KATEGORİLER
Kripto Al Sat

iPhone 15 etkisi: Apple Acil SOS daha fazla ülkeye geliyor

Apple Acil Sos Daha Fazla Ulkeye Geliyor Turkiye Listede Mi168742 0 Apple’ın hayat kurtaran Acil SOS (Emergency SOS) özelliği, iki ülkede daha kullanıma açılıyor. Hatırlayacak olursak hücresel ve Wi-Fi ağı bulunmadığı durumlarda uydu üzerinden bağlantı imkanı sunan bu özellik, birinci olarak iPhone 14 serisi ile karşımıza çıktı. 

Apple Acil SOS daha fazla ülkeye geliyor

Bildiğiniz üzere dün gerçekleştirilen Wonderlust aktifliği kapsamında Apple, iPhone 15, iPhone 15 Pro modellerine ek olarak Galaxy Watch Series 9 ve Watch Ultra 2’yi duyurdu. Lakin bir duyuru da Emergency SOS (Acil SOS) özelliği için yapıldı. Bu noktada Apple, özelliğin Eylül ayı sonlarında İspanya ve İsviçre‘de kullanıma sunulacağını duyurdu.

Bilmeyenler için birinci evrede ABD ve Kanada’da erişime açılan Emergency SOS özelliği, daha sonra Fransa, Almanya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta yer alan kullanıcılara sunuldu. Günümüzde ise Belçika, İtalya, Avusturya, Avustralya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere 14 ülke ve bölgede kullanılabiliyor.

Ayrıca Wonderlust etkinliğinde Apple, Acil SOS gibisi Uydu Üzerinden Yol Yardımı sistemini de duyurdu. Lakin bu özelliğin şimdilik sırf ABD’de mevcut olduğunu hatırlatalım. Bildiğiniz üzere Apple Acil SOS özelliği Türkiye’de hala faal değil. Fakat bunun kolay bir adım olmadığını da belirtmekte yarar var. Niketim uydu teması için Apple’ın ülkelere özel lisansa sahip olması gerekiyor. İlerleyen periyotta Türkiye ile de bu üslup bir muahede imzalanırsa özelliği kullanmak mümkün olabilir. 

İçerik
iPhone 15 Pro Max’in sevilen özelliği iPhone 16 Pro’ya geliyor

Apple tarafından 12 Eylül tarihinde görücüye çıkan iPhone 15 serisi bildiğiniz üzere hala gündemde. Lakin1

2 dk. 4 Okundu
İçerik
Baldur’s Gate 3, Playstation’a çıkar çıkmaz zamlandı

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Larian Studios'un yaptığı sıra tabanlı açık dünya rol yapma oyunu Baldur's Gate 3, kısa1

1 dk. 5 Okundu
İçerik
Nokia telefonları üreten HMD Global kendi markasıyla akıllı telefon çıkaracak

Finlandiya merkezli HMD Küresel, 2016 yılından bu yana Nokia markası altında taşınabilir aygıtlar üretiyor. Firmanın1

1 dk. 1 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.