KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple’dan iddialı açıklama: iPhone 15 Pro en iyi oyun konsolu

Apple A Gore Iphone 15 Pro Dunyanin En Iyi Konsolu168872 0

Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği aktiflik; iPhone 15, iPhone 15 Pro ve Apple Watch Series 9 üzere birçok esere yer verse de aktifliğin gözdesi iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max olmuştu. 3nm sürecinde geliştirilen birinci çip olan Apple A17 Pro’dan güç alan bu aygıtlar, grafik geliştirmeleri ile taşınabilir oyun dünyasının gündemine oturmayı başardı. Apple’ın yeni açıklaması ise iPhone 15 Pro’u daha cazip bir aygıt yapacak cinsten.

Mobil oyun dünyasında yeni bir çağ

Bildiğiniz üzere Apple A17 Pro, firmanın birinci ışın izleme dayanaklı mobil grafik çipine sahip. 6 CPU çekirdeği ve 6 GPU çekirdeğinden güç alan bu çip, Apple için taşınabilir oyun dünyasında yeni bir çağ başlatacak. Aktiflikte bu çipsetin tanıtılmasının akabinde Apple; Resident Evil Village, Resident Evil 4, Assassin’s Creed Mirage ve Death Stranding gibi üretimlerin iPhone 15 Pro aygıtlarına geleceğini duyurmuştu. Bu duyurusu ile dikkat çeken Apple, yeni bir açıklaması ile tartışmalara neden olacak.

Apple A Gore Iphone 15 Pro Dunyanin En Iyi Konsolu168872 1 iPhone 15 Pro’nun oyun yetenekleri için IGN ile röportaj yapan Apple yöneticileri Jeremy Sandmel ve Tim Millet, bu görüşme sırasında kıymetli bilgiler paylaştı. Buna nazaran standart iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri, USB-C üzerinden 4K 60fps video çıkışını destekleyecek ve bu aygıtlar, Apple’ın MetalFX ölçeklendirme teknolojisi ile yüksek çözünürlüklerde oyun oynanmasını mümkün kılacak. Bunun dışında yöneticiler, oyuncuların yüksek güç tüketimi konusunda endişe etmemeleri gerektiğini belirtti. Buna nazaran Apple’ın başarılı donanım optimizasyonları, geliştiricilere sundukları MetalFX üzere araçların ve geliştiricilerin tek bir sistemi hedeflemesinin başarılı optimizasyonlara müsaade verecek.

iPhone 15 Pro dünyanın en düzgün konsolu olacak

Aynı görüşme sırasında IGN muharriri Taylor Jones, iPhone 15 Pro’nun yeni kuşak konsollardan hangisine daha yakın olduğunu sordu. Bunun üzerine Platform Mimarisi Lider Yardımcısı Tim Millet, iPhone 15 Pro’nun direkt olarak konsollarla rekabet etmediğini fakat yeni kuşak konsolların geliştiricilere sunduğunu araçları kendilerinin de sunduğunu belirtti. Ayrıyeten Millet, Apple’ın geliştiricilere ve oyunlara odaklandığını ekledi.

Apple A Gore Iphone 15 Pro Dunyanin En Iyi Konsolu168872 2 Birebir soruya Apple’ın GPU yazılımı Kıdemli Yöneticisi Jeremy Sandmel ise biraz daha farklı bir biçimde karşılık verdi. Sandmel, iPhone 15 Pro ile kullanıcıların tek bir aygıtta fotoğraf çekebileceğini, anı yaratabileceğini ve konsol kalitesinde oyun oynayabileceğini söyledi. Daha sonra Sandmel, en güzel oyun konsolunun yanınızda olan olduğunu söyleyerek iPhone 15 Pro’nun en uygun oyun konsolu olacağını belirtti. Apple’ın A17 Pro çip seti Xbox Series yahut PS5 ile yarışamayacak olsa da Apple, konsol kalitesindeki oyunları iPhone’a getirmekte kararlı üzere görünüyor.
İçerik
Microsoft’un yapay zeka ekibi 38 TB’lık veriyi yanlışlıkla sızdırdı

Üretken yapay zeka modellerinin eğitimi, birçok geliştirici ortasında uyum ve iş birliği gerektiriyor. Bu iş1

1 dk. 8 Okundu
İçerik
Bakan Koca’dan Eris varyantı açıklaması: Kısıtlama gelecek mi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 15 Eylül’de yaptığı açıklamada Türkiye’de 9 şahısta Covid-19’un Eris varyantının görüldüğünü1

2 dk. 2 Okundu
İçerik
Xiaomi 14’ün özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi sızdırıldı

Xiaomi’nin yeni üst düzey Xiaomi 14 serisi telefonlarını bu ayın sonlarında Çin’de tanıtması bekleniyordu. CAD1

2 dk. 8 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.