KATEGORİLER
Kripto Al Sat

Samsung’un yeni Zoom Anyplace özelliği kamera yakınlaştırmada çığır açabilir

Samsung Zoom Anyplace Yepyeni Kamera Yakinlastirma Deneyimi169485 0 Samsung düzenlediği System LSI geliştirici konferansında bir sonraki amiral gemisi Exynos çipi olan Exynos 2400‘ü resmen duyurdu. Samsung resmi olarak doğrulamasa da bu yonga Galaxy S24 serisinde kullanılacak. Öte yandan Samsung, Zoom Anyplace olarak isimlendirilen orijinal bir kamera özelliğinin de duyurusunu gerçekleştirdi.

Samsung Zoom Anyplace

Güney Koreli dev, firmanın kendi 200 MP görüntü sensörüne dayanan Zoom Anyplace teknolojisi de birinci defa System LSI’da tanıttı. Bu sensör yeniliği, büsbütün yeni bir kamera yakınlaştırma tecrübesi sağlayarak taşınabilir kullanıcıların rastgele bir görüntü bozulması olmadan hareketli objelerin 4 kata kadar yakın çekimlerini yapmalarına imkan tanıyacak. En azından Samsung tam olarak bunu argüman ediyor.

Samsung Zoom Anyplace Yepyeni Kamera Yakinlastirma Deneyimi169485 1 Zoom Anyplace’te bulunan yapay zeka tabanlı izleme teknolojisi objeleri otomatik olarak takip edip yakalarken, kayıtlar tıpkı anda tam ekranda yapılarak hiçbir anın yahut detayın yakalanmasını sağlıyor. Teknolojinin nasıl çalışacağı tam olarak muhakkak değil, lakin beklenenleri yaparsa, Galaxy S24 Ultra’nın 200MP kamerasını Galaxy S23 Ultra’da kullanılanın sensörün önünde yer alacak diyebiliriz.

Bununla birlikte Android cephesindeki telefonlar -buna Samsung da dahil- bilhassa yakınlaştırma performansında ve kalitesinde zorluklar yaşıyor. Manzara kaybı, geçişlerin akıcı olmaması ve bulanıklaşma üzere problemler birçok aygıtta karşımıza çıkıyor. Zoom Anyplace, yapay zeka takviyesiyle birlikte tam olarak bunları çözmeye çalışacak üzere duruyor.

Yapay zeka demişken, Exynos 2400’ün bu alandaki performans güzelleşmesi tam olarak 14,7 kat olarak açıklandı. İşlemci performansında da yeni yonga Samsung’a nazaran yüzde 70 daha fazla performans sunacak.

İçerik
RedMagic Dao oyuncular için akıllı şarj adaptörü

Bugün süratli şarj kavramı geliştikçe evimizdeki şarj adaptörlerini de daha süratli değiştirir olduk. Tüketiciler en1

1 dk. 1 Okundu
İçerik
Apple’ın bahsetmediği iPhone 15 özelliği ortaya çıktı: Pil şarjını sınırlama!

Yeni iPhone 15 serisi, Lightning yerine USB-C temas noktasını kullanıyor. Bu, kullanıcıların tüm Apple aygıtlarını1

1 dk. 4 Okundu
İçerik
PC satışları “dibi gördü” ancak durum değişmek üzere

Araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner, dünya çapındaki PC sevkiyatlarının bir evvelki yıla nazaran yüzde 91

2 dk. 6 Okundu
Yorumlar

*
*

  • Hey!

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu hemen sen yap.

Sosyal Medyada bizi takip edin.