KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Baldur S Gate 3 Playstation A Cikar Cikmaz Zamlandi168551 0 Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Larian Studios‘un yaptığı sıra tabanlı açık dünya rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3, kısa mühlet içindebu yıl çıkan en güzel oyunlardan biri olmayı başardı. Bugün ise Playstation kullanıcıları ile buluşan imal, çıkar çıkmaz PS Store’da zamlandı.

Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Bilmeyenler için 2020 yılında erken erişime açılan Baldur’s Gate 3, özellikle Dungeons & Dragons hayranları ve türkçe lisan takviyesi ile olumlu geri dönüşler almayı başarmıştı. Oyunun 3 Ağustos PC’de erişime açılan kararlı sürümü ise, Metacritic üzerinden 96 puan alarak ”2023’ün en düzgün PC oyunu” seçildi. Bugünse Playstation’da erişime açılan yapım sürpriz bir artırımı da beraberinde getirdi. Baldur’s Gate 3’ün fiyatında yüzde 80 civarı artış yapıldı.

Baldur S Gate 3 Playstation A Cikar Cikmaz Zamlandi168551 1 Baldur’s Gate 3’ün çıkışından evvel PS Store’da makul bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu hatırlatalım. O denli ki oyuna 699 TL’den başlayan fiyatlar ile ulaşılabiliyordu. Lakin fiyat güncellemesinin akabinde oyunun standart sürümü 699 TL’den 1.249 TL‘ye, Deluxe sürümü ise 799 TL’den 1.439 TL‘ye çıktı. Bu noktada oyunun PC sürümünün 799 TL olduğunu belirtmekte yarar var.

Ayrıca Baldur’s Gate 3’e ek olarak PS Plus fiyatlarında da değerli bir fiyat artış yaşandığını hatırlatalım. O denli ki abonelik fiyatları yüzde 600 oranında zamlandı. 

İçerik
NASA, Ay’a çakılan Rus uzay aracını fotoğrafladı

19 Ağustos 2023'te Rusya'nın 47 yıl sonra birinci Ay misyonunda muvaffakiyete ulaşma umutları yapılması gereken1

2 dk. 3 Okundu
İçerik
AB, Apple’ın ekosistemini rakiplerine açmasını istiyor

Avrupa Birliği'nin yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, büyük şirketlerin pazar güçlerini berbata kullanmalarını önleyerek daha1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
Mark Zuckerberg, iletişimin geleceğini sergiledi

Instagram, Facebook ve WhatsApp üzere toplumsal ağları bünyesinde barındıran Meta ve onun CEO’su Mark Zuckerberg,1

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.