpaceX, Falcon 9 roketi aracılığıyla yaptığı fırlatma ile yörüngedeki Starlink uydu sayısını 5.000’in üzerine çıkardı.

İçerik
Samsung Galaxy M44 5G’den yeni bilgiler var: Yakında geliyor

Samsung Galaxy M44 5G için artık geri sayım başlamış durumda. Akıllı telefon her an piyasaya1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
iPhone 15 Pro Max vs iPhone 14 Pro Max karşılaştırması: Geçilir mi? Farklar neler?

Apple, geçtiğimiz gün merakla beklenen iPhone 15 ailesini resmen tanıttı. Apple, bilhassa odağı iPhone 151

9 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi 13T iki versiyonda geliyor: Bazı bölgelerde Leica kamerayla sunulacak

Xiaomi 13T serisinin çıkışına çok az bir müddet kaldı. Xiaomi 13T ve 13T Pro'nun Eylül1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.