KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Android Mağazasına Uygulama Ekleme

Bir uygulamanız bulunuyorsa bu uygulamayı Google Play Store’a yükleme işlemini yapabilirsiniz. Uygulamayı mağazaya gönderebilmek için cihazın içerisine edinmeniz gereken bir uygulama bulunmaktadır. Bu uygulama Google Play Developer Console uygulamasıdır. Bu kurulumu yaparak uygulamayı ekleyebilirsiniz. Uygulama yükleme işlemlerinden önce Google Play Store üzerinde bulunan hesabınızın içerisinden yıllık üyelik almanız gerekmektedir. Yaptığınız uygulamayı yayınlamanız için Google Play Store içerisinden yayınlama sekmesine giriş yapmalısınız. Giriş yapılan yerde yayınlamayı bekleyen uygulamalar otomatik olarak görünmektedir. Uygulama içerisinden geliştirici bölümünde uygulama ekleme bölümüne giriş yaparak apk dosyasını ekleyebilirsiniz. Uygulama yüklendikten sonra uygulamanın başlığını ve içeriğini girmeniz istenir. Seçilecek olan başlık en fazla 30 karakterden oluşabilir. Bu nedenle kısa ve öz bir ad bulmanız gerekmektedir. Uygulama yükleme içerisinden gerekli olan açıklamalar ve ekran görüntüleri eklenebilir. Kullanıcıların uygulamayı tanıması adına bu tür işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bu tür işlemler tamamlandıktan sonra uygulamanın hangi kategori içerisinde sergileneceğinin seçimini yapmalısınız. Ayrıca uygulamayı kullanacak olan kişilerin geliştiricilere ulaşabilmesi için mail adresinin girilmesi gerekmektedir.

Akıllı Telefona Uygulama İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonunuzun işletim sistemi Android ise Google Play Store üzerinden uygulama indirme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama yükleme işlemleri için şu adımları izleyebilirsiniz;

 • Google Play Store’a giriş yapınız ve istediğiniz kategori içerisinden veya arama yaparak uygulamaya ulaşınız.
 • Uygulamaya ulaştıktan sonra yükle butonuna dokununuz.
 • Bu kısımda yükleme yapmadan önce bazı kullanıcıların telefonlarında depolama alanı dolduğu için uyarı verebilmektedir. Bu durumda bir uygulamayı silerek yeni bir alan açılması gerekmektedir.
 • Yükleme işlemi bittikten sonra uygulamaya giriş yapabilirsiniz.

Android işletim sisteminde uygulama yükleme işlemi bu şekildedir. Eğer telefonunuzun işletim sistemi iOS ise şu adımları izleyebilirsiniz;

 • iPhone telefonunuza uygulama yüklemek için App Store’a giriş yapınız.
 • Bu bölümde seçeceğiniz uygulamaya dokunarak yükleme işlemi yapabilirsiniz.
 • Bu kısımda bazı kullanıcılarda şifre sorulabilmektedir.
 • Bu kısımdan sonra yüklenen uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda uygulama yükleme işlemleri bu şekildedir. Kullanıcılar bu tür mağazalar dışında çeşitli internet siteleri üzerinden Android telefonunun içerisine .apk dosyası (uygulaması) yükleme işlemi yapabilmektedir.

İçerik
Cam Filmi Numaraları Nelerdir?

Cam Filmi Numaraları Nelerdir? - Araçlarda olması istenen aksesuarlardan biriside cam filmi seviyeleridir. Cam filmi1

3 dk. 30 Okundu
İçerik
TOKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası

TOKİ Müşteri Hizmetleri Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası - Ülkemizdeki Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)1

3 dk. 4 Okundu
İçerik
Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma

Akbank Sim Kart Bloke Kaldırma - Akbank sim kart değişikliği müşterilerin çok karşılaştığı durumlardan bir1

3 dk. 7 Okundu
Yorumlar

*
*

 • Hey!

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.