KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Baldur S Gate 3 Playstation A Cikar Cikmaz Zamlandi168551 0 Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Larian Studios‘un yaptığı sıra tabanlı açık dünya rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3, kısa mühlet içindebu yıl çıkan en güzel oyunlardan biri olmayı başardı. Bugün ise Playstation kullanıcıları ile buluşan imal, çıkar çıkmaz PS Store’da zamlandı.

Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Bilmeyenler için 2020 yılında erken erişime açılan Baldur’s Gate 3, özellikle Dungeons & Dragons hayranları ve türkçe lisan takviyesi ile olumlu geri dönüşler almayı başarmıştı. Oyunun 3 Ağustos PC’de erişime açılan kararlı sürümü ise, Metacritic üzerinden 96 puan alarak ”2023’ün en düzgün PC oyunu” seçildi. Bugünse Playstation’da erişime açılan yapım sürpriz bir artırımı da beraberinde getirdi. Baldur’s Gate 3’ün fiyatında yüzde 80 civarı artış yapıldı.

Baldur S Gate 3 Playstation A Cikar Cikmaz Zamlandi168551 1 Baldur’s Gate 3’ün çıkışından evvel PS Store’da makul bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu hatırlatalım. O denli ki oyuna 699 TL’den başlayan fiyatlar ile ulaşılabiliyordu. Lakin fiyat güncellemesinin akabinde oyunun standart sürümü 699 TL’den 1.249 TL‘ye, Deluxe sürümü ise 799 TL’den 1.439 TL‘ye çıktı. Bu noktada oyunun PC sürümünün 799 TL olduğunu belirtmekte yarar var.

Ayrıca Baldur’s Gate 3’e ek olarak PS Plus fiyatlarında da değerli bir fiyat artış yaşandığını hatırlatalım. O denli ki abonelik fiyatları yüzde 600 oranında zamlandı. 

İçerik
Bomba iddia: Huawei’nin Kirin 9000s yongasını SMIC değil TSMC üretmiş olabilir

Huawei'nin Kirin 9000s yongasını çevreleyen tartışmalar ve söylentiler sona ermedi ve resmi bilgi eksikliği durumu1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
Assassin’s Creed Mirage için PC sistem gereksinimleri açıklandı!

Ubisoft tarafından yayınlanan ve geliştiriciliğini Ubisoft Bordeaux'un yaptığı Assassin’s Creed Mirage, 5 Ekim tarihinde oyunlarla buluşacak.1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Yapay zekaya yoğunlaşan Adobe, Figma’yı satın almayabilir

Bloomberg, Adobe ve Figma arasında Eylül 2022'de duyurulan muahedenin sonuçlanmaktan hala uzak olduğunu yazıyor. Süreç,1

1 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.