KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Apple’dan iPhone 12 radyasyon açıklaması: Her zaman güvenliydi!

Apple Dan Iphone 12 Radyasyon Aciklamasi Her Zaman Guvenliydi169645 0 Eylül ayında Fransa, Apple’a iPhone 12’nin satışlarını durdurmasını ve telefonu Avrupa elektromanyetik radyasyon standartlarına uygun hale getirmesi konusunda ikazda bulunmuştu. Apple, yeni yayınladığı makalede iPhone’un tutulmadığında yahut cepte olmadığında biraz daha yüksek iletim gücüne imkan tanıyan beden dışı ortamı algılama özelliğini devre dışı bıraktığını söyledi.

Vücut dışı ortamı algılama özelliği dikkate alınmadı!

Algılama özelliği sadece Fransa’da satılan iPhone 12’lerde devre dışı bırakılacak. Fransa’da düzenleyici bir kurum olan ANFR, iPhone’un vücut dışı ortamı algılama düzeneğini hesaba katmayan bir test protokolü kullanmış. Apple, bunun SAR gerekliliklerine uymak için tesirli bir düzenek olduğu milletlerarası alanda kapsamlı bir biçimde test edildiğini ve onaylandığını söylüyor.

iPhone, elde tutulmak yahut cebe konulmak yerine masa üzere sabit bir yüzeye konulduğunu algılayabilen sensörlere sahip. On yılı aşkın müddettir tüm iPhone’larda kullanılan beden dışı ortamı algılama sistemi, performansı optimize etmek için telefonun beden dışı ortam senaryolarında iletim gücünü biraz artırmasına imkan tanıyor.

ANFR tarafından kullanılan özel test protokolü, telefon beden dışı ortamda sabit bir yüzeyde test edildiğinde bile SAR limitlerini karşılamasını gerektiriyor. Lakin, bu karar milletlerarası standartlarla uyuşmuyor. Apple’a nazaran iPhone 12’nin kullanımı her vakit inançlı odlu. iPhone’lar, insan bedeniyle temas halindeyken sonlu güç iletimini sağlamak için sıhhat ve güvenlik açısından uluslarası güç iletim standartlarını karşılıyor.

iOS 17.1 ile iPhone 12 radyasyon sorunu büsbütün çözülecek

iOS 17.1 güncellemesi ile birlikte Fransa’daki iPhone 12 modelleri artık beden dışı ortam algılandığında gücü müsaade verilen seviyeye artırmayacak.

İçerik
Güneş’in ilk zamanları gibi: Yeni doğan yıldızın büyüleyici bir görüntüsü yakalandı

NASA'nın James Webb Uzay Teleskobu, Güneş'in milyarlarca yıl evvel birinci oluştuğunda nasıl göründüğünü gözler önüne1

2 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple Watch Series 9, iki kat fazla depolama alanıyla geliyor!

Apple, 12 Eylül Wonderlust etkinliğinde yeni Apple Watch’ları tanıtırken bahsetmedi lakin Watch Series 9 ve1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Samsung Galaxy A25 netleşti: İşte özellikleri

Bildiğiniz üzere Samsung, Galaxy A serisi eser yelpazesini daima olarak güncellemeye devam ediyor. Niketim bir1

1 dk. 2 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.