KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Google, Youtube uğruna bir uygulamanın daha fişini çekiyor!

Google Youtube Ugruna Bir Uygulamanin Daha Fisini Cekiyor169237 0 Bildiğiniz üzere Google, kimi değerli hizmetlerini kapatırken kimilerini ise birleştirmeye karar veriyor. Bu karardan son etkilenen isim, 2018 yılında kullanıma sunulan Google Popcast oldu. ABD’li dev, Google Popcast’in yerini Youtube Music’e bırakıyor.

Google, bir uygulamanın daha fişini çekiyor

Bilmeyenler için Google, geçtiğimiz ağustos ayında YouTube Music’in ABD özelinde podcast takviyesi sunacağını duyurmuştu. An prestijiyle ABD, Kanada ve Latin Amerika’da erişime açılan bu özelliğin, yıl sonuna kadar tüm dünyada kullanılabilir olması hedefleniyor. Bu noktada Google, ileriye dönük olarak Google Podcasts uygulamasını kapatma kararı aldığını duyurdu.

Yapılan resmi duyuruda uygulamanın kapatılacağı net bir tarih paylaşılmadı. Lakin 2024 yılına işaret edilmiş durumda. Ayrıca Google, podcast dinleyicilerinin yüzde 23’ünün podcast dinleme hizmeti olarak YouTube’u kullandığını, sırf yüzde 4’ünün Google Podcast’leri tercih ettiğini paylaştı. Bu nedenle alınan kararın şaşırtan olmadığını söylemek yanlışsız olur.

YouTube Music’e olan geçişi kolaylaştırmak maksadıyla Google, birtakım kullanışlı araçlar da sunacak. Böylece kullanıcılar, görüntü ve podcast RSS beslemelerini YouTube Music kütüphanelerine ekleyebilecek. Ayrıyeten Podcasts uygulamasındaki abonelikler, çalma listeleri ve dinleme geçmişi de YouTube Music’e aktarılabilecek.

İçerik
ABD ağırlığını kaybediyor, Çin gelişmiş yonga teknolojilerine erişim sağlıyor

Çin’in ulusal güvenlik sıkıntısı haline getirerek ağır ambargolar uygulayan ABD, küresel ekonomiyi de kökünden sarsıyor.1

1 dk. 3 Okundu
İçerik
Apple’ın iPhone aksesuarlarında USB-C’ye geçişi hızlı olacak

Apple, USB-C’ye geçerken birçok iPhone aksesuarını da (MagSafe Battery Pack ve MagSafe Duo dahil) yeni1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Xiaomi yeni robot süpürgesini duyurdu

Gerek kendi markası ile olsun gerekse ekosistem markaları ile olsun robot süpürge pazarında Xiaomi önder1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.