KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Bir Haftada Kaç Kilo Verilir?

Bir Haftada Kaç Kilo Verilir? – Bu yöntem uzun süreli ve kalıcı olmayabilir, ancak her durumda kişi kilo vermek için bu yolculuğa başlayabilir. Haftada 3,5 kilo vermek mümkündür, ancak bu kaybın tamamı saf vücut yağı değildir. Bu hiç yağ kaybetmeyeceğiniz anlamına gelmez. Önerilen programda, vücuttaki insülin seviyesi düşer ve su ile depolanan karbonhidratlar atılır, bu da vücutta su kaybına neden olur. Azalan insülin seviyesi nedeniyle, fazla sodyum böbreklerden atıldığında, vücut tarafından tutulan su azalır. Azalan vücut yağ ve su yanı sıra sindirim sisteminde sindirilmemiş besinler ve bu nedenle oluşan sindirim yükü azalır.

Birkaç gün boyunca düşük karbonhidrat diyeti uygulayarak kilo verebilirsiniz. Kısa süreli düşük karbonhidrat alımı vücuttaki suyu ve şişkinliği azaltır. Bu nedenle, ertesi gün bile ölçümlerde önemli bir fark görebilirsiniz. Ek olarak, yüksek protein almak metabolizma hızınızı artırır ve iştahınızı azaltır.

Düşük karbonhidratlı sebze ve yumurta, az yağlı et ve balık tüketerek, nişastalı yiyecekleri ve şekeri bir hafta boyunca unutun. Sağlıklı gıdalar tüketin ve işlenmiş abur cuburlardan kaçının. Bu gıdalar yüksek lif içeriğine sahip olduğundan, yüksek doygunluğa sahiptir ve çok fazla kalori almanızı önler.

Hafta boyunca kepekli tahıllar yiyin, işlenmiş gıdalardan kaçının. Yediğiniz yiyecekleri tartın ve ölçümlere dikkat edin. Sadece masada yemek yiyin, gün boyunca atıştırmalıklarınızı azaltın ve akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yemeyin. Çok kalorili soslar ve çeşniler kullanmayın. Tabağınızı sebzelerle doldurun, az miktarda yağ ekleyin. Nişastalı ve şekerli yiyecekleri mümkün olduğunca azaltın. Yağsız proteinleri seçin. Etkili zayıflamak için, tavuk ve balık gibi daha az yağlı protein kaynaklarını tercih edin. Sıfır kalorili çay, kahve veya maden suyu en iyi arkadaşınızdır.

Kilo Verme Yolları

Ağırlık kaldırma gibi direnç egzersizleri, düzenli aerobik egzersizlerle aynı miktarda kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca kas kütlenizi korumanıza ve artırmanıza yardımcı olur. Kilo kaldırmak, diyet sırasında düşebilecek hormon seviyelerini de arttırır. Yüksek yoğunluklu ardışık egzersizler (HIIT) etkili bir yöntemdir. Çalışmalar, 5-10 dakikalık HIIT’in normal egzersize göre yaklaşık beş kat daha fazla kilo kaybı olduğunu ve sağlıklı olduğunu göstermektedir. HIIT’i egzersizden sonra veya normal antrenmanın bir parçası olarak haftada üç ila dört kez yapabilirsiniz.

Ekstra kalori harcamak ve daha hızlı kilo vermek için günlük aktivitelerinizi arttırmalısınız. Gün boyunca ne kadar aktif olduğunuz, kilo kaybı ve obezitenin önlenmesinde egzersiz kadar önemlidir.

Örneğin, bir masa başı işi ile gün boyu aktif olacağınız bir iş arasında 1000 kalori farkı oluşabilir. Bu, yaklaşık 90 ila 120 dakikalık yüksek yoğunluklu bir egzersiz anlamına gelir. Yürüyüş, bisiklete binme, merdiven çıkma, ağırlık taşıma, ev işleri, temizlik gibi temizlik faaliyetleri dışında kalori yakmak mümkündür.

Bu adım tamamen sağlıklı insanlar için geçerli bir tavsiyedir. Açlık Diyeti, 24 saatlik dönemin belirli dilimlerinde açken belirli dilimlerinde beslemek anlamına gelir. Zaman zaman açlık, kilo vermenin etkili ve kanıtlanmış bir yoludur. Kısa bir süre içinde yemek yemeyi kısıtlamak kalori alımınızı azaltabilir. 16 saatlik oruç süresinden sonra 8 saatlik bir besleme süresi ve 20 saatlik oruç süresinden sonra 4 saatlik bir besleme süresi gibi protokoller uygulanabilir.

İçerik
Havale Yaparken Para Kesilir Mi?

Havale Yaparken Para Kesilir Mi? Bankacılık masrafları bankadan bankaya değişse de; bazı durumlarda hiçbir banka1

3 dk. 16 Okundu
Nedir
Probiyotik Nedir?

Probiyotik Nedir? Aslında canlı bakteriler olan probiyotiklerin doğru miktarda kullanıldığı zaman kişilerin sağlığına yararlı olduğu1

2 dk. 9 Okundu
Nedir
Zip Code Nedir?

Zip code nedir? sorusuna verilebilecek en basit basit cevap, terimin Türkçe karşılığı olan posta kodu1

3 dk. 49 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.