KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Baldur S Gate 3 Playstation A Cikar Cikmaz Zamlandi168551 0 Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Larian Studios‘un yaptığı sıra tabanlı açık dünya rol yapma oyunu Baldur’s Gate 3, kısa mühlet içindebu yıl çıkan en güzel oyunlardan biri olmayı başardı. Bugün ise Playstation kullanıcıları ile buluşan imal, çıkar çıkmaz PS Store’da zamlandı.

Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Bilmeyenler için 2020 yılında erken erişime açılan Baldur’s Gate 3, özellikle Dungeons & Dragons hayranları ve türkçe lisan takviyesi ile olumlu geri dönüşler almayı başarmıştı. Oyunun 3 Ağustos PC’de erişime açılan kararlı sürümü ise, Metacritic üzerinden 96 puan alarak ”2023’ün en düzgün PC oyunu” seçildi. Bugünse Playstation’da erişime açılan yapım sürpriz bir artırımı da beraberinde getirdi. Baldur’s Gate 3’ün fiyatında yüzde 80 civarı artış yapıldı.

Baldur S Gate 3 Playstation A Cikar Cikmaz Zamlandi168551 1 Baldur’s Gate 3’ün çıkışından evvel PS Store’da makul bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu hatırlatalım. O denli ki oyuna 699 TL’den başlayan fiyatlar ile ulaşılabiliyordu. Lakin fiyat güncellemesinin akabinde oyunun standart sürümü 699 TL’den 1.249 TL‘ye, Deluxe sürümü ise 799 TL’den 1.439 TL‘ye çıktı. Bu noktada oyunun PC sürümünün 799 TL olduğunu belirtmekte yarar var.

Ayrıca Baldur’s Gate 3’e ek olarak PS Plus fiyatlarında da değerli bir fiyat artış yaşandığını hatırlatalım. O denli ki abonelik fiyatları yüzde 600 oranında zamlandı. 

İçerik
Xiaomi’den üç modele Android 14 müjdesi: Kararlı sürüm hazır

Android 13 tabanlı MIUI 14 konusunda elini hızlandıran Xiaomi, tüm odağını Android 14 sürümüne çevirmiş durumda.1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Samsung, darbelere dayanıklı ve hızlı taşınabilir SSD’sini tanıttı

Samsung’un yeni taşınabilir SSD'si “Portable SSD T9” birkaç hafta evvel ortaya çıkmıştı, artık resmî olarak1

1 dk. 2 Okundu
İçerik
Google, kırık Pixel Watch ekranını para karşılığında bile onarmıyor

Elektronik aygıtların onarımı karmaşık olabileceği için bu süreç birçok kişi için göz korkutucu olabiliyor. Bilhassa1

2 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.