KATEGORİLER
Kripto Al Sat

ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor

Chatgpt Kan Kaybetmeye Devam Ediyor168591 0 Tahlil firması Similarweb’e nazaran, OpenAI tarafından kasım ayında piyasaya sürülen son derece tanınan yapay zekâ sohbet robotu ChatGPT’nin aylık web sitesi ziyaretleri ağustos ayında üst üste üçüncü ay düşüş gösterdi. ChatGPT için kan kaybı devam ediyor olsa da düşüşün sona ermekte olduğuna dair işaretler de var.

ChatGPT kan kaybetmeye devam ediyor

ChatGPT web sitesine yapılan dünya çapındaki masaüstü ve taşınabilir web sitesi ziyaretleri, evvelki iki ayın her birindeki yaklaşık yüzde 10’luk düşüşün akabinde ağustos ayında yüzde 3,2 azalarak 1,43 milyara geriledi. Ziyaretçilerin web sitesinde geçirdikleri müddet de mart ayından bu yana aylık bazda düşüş gösterdi. Kullanıcılar ağustos ayında sitede ortalama geçirdikleri mühlet 8,7 dakikadan 7 dakikaya geriledi.

Öte yandan ChatGPT için uygun şeyler de var. Ağustos bilgilerine nazaran dünya genelindeki tekil ziyaretçi sayısı 180 milyondan 180,5 milyona yükseldi. Bununla birlikte eylül ayında okulların açılması ChatGPT’nin trafiğine ve kullanımına yardımcı olabilir. Ayrıyeten birtakım okullar direkt ChatGPT kullanımını benimsemeye bile başladı. Trafik artışının bir öbür emaresi de okulların başladığı ABD’deki hafif artış.

ChatGPT, kodlamadan öğrencilerin ödevine kadar günlük vazifelerde üretken yapay zekanın çılgınca kullanılmasına yol açtı ve lansmanından iki ay sonra Ocak ayında aylık 100 milyon faal kullanıcıya ulaştı. ChatGPT, Meta’nın Threads uygulaması faaliyete geçmeden evvel şimdiye kadar en süratli büyüyen tüketici uygulamasıydı ve şu anda dünyanın en yeterli 30 web sitesinden biri pozisyonunda. Son olarak, OpenAI ayrıyeten ChatGPT’nin Android ve iOS uygulamasını da yayınladı. Trafik düşüşünün bir kısmı da buraya atfedilebilir.

İçerik
GTA 6’nın çıkış tarihi sızdırıldı: Yakında geliyor

Rockstar Games, hem oyun severler hem de GTA hayranları tarafından uzun müddettir beklenen Grand Theft Auto1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Intel 1. Nesil Core Ultra işlemcilerinin özellikleri ortaya çıktı: İşte detaylar

Yaklaşmaktan olan Arrow Lake Refresh işlemci serisinden sonra Intel, dağını 1. Jenerasyon Core Ultra işlemcilerine1

3 dk. 2 Okundu
İçerik
BenQ, yeni 4K HDR projektörü ile oyuncuları hedefliyor

BenQ, geçtiğimiz eylül ayının ortalarında güncellenmiş X3100i oyun projektörünü tanıtmıştı. Birçok özellik ve etkileyici yüksek1

2 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.